Skocz do zawartości
CheshireCat

blue ray problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na poczatek wspomne ze przeczytalem juz kroniki uszkodzonych kobsol i starlem zapoznac sie zawartoscia forum jednak nigdzie tak do konca nie znalazlem informacji ( poza odeslaniem do serwisu a u mnie gwarancji brak)

mianowice moje ps3 chyba juz nie lubi czytac plyt z grami. co ciekawe nie ma zadnych problemow z fimami dvd czy plyt z ps2 ( owszem nie supportuje ich ale przynajmniej mnie o tym ladnie informuje rozpoznajac plyte prawidlowo) jednak przy grach z ps3 w prawym gornym rogu pojawia sie na chwile znaczek load po czym konsola zachowuje sie jakby plyta nigdy nie zostala do nie wlozona. po powiedzmy 10 probach wszystko dziala tak jak trzeba plyta sie pojawia w menu i wszyko gra jednak jesli ja wyjme i sprobuje jeszcze raz to problem pojawia sie na nowo

system restore nie pomogl

wiec teraz tak. przechodzi mi przez glowe padniety badz bruny czytnik ale gryzie mnie:

jesli czytnik jest zabrudzony czy uszkodzony to dlaczego jak juz po wielu probach uda sie konsoli wczytac plyte to problem znika az o momentu gdy jej nie wyjme ( moge grac 24 h i nic nie padnie) ? dlaczego problem pojawia sie tylko przy plytach BD i dlaczego poprostu raz dziala a raz nie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli czytnik jest zabrudzony czy uszkodzony to dlaczego jak juz po wielu probach uda sie konsoli wczytac plyte to problem znika az o momentu gdy jej nie wyjme ( moge grac 24 h i nic nie padnie) ? dlaczego problem pojawia sie tylko przy plytach BD i dlaczego poprostu raz dziala a raz nie?

1) Nie jest zabrudzony ale uszkodzony. Pozostaje tylko kontakt z serwisem. Przykro mi.

2) Ponieważ PS3 ma oddzielne oczka lasera do Blu-Ray i DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Nie jest zabrudzony ale uszkodzony. Pozostaje tylko kontakt z serwisem. Przykro mi.

2) Ponieważ PS3 ma oddzielne oczka lasera do Blu-Ray i DVD.

Możliwe, że jest zabrudzony, miałem podobny motyw w PS2 po dłuższym czasie użytkowania Wystarczyło przeczyścić soczewkę i lekko skalibrować głowice (niestety nie wiem gdzie się kalibruje głowice w PS3). Wszystko działało na dłuższy czas, aż do następnego czyszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że jest zabrudzony, miałem podobny motyw w PS2 po dłuższym czasie użytkowania Wystarczyło przeczyścić soczewkę i lekko skalibrować głowice (niestety nie wiem gdzie się kalibruje głowice w PS3). Wszystko działało na dłuższy czas, aż do następnego czyszczenia

A w jaki cudowwy sposób odczytywałes płyty Blu-Ray na PS2? Bo Autor wątku wyraźniemówi o PS3 i kłopotach z Blu-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że jest zabrudzony, miałem podobny motyw w PS2 po dłuższym czasie użytkowania Wystarczyło przeczyścić soczewkę i lekko skalibrować głowice (niestety nie wiem gdzie się kalibruje głowice w PS3). Wszystko działało na dłuższy czas, aż do następnego czyszczenia

No ale jeśli ma jeszcze gwarancję to nie ma po co rozbierać konsoli.

A w jaki cudowwy sposób odczytywałes płyty Blu-Ray na PS2? Bo Autor wątku wyraźniemówi o PS3 i kłopotach z Blu-Ray.

Znasz takie trudne słowo jak "analogia". Jeśli nie to podpowiem Ci że zaszło tu porównanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Npisał, że gwarancji brak.

-------

Pozostaje dowiedziec sie ile by to kosztowalo jezeli sam nie chcesz rozbierac konsoli. Moze nie beda to az tak kosmiczne pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Npisał, że gwarancji brak.

True. Jednak nadal nie polecam domowych sposobów. Co prawda kilkukrotnie rozkręcałem swojego PSXa (podkręcanie lasera) oraz PS2 kumpla (czyszczenie soczewki) jednak zawsze z duszą na ramieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×