Skocz do zawartości
Gość Zielok

Moze mi ktos to wytlumaczyc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielok

a wiec mam male pytanko bo zabardzo nie wiem o co tu chodzi a wiec chodzi o news na portalu ps3portal.pl

dokldnie tutaj: http://www.ps3site.pl/ps3-news/wojna-trwa-t3042.0.html

Oto seria zdjęć z wybranych gier porównująca wersje na PS3 i Xbox’a. Materiał taki zamieścił serwis eurogamer. Ciężko wyłonić zwycięzce w tej bitwie, aczkolwiek musimy pamiętać, że na czarnulkę gry są drugiej generacji, a na Xbox’a już trzeciej.

o co chodzi z tym pogrubionym tekstem?

tzn. ze gry ktore sa porownywane wszysly na ps2 i sa odtworzone na ps3 czy o co?

moze nobkowate pytanie ale zawsze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższy opis jest baaaardzo umowny i bardzo naciągany, ale myślę, że wszyscy się z nim zgodzą:

1 generacja gier = gry które wyszły tuż po premierze konsoli (robione na starych bibliotekach, przy praktycznie zerowej optymalizacji, twórcy dopiero uczą się programować dany sprzęt, wykorzystują moc danej platformy w minimalny sposób 0-10% możliwości, np: REZ na PS2?)

2 generacja gier = gry, które są tworzone obecnie (developerzy lepiej poznali w pewnym stopniu platformę sprzętową i wiedzą jak wykorzystać jej potencjał, jakkolwiek nie potrafią zrobić tego jeszcze w pełni, np: GranTurismo3:Concept na PS2)

3 generacja gier = developerzy wyciskają z konsoli ostatnie soczki a wiatraki w konsoli pracują na 120%. (np: GoW2 na PS2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielok

czyli wiekszosc gier na ps3 jest 2 gen a na x360 to juz 3gen taa..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli większość gier, które dopiero wyjdą na PS3 jest 2gen (na chwilę obecną, żadna gra z drugiej generacji jeszcze się nie pojawiła), pojedyńcze gry które wychodzą na X360 to już 3gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielok

ok dzieki i mozna zamknac ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×