Skocz do zawartości
kamilb

Filmy Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak jest z tymi filmami na BD, one są skalowane do 16:9 czy wszystkie mają te wnerwiające pasy?

Edytowane przez subek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym to chciał wiedzieć bo jestem "nowy" w tym temacie. Myślę, że nie są skalowane(mają być w orginalnej formie)- jedyna opcja żeby w funkcjach telewizora przestawić za zoom, ale to psuje jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pościągałem jakieś mkv z neta i przez te pasy w ogóle nie widać tej świetnej jakości, dopiero z bardzo małej odległości można to odczuć. Mam 50 cali fullhd i z około dwóch metrów nie widzę różnicy między takim mkv z pasami, a cyfrowym obrazem z C+ na 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet ośmielił się stwierdzić, że obraz na niektórych kanałach hd np. Discovery HD(nie zawsze) jest lepszej jakości niż ten film na BR który wczoraj widziałem (Iron-Man). Jako, że był to pierwszy film BR jaki miałem okazję zobaczyć, mam tylko nadzieję, że jest to poprostu film który jest w kiepskiej jakości. Przez te czarne pasy optymalne by chyba było oglądanie 50 cali z 2 metrów. Ja mam 42 cale i z odległości 2,5 metra obraz jest stanowczo za mały- może to przez to obraz z BR nie wydaje się aż tak rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tymi pasami, przecierz większość filmów Blu Ray ma takie paski i nikt nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawajcie znaku = przy mkv i BD. a nie daj boże jeszcze 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy macie z tymi pasami, przecierz większość filmów Blu Ray ma takie paski i nikt nie narzeka.

O czym Ty w ogolesz mowisz? Ja na kazdym kanale hd mam obraz rozciagniety na caly moj telewizor, a jak widzialem trailer Black Hawk Down w 1080p tez byl na caly ekran, zero pasow...wiec jezeli sobie kupie BHD to mam nadzieje ze bedzie ok a nie jakies cholerne pasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie dawajcie znaku = przy mkv i BD. a nie daj boże jeszcze 720p.

mkv 1080p z dobrym bitrate(15GB) to 99,9% Filmu na Blu (40GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mkv 1080p z dobrym bitrate(15GB) to 99,9% Filmu na Blu (40GB)

a kto takie ściąga? :D nie wielu.

filmy na dyskach BR są albo na całym ekranie (sezon na misia) albo mają małe paski (bond), fakt często wersje mkv są na 1/3 ekranu. są odtwarzacze które zwiększają obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

Ultraviolet (napisy, nie wiem jak lektor)

Dom latających sztyletów (napisy, lektor)

DLS trochę mnie zawiódł, obraz śnieżył, nie mam pojęcia czemu, sie nie znam.

Co do przyrodniczych, to widziałem coś z cyklu o ziemi w Saturnie i MM. Generalnie bardzo się poprawiło przez ostatni rok - nastąpił istny wysyp BD. Szlag mnie trafiał, jak w necie było masę filmów BD, ale bez polskich napisów...W końcu się to zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym Ty w ogolesz mowisz? Ja na kazdym kanale hd mam obraz rozciagniety na caly moj telewizor, a jak widzialem trailer Black Hawk Down w 1080p tez byl na caly ekran, zero pasow...wiec jezeli sobie kupie BHD to mam nadzieje ze bedzie ok a nie jakies cholerne pasy

Ludzie przecież te pasy wynikają tylko z rozmiarów filmu. Jak jest panoramiczny 2,4:1 (czy jakoś tak) to zawsze będziecie mieli pasy jak telewizor ma inne proporcje (np. na Sony Bravia, gdzie jest 16:10).

Zawsze można w PS3 w meny filmu włączyć zoom i wtedy obraz dostosować do ekranu.

Jak nie mnasz czarnych pasów na górze i na dole i jak obraz jest w proporcjach panoramicznych to znaczy, że obcina ci pasek z lewej i z prawej.

Najlepiej kupowac filmy w rozmiarrze 1,85:1, ale żadko takie można spotkać (np. Szeregowiec Ryan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czasem ściągam jakieś filmy w HD, ale 720p (8-9GB), bo mój komputer przy 1080p już się dławi xD Jakość jest dużo gorsza nawet przy 720p na blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam czasem ściągam jakieś filmy w HD, ale 720p (8-9GB), bo mój komputer przy 1080p już się dławi xD Jakość jest dużo gorsza nawet przy 720p na blu-ray.

Tzn gorzej jest na BLU-RAY????

Chyba żartujesz !!! - ale może wynika to z faktu, że podłączasz to do komputera. Ja przy porównaniu BLU-RAY na PS3 (podłączam do soniaka 32' HD Ready) z np. mp4 720p na PS3 uważam, że blu ray wygląda o wiele lepiej. I nie chodzi mi tu tylko o ostrość obrazu - chodzi o dynamikę, czerń, brak pikseli np. na granicach bardzo ciemnych obszarów itp.

Na logikę jak divx hd robiony z blu-ray może być lepszy od swojego żródła, gdy jest kilka razy mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie, gorzej jest na mkv nawet jeżeli porównać go z 720p na blu-ray ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie przecież te pasy wynikają tylko z rozmiarów filmu. Jak jest panoramiczny 2,4:1 (czy jakoś tak) to zawsze będziecie mieli pasy jak telewizor ma inne proporcje (np. na Sony Bravia, gdzie jest 16:10).

Zawsze można w PS3 w meny filmu włączyć zoom i wtedy obraz dostosować do ekranu.

Jak nie mnasz czarnych pasów na górze i na dole i jak obraz jest w proporcjach panoramicznych to znaczy, że obcina ci pasek z lewej i z prawej.

Najlepiej kupowac filmy w rozmiarrze 1,85:1, ale żadko takie można spotkać (np. Szeregowiec Ryan).

O.O pierwsze slysze zeby telewizor byl w 16:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravie są normalnie w 16:9, tylko mają opcję zmiany proporcji na 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bravie są normalnie w 16:9, tylko mają opcję zmiany proporcji na 16:10.

Jasne 16:9; można ustawić 14:10 - ale to i tak nie zmienia faktu, że to czy pasy są zalezy od filmu i ustawienia telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne 16:9; można ustawić 14:10 - ale to i tak nie zmienia faktu, że to czy pasy są zalezy od filmu i ustawienia telewizora

No właśnie, miałem napisać 14:9 :teehee: ale buło już trochę późno, mój błąd :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem BD HD SCAPE - kilka tematycznych filmow. Zauwazylem dziwna rzecz. Kiedy odtwarzam te filmy na PS3 to TV-LCD SAMSUNG wyswietla je w jakosci 1080i. Kiedy odtwarzam ten sam film na odtwarzaczu Blu-ray SAMSUNG BD-P1500 telewizor wyswietla w rozdzielczosci 1080p. Odpalilem dwa identycze filmy rownoczesnie na PS3 i Odwarzaczu BD ku mojemu zdziwieniu wydaje mi sie ze sa identyczne jakosciowo.

Nie sadze żeby miedzy 1080p a 1080i była tak mała różnica abym jej nie zauwazył w odtwarzanych filmach.

Możecie napisać w jakiej rozdzielczosci wyswietla wasza konsolka tego typu filmy? Myslicie Ze to problem z biosem PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy pod jakie wejście HDMI w TV , PS3 masz podłączone , u mnie jest 1080p , ja mam sharpa 46cali 100Hz są 3 wejścia HDMI , gdy kupiłem konsole podłączyłem pod pierwszy lepszy port który był pod ręką, był to błąd ponieważ nie wszystkie są takie same każdy ma inne parametry i każdy z nich jest przystosowany pod inny sprzęt (DVD,HI-FI,konsole,PC i.t.p), przeczytałem instrukcje podłączyłem pod właściwy port HDMI i odrazu inaczej gry, filmy i.t.p chodzą miodzo z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem 2 filmy.

Iron man i Helikopter w ogniu.

Obydwa z napisami.

Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ostatnio zakupiłem 2 filmy.

Iron man i Helikopter w ogniu.

Obydwa z napisami.

Jestem bardzo zadowolony.

Ile dałeś i gdzie kupiłeś? :) Bo mam ochotę też zakupić i zobaczyć jak wyglada film na moim cacku :P

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojny Klonów pojawiły się u nas oficjalnie na Blu-ray i DVD. Cena wersji HD to 110zł. Co ciekawe polski dubbing jest także w 5.1, a nie jak to bywa zazwyczaj w 2.0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojny Klonów pojawiły się u nas oficjalnie na Blu-ray i DVD. Cena wersji HD to 110zł. Co ciekawe polski dubbing jest także w 5.1, a nie jak to bywa zazwyczaj w 2.0...

Ciekawe a ktory film w/g ciebie ma polski 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe a ktory film w/g ciebie ma polski 2.0

Star Wars: Zemsta Sithów, by nie szukać daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×