Skocz do zawartości
rafalsky_90

Trophy dla maniaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie trofea powinny spełniać takie zadanie, jakie spełniają "acziwmenty" w X360. Za każde trofeum powinno się dostawać doładowanie konta w PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zgadzam się z tobą w 100% za każdą platynkę jedna wybrana gra z PSN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się przyłączam do prośby kolegi ze strony wcześniej. Bo PS mam stosunkowo od niedawna i do końca nie ogarniam tych leveli, trofeów, "gram", "pauza", "100%" itp. Z tego co tu przeczytałem to trofea to są dodatki do gier którymi można się chwalić swoim profilem... a powiedzcie mi.. skąd mam wiedzieć że jakaś gra ma trofea a inna nie? Np. mam pes 09 i gt5:p. są tam trofea? ktoś wie jak je zdobyć? I też mnie zastanawiają te levele (podpisy) pod waszymi wypowiedziami. One też się pokazują w profilu? czy te wszystkie napisy na ikonkach gier: "100%". "pauza" itp to jest po prostu zrobione przez was czy to jest "print screen" z waszego profilu z ps3? Dużo osób ma tam ikonę gt5:p, ja w to katuje a mój profil pusty jak ... jak.. butelka po melanżu :) jak widać jestem bardzo zielony i dla niektórych to banalne o co pytam, ale nie wiecie jak to zaspokoi moją ciekawość :D fenk ju from mołtajn.

to sa ikonki gier i informuja ze ktos gra aktualnie w gre X, przestal grac w gre Y, przeszedl w 100% gre Z :P Na PS z zakladce game jest trophies i tam ja napisane trofea w danej grze (nie wyszystkie je maja). Przed zakupem gry mozesz w internecie spojrzec czy gra ma trofea np na http://www.ps3trophies.co.uk/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłaby świetna sprawa gdyby za platynkę można by było łyknąć coś z ps store :) obojętnie co, nawet jakiś badziew ale zawsze to jakaś motywacja. Mogliby zrobić jakiś konkretny dział z nagrodami (np najstarsze gry czy coś) :) Przechodzenie gry dla platyny samej w sobie jest dziwne i śmierdzi w przypadku niektórych tytułów jakąś manią bo trzeba siedzieć nad jakimś ciulstwem parę godzin żeby je wykonać co absolutnie nie sprawia przyjemności... nie ma co się oszukiwać niektóre trofea nie dość, że są zbyt wygórowane to na dodatek dotyczą zadań całkowicie bezsensownych i zdobywanie ich nie nazwałbym wyciskaniem z gry 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie wasz pomysł narzucania przez sony rzeczy które chcemy sciagnac, puchary wymieniamy na odpowiednią ilosc złotówek wg przelicznika i można sobie coś kupić. proste i przyjemne, do tego oddające nam graczom swobodny wybór, sprawiając wrażenie ze czujemy sie wolni i jesteśmy panami świata!!

a same trofea to fajna sprawa, gry dobre nie potrzebują wabika, a dla słabszych to dobry pomysł na sprzedaż gry.

z gier jak mirrors edge, czy uncharted, zdobywanie platyny jest poprostu przyjemnością i świetnym wyzwaniem.

a co do innych gier, jak przechodze i zdobęde to fajnie, czasem sie wróce po kilka prostszych, ale bez szalenstw na tym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam:)na początku gdy weszły trofea jakoś nieprzykładałem wiekszej wagi do kolekcjonowania pucharków lecz to się zmieniło gdy kumpel zdobył w uncharted platynę..co było nielada wyczynem bo trzeba było przejść grę 3 krotnie:)ja tez postanowiłem podołać temu wyzwaniu i byłem bardzo zadowolony gdy jakieś trofeo wpadało i podkręcało mój level:)teraz bardziej mnie motywuje przejście jakiejś gry na maxa i fajnie że od początku 2009 każda gra musi posiadać trofea:)pozdro

Edytowane przez under82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy miałbym chęci do wyciśnięcia z gry wszystkich soków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieję jeśli mam już jakieś trofea a potem odinstaluje/usunę grę. Tracę tamte trofea ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co się dzieję jeśli mam już jakieś trofea a potem odinstaluje/usunę grę. Tracę tamte trofea ?

Nie, każde trofeum musisz skopiować osobno i potem wkleić jedno po drugim.

A tak na poważnie, to o ile posiadasz ps3 podłączoną do internetu to trofea twe zostały przesłane na serwer do tego przeznaczony i możesz być spokojny o swoje osiągnięcia.

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, każde trofeum musisz skopiować osobno i potem wkleić jedno po drugim.

A tak na poważnie, to o ile posiadasz ps3 podłączoną do internetu to trofea twe zostały przesłane na serwer do tego przeznaczony i możesz być spokojny o swoje osiągnięcia.

Tzn., że jeżeli trofea są na serwerze. To mogę spokojnie zrobić format (bez back up'u). Zalogować się na swoje konto i trofea nie przepadną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak

Dla pewności przed formatem polecam zrobić ręczną synchronizacje z serwerem (jest w opcjach Trophy bodajże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zbieranie osiągnieć nie jest jakimś mianiakalnym wydarzeniem. Ale ustawki (na nabijanie HeadShot ustawiając się w jednej linii i jeden koleś nabija) tak jak to robią kolesie na x360to jest dla mnie Żenada! mam nadziję, że na PS3 są inni ludzie. W tym względzie i wielu innych jadę we wtorek kupić PS3 bo obecnie posiadam xpudło. A przekonałem się za PS3 bo coś się dzieje na scenie mowię o lidze ESL w Cod4 i mam nadzieje, że będzie coraz lepiej. Sorka za offtop lekki z mojej strony ale gdzieś to musiałem napisać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn., że jeżeli trofea są na serwerze. To mogę spokojnie zrobić format (bez back up'u). Zalogować się na swoje konto i trofea nie przepadną?

raz zdobytego trofeum już nie usuniesz ze swojego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn., że jeżeli trofea są na serwerze. To mogę spokojnie zrobić format (bez back up'u). Zalogować się na swoje konto i trofea nie przepadną?

Trofea nie przepadną z serwera, będziesz mógł je porównywać w liście Friends, ale nie zobaczysz ich w zakładce trophies dopóki nie uruchomisz gry do której masz zdobyte trofea. Tak że, jeżeli nie masz już jakiejś gry to nie będziesz miał widocznych do niej listy trofeów. Wymieniałem dysk 2 razy i za każdym razem tak było. Nie wiem czy zmienił to ostatni firmware. Przekonasz się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn., że jeżeli trofea są na serwerze. To mogę spokojnie zrobić format (bez back up'u). Zalogować się na swoje konto i trofea nie przepadną?

Nie powinny, choć słyszałem o przypadkach utraty kilku trofeów. Ale mogło to być właśnie spowodowane brakiem dostępu do internetu w chwili ich zdobycia i później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trofea to fajna sprawa ,

ale wielka szkoda ze nie można nic za nie mieć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jakiaś tam satysfakcja była jak się dostawało trophy, ale to, że nadal nie są w każdej grze psuje całą zabawę. Jakoś achievements dalej są o lata świetlne przed System Trophy, głównie ze względu na to, że są w każdej grze i wraz z ich zdobywaniem otrzymujemy namacalne korzyści, a nie jak na PS3 tylko satysfakcję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że jakiaś tam satysfakcja była jak się dostawało trophy, ale to, że nadal nie są w każdej grze psuje całą zabawę. Jakoś achievements dalej są o lata świetlne przed System Trophy, głównie ze względu na to, że są w każdej grze i wraz z ich zdobywaniem otrzymujemy namacalne korzyści, a nie jak na PS3 tylko satysfakcję...

Danet a można wiedzieć jakie są z tego korzyści, bo jestem ciekaw :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne punkty, za które można kupować jakieś pierdółki na marketplace. U nas też coś takiego by się przydało - trofea są już od dłuższego czasu i nie można rozgrzeszać Sony, że dopiero raczkują w tej materii.

Dante -> obecnie każda gra musi mieć już trophies, od 1 stycznia 2009. Mnie w sumie trofeów brakuje tylko The Force Unleashed - bo bez nich jakoś nie mam motywacji do masterowania tej gry, a chętnie bym to zrobił dla trofeów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że jakiaś tam satysfakcja była jak się dostawało trophy, ale to, że nadal nie są w każdej grze psuje całą zabawę. Jakoś achievements dalej są o lata świetlne przed System Trophy, głównie ze względu na to, że są w każdej grze i wraz z ich zdobywaniem otrzymujemy namacalne korzyści, a nie jak na PS3 tylko satysfakcję...

Nie rozśmieszaj mnie niby jakie kożyści? Mam xboxa i jakoś nic za osiągnięcia nie dostaje tak jak moi znajomi. Może mieszkasz w USA? Widze, że z Wałcza jesteś więc nie masz też polskiego Liva i też korzyści ze zdobywania achievementów nie masz.

Edytowane przez Flovver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trick na założenie konta XBL na USA ;) Wystarczy zamówić proxy IP USA i się łączyć przez PC :P Co prawda ja z tego nie korzystam, bo za dużo roboty jak dla mnie i do tego mam router, ale kumpel jak najbardziej to stosuje (ja mam konto na UK). Mimo wszystko obecność tego w KAŻDEJ grze, a nie tylko najnowszych jest czymś świetnym ;)

Czy Trophy jest dla maniaków? Póki co tak, bo gdyby mi na tym zależało mając PS3 musiałbym kupować tylko gry z Trophy, a odmówić sobie wielu świetnych tytułów bez nich. Czy achievements są dla maniaków? Nie, ot przyjemnie się patrzy na napis o nowym osiągnięciu w każdej grze :P

Nie mogę pojąć tylko czemu tytuły multiplatformowe, które mają achiev na X360 nie mają Trophy na PS3?

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę pojąć tylko czemu tytuły multiplatformowe, które mają achiev na X360 nie mają Trophy na PS3?

bo Sony w 2008 roku nie wymagało implementacji trofeów - a dla producentów bardziej liczyły się terminy premiery, niż pucharki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Dante, nie rozumiesz że wymóg się dopiero pojawił? Nie wspominając o tym, że trofea wyszły przy którymś tam updejcie... co do gadania, że fajnie bo na iksie coś tam się dostaje od osoby która z tego i tak nie korzysta.. proszę Cie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ostatnio pożyczyłem sobie Heavenly Sword. No i wszystko extra, graficzka mnie wcisnęła w fotel, gameplay też w porządku, no ale co, przeszedłem 2 etapy i mi się odechciało grać. Nie wciągnęło mnie na tyle, żeby męczyć się nie mając z tego tych śmiesznych pucharków. Zwyczajnie brak motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×