Skocz do zawartości
AdamRA

grafika w grach

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

pytanie moje dotyczy grafiki Mianowicie chcialem sie dowiedziec czy to jest normalne ze w ps3 wyswietlany obraz a konkretnie kolor biały w grach jest bardzo intensywny, np. w miejscach gdzie sa polyski na jakims obiekcie to wokol tego obiektu jest jasna poswiata. Czasami jak sa duze obiekty (przyklad z gry Army Of Two) np. przy przejsciu z jednego otoczenia w drugie typu wyjscie z jaskini, obraz w momencie wyjscia robi sie tak jasny ze nic nie widac. Zamieszcze jeszcze dzisiaj pare fotek, bo moze zle to opisuje ;p .Jesli moderator nie zamknie tematu

pozdrawiam

zdjecia robilem aparatem (nie wiem jak sie robi screenshoty)

f1.JPG

f3.JPG

f2.JPG

Edytowane przez AdamRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc

pytanie moje dotyczy grafiki Mianowicie chcialem sie dowiedziec czy to jest normalne ze w ps3 wyswietlany obraz a konkretnie kolor biały w grach jest bardzo intensywny, np. w miejscach gdzie sa polyski na jakims obiekcie to wokol tego obiektu jest jasna poswiata. Czasami jak sa duze obiekty (przyklad z gry Army Of Two) np. przy przejsciu z jednego otoczenia w drugie typu wyjscie z jaskini, obraz w momencie wyjscia robi sie tak jasny ze nic nie widac. Zamieszcze jeszcze dzisiaj pare fotek, bo moze zle to opisuje ;p .Jesli moderator nie zamknie tematu

pozdrawiam

Sprawdź ustawienia tv przede wszystkim. Pewnie masz coś za mocno ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz kontrast w TV lub wyłącz opcję SuperWhite i ustawieniach Display w PS3, może twój TV tego nie obsługuje i głupieje.

Edytowane przez Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w tą grę, ale być może jest to celowe, bo np. jak w GT5: Prologue się z tunelu wyjeżdża to też przez chwile tak po gałach daje, że nic nie widać :P A jak ci się nie podoba to zawsze możesz zmienić jasność/kontrast w TV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok problem usunięty

zmienilem opcje display z full na limited. teraz obraz jest jakby lekko "bledszy" kolory nie sa takie intensywne. Polyski nie maja jasnej poświaty. Roznica jest widoczna, teraz grafika jest taka jak na kompie Natomiast na opcji rgb full kolory byly bardziej "soczyste" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok problem usunięty

zmienilem opcje display z full na limited. teraz obraz jest jakby lekko "bledszy" kolory nie sa takie intensywne. Polyski nie maja jasnej poświaty. Roznica jest widoczna, teraz grafika jest taka jak na kompie Natomiast na opcji rgb full kolory byly bardziej "soczyste" ;p

Taaa. Chwyt Gametrailers co do słabszej grafiki na ps3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia na FULL daje dobry efekt i grafika się poprawia. Różnica jest zauważalna pomiędzy Full a limited (na YT jest pełno porównań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ciezko wykalibrowac tv, najlepiej jak tv tez ma opcje full rgb, napewno Sony bravia ma (nie dziwie sie ;p )

Ja kombinuje z ustawieniami TV i jakos to juz wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SAMSUNGA FULL HD 100HZ 40' i nie musiałem nic ustawiać. Wszystko ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie krawędzi, czy lśnienie pewnych elementów, przesycenie głębi, różowa poświata, które opisujesz jest klasycznym przykładem zastosowania Unreal Engine 3. Moim zdaniem wszystko masz ok ustawione, grzebiąc tylko sobie popsujesz grafikę w innych grach.

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić nowego tematu chciałbym się zapytać czy grafika w grach exclusive jest lepsza od grafki w grach multiplatform?

Grajac w demo Motorstrom Pacific Rift szczena mi opadla a grajac np. w CoD:WaW nie bylem szczegolnie zachwycony.

Czy jest tak we wszystkich grach? Moze tylko mi sie zdaje w sumie to 2 inne gry i pewnie robione na innych silnikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie robić nowego tematu chciałbym się zapytać czy grafika w grach exclusive jest lepsza od grafki w grach multiplatform?

Grajac w demo Motorstrom Pacific Rift szczena mi opadla a grajac np. w CoD:WaW nie bylem szczegolnie zachwycony.

Czy jest tak we wszystkich grach? Moze tylko mi sie zdaje w sumie to 2 inne gry i pewnie robione na innych silnikach...

exclusive'y są dopieszczane pod daną platformę, więc grafika zazwyczaj jest lepsza. Ale to zależy od studia - np. Haze był na wyłączność na PS3, a grafiką ustępował masie multiplatformowych gier...

A co do tych wybieleń z pierwszego posta - nieumiejętnie stosowany efekt HDR w grach, niestety bardzo modny ostatnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie robić nowego tematu chciałbym się zapytać czy grafika w grach exclusive jest lepsza od grafki w grach multiplatform?

Grajac w demo Motorstrom Pacific Rift szczena mi opadla a grajac np. w CoD:WaW nie bylem szczegolnie zachwycony.

Czy jest tak we wszystkich grach? Moze tylko mi sie zdaje w sumie to 2 inne gry i pewnie robione na innych silnikach...

I wiekszosc exow na PS3 ma ladniejsza grafike z tych co sa i wyjda, pograj w gran turismo 5 prologue to zobaczysz foto realistyczna gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"lśnienie pewnych elementów" tego zwrotu mi brakowało :) ten efekt mnie najbardziej denerwuje Mam tylko 2 gry Cod5 i ArmyOfTwo, na full RGB kolorki są piękne ale na polyskach czy to pancerza czy broni lśnienie jest za mocne. nastepna gra jaka kupie bedzie dopiero KillZone2 mam nadzieje ze tam grafika bedzie taka jak na filmikach z yt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grajac w demo Motorstrom Pacific Rift szczena mi opadla a grajac np. w CoD:WaW nie bylem szczegolnie zachwycony.

Skąd masz demo Pacific Rift? Szukałem i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam jakies 7 gier i we wszystkich w pewnych mometach jest taki efekt.Ale moim zdaniem to nic strasznego bo to mormalka że razi jak np. wyjdziesz z ciemnej jaskini po godzinie grania i nagle ci wali słońce po gałach :) . Samo życie jak w realu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Tylko zastanawiam sie czy np KillZone2 bedzie u mnie wygladalo tak samo jak na najnowszych gameplay'ach (a wyglada tam idealnie) czy tez bede obserwowal jakies migajace krawedzie, zbyt jasne polyski itp

PS3 to PS3 wszyscy maja taki sam sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak Tylko zastanawiam sie czy np KillZone2 bedzie u mnie wygladalo tak samo jak na najnowszych gameplay'ach (a wyglada tam idealnie) czy tez bede obserwowal jakies migajace krawedzie, zbyt jasne polyski itp

PS3 to PS3 wszyscy maja taki sam sprzet

Tak, ale monitor już każdy posiada inny, a skok jakościowy na różnego typu telewizorach i monitorach może być kolosalny. Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur** mam taki sam problem

mam sony bravia kdl jakis h** wiem jaki

i kur** np.jak ide gdzies jakimis zaulkami w gta iv to ciemno jak w du*** u murzyna i nic kur** nie widac

a kolory ostre jak h**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie monitory są wszelakie i nie tylko zależy jaki masz ale terz jak podłączony czy komponent czy hdmi czy jeszcze inaczej no i ustawienia telewizora grają role.Ale najlepiej sie przekonasz jak kupisz grę i myśle że sory ale takie bzdury nie dyskwalifikuja gier zawsze można z kątrastek kolorami pomodzi.Powodzenia :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×