Skocz do zawartości
drift_master

Jak przełączyć obraz na hdmi "na ślepo"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój młodszy brat zrobił niechcący hard reset konsoli :confused: . Niestety sprzęt przełączył się na standardowe wyjście, a jest podłączony do monitora (rozdziałka 1680x1050, obsługuje HDready, FullHD ale nie obsługuje tej najwyższej rozdziałki) za pomocą kabla HDMI-DVI. I tu jest problem, mianowicie nie mam sprzętu z wyjściem av, ani composite, mam tylko ten monitor z HDMI i proszę was o podanie instrukcji, jak "na ślepo" przełączyć ps3 na hdmi (tylko na hd ready lub full hd). wiem na przykład, że by dostać się do tych opcji trzeba dać raz w prawo i od góry jedenaście razy w dół ale dalej kaplica :sad: . Mogili byście pokierować mnie dalej? np: daj x, potem cztery razy w dół itp.

Z góry dzięki za pomoch i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WLACZ konsole trzymajac przycisk na obudowie 5 sekund (tylko trzymaj do oporu a nie puscisz po 2 sekundach). Upewnij sie 10 razy ze masz konsole WYLACZONA i dopiero ja wlaczasz bo 99% osob nie potrafi przeczytac tego co pisze (i inni tez pisza) i albo WYLACZA konsole w ten sposob, albo nudzi im sie trzymanie power po 2 sekundach. Jezeli nie zadziala to bedziemy to robic lopatologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie jestem noobem, obrazu nie ma właśnie dla tego, że mój brat tak zrobił tak jak powiedziałeś, ps3 przełączyło się na wyjście ANALOGOWE, a ja mam obraz tylko na cyfrowym. Miałem już kiedyś ten kłopot, nawet zapisałem sobie kartke jak "na ślepo" dojść do ustawień obrazu i je zmienić ale ją zgubiłem. Więc proszę was posiadacze sprawnych konsol o spisanie instrukcji i podanie mi jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odłącz kabel i spróbuj podłączyć na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie lezy w tym ze ps3 przelaczylo sie na wyjscie analogowe. Po takim resecie ps3 samo wyszukuje wyjscie do jakiego zostalo cos podlaczone i czy analog czy hdmi cos powinno sie pokazac. Wyjasnieniem moze byc fakt, ze konsola wlacza tryb 1080p ktorego monitor nie obsluguje i dlatego nic nie widac. Podejrzewam ze jakbys wlaczyl jakas gre to obraz moglby sie pokazac, pod warunkiem, ze to gra pracujaca w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem to, wiedziałem już o tym wcześniej. Monitor wyświetla komunikat, że nie może wyświetlić obrazu i dzieje się tak dla tego, że monitor nie obsługuje tej najwyższej rozdzielczości. Dla tego potrzebuję takiej instrukcji, o której mówiłem. Proszę, nie wyjaśniajcie mi tego problemu, bo go doskonale znam, tylko zpiszcie instrukcje, tak, jak prosiłem, a będę wam bardzo zobowiązany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem to, wiedziałem już o tym wcześniej. Monitor wyświetla komunikat, że nie może wyświetlić obrazu i dzieje się tak dla tego, że monitor nie obsługuje tej najwyższej rozdzielczości. Dla tego potrzebuję takiej instrukcji, o której mówiłem. Proszę, nie wyjaśniajcie mi tego problemu, bo go doskonale znam, tylko zpiszcie instrukcje, tak, jak prosiłem, a będę wam bardzo zobowiązany :wink:

hmmmm...chętnie bym Cię wspomógł lecz...mam podobny problem...tylko ze odwrotny, tzn. byłem u znajomych i dzieciak PS3 podłączym kablem HDMI....wyskakiwały jakieś info na ekranie i wszystko akceptował.....nawet nie zdążyłem przeczytać co to było....jednak efekty był OK.....ponieważ obraz był i to brzytwa .....jednakże jak wróciliśy do domu i chciałem podłączyć PS3 do "normalnego" telewizora z pomocą wejsć analogowych - "cincze" - nie mam obrazu i dzwięku.......tylko sare tło.......

na początku myślałem że może kabel szlag trafił....jednak po zakupie drugiego.....i podłączeniu przez "cincze" lub euro.....efekt ten sam......i co powinienem zrobić....jak sieresetuję konsolę ...aby zapomniała ustawień dotyczących obrazu, itp?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qgar napisał to w drugim poście... Wyłączając konsolę przytrzymujesz włącznik przez 5 sekund, włączasz konsole i masz obraz na analogu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki....rzeczywiście.....pomogło...

wydawało mi sie że to robiłem...lecz teraz wiem...że po 1 "piknięciu" odpuszczałem...a trzeba poczekać na dwa:):)

dzięki i najlepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qgar napisał to w drugim poście... Wyłączając konsolę przytrzymujesz włącznik przez 5 sekund, włączasz konsole i masz obraz na analogu :)

Oto wlasnie zywy przyklad jak to ludzie NIE POTRAFIA czytac ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc? :confused: ale sam już sobie dałem radę, dzięki indywidualnej uprzejmości jednego z forumowiczów. Dla potomnych, to instrukcja, o którą prosiłem (na rozdzielczość 720p):

1. włączasz konsole

2. x

3. raz w prawo

4. w górę przytrzymać chwilę, potem 11 razy w dół

5. x

6. x

7. x

8. raz w dół i x

9. przytrzymać chwilę w dół

10. x

11. raz w górę i x

12. raz w prawo

13. x

14. raz w dół i x

To jest to, o co prosiłem, to nic innego jak zmienienie ustawień konsoli na hdmi HDready, jak się nie wiedzi nic na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widzisz qgar ma rację. Możliwe że mógłbyś to naprawić już po pierwszym poście qgara w tym temacie ale oczywiście 70% ludzi czytać nie potrafi

Bo to przecież żadna różnica włączając czy wyłączając.

Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×