Skocz do zawartości
hunk

Podłączenie ps3 do sieci bez routera ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam modem netii speedtouch 330 ( prędkość internetu 1gb ). Kabel ciągne z gniazdka telefonicznego, do modemu. Odległość między ps3 a modemem mam bardzo bliską, ponieważ gram na monitorze. I pytanie do was.. Czy moge podłączyć kabel sieciowy bezpośrednio do konsoli, bez użycia routera.

Poprostu odłącze kabel sieciowy od modemu i podepne do złącza sieciowego w konsoli.

Czy takie coś jest wogóle możliwe? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jestem na 100% pewny, ale chyba nie da się tak zrobić. Wszyscy którzy mają "Neostradę" itp. mają neta w PS3 przez router. Może jest jakiś sposób, którego nie znam. Najlepiej na "Google" poszukaj.

Edytowane przez SonnyTRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Netia oferuje łącze ADSL. To co idzie do modemu to nie kabel sieciowy tylko zwykły telefoniczny, nie da się tego bezpośrednio podłączyć do konsoli. Musi być router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahaa....No to niestety będe musiał zainwestować w router.

Ok. Dzięki za odpowiedzi.. Pozdrawiamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaaaaa to ty masz internet 1gb to ty miliony chyba płaćisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to modem ale jesli:

1. z modemu wychodzi kabelek USB to potrzebujesz routera

2. z modemu wychodzi kabelek, albo jest gniazdo ethernetowe, to powinno sie dac podlaczyc ps3 bezposrednio pod router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie wiem jaki to modem ale jesli:

1. z modemu wychodzi kabelek USB to potrzebujesz routera

2. z modemu wychodzi kabelek, albo jest gniazdo ethernetowe, to powinno sie dac podlaczyc ps3 bezposrednio pod router

qgar, mój tato miał ten modem w pracy do Neostrady - kabel USB i to nawet nie odłączany tylko zintegrowany z urządzeniem (bezsens)

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj routera! Mam odpowiedź i z niej korzystam. Nie jest to zbyt wygodne ale jeżeli używasz monitora i masz blisko modem to i blisko masz też pewnie komputer. Jeżeli nie przeszkadza Ci ciągle włączony komp to użuj udostępniania internetu. Mam ten sam modem na usb (330) i udostępniam neta z laptopa z vistą na PS3 i działa. Mam neo 1 Mb i nic nie laguje, chodzi płynnie internet. Gdybyś szukał to byś znalazł mojego posta:

"Ja korzystam z udostępniania internetu. Jedynie potrzebne jest dokupienie kabelka skrossowanego (chyba taki jaki masz podłączony do modemu). Wpinasz do ps3 i kompa, wchodzisz w ustawienia swojego połączenia i udostępniasz (połączenie lokalne). Można jeszcze przez wifi udostępniać ale nie próbowałem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kupuj routera! Mam odpowiedź i z niej korzystam. Nie jest to zbyt wygodne ale jeżeli używasz monitora i masz blisko modem to i blisko masz też pewnie komputer. Jeżeli nie przeszkadza Ci ciągle włączony komp to użuj udostępniania internetu. Mam ten sam modem na usb (330) i udostępniam neta z laptopa z vistą na PS3 i działa. Mam neo 1 Mb i nic nie laguje, chodzi płynnie internet. Gdybyś szukał to byś znalazł mojego posta:

"Ja korzystam z udostępniania internetu. Jedynie potrzebne jest dokupienie kabelka skrossowanego (chyba taki jaki masz podłączony do modemu). Wpinasz do ps3 i kompa, wchodzisz w ustawienia swojego połączenia i udostępniasz (połączenie lokalne). Można jeszcze przez wifi udostępniać ale nie próbowałem."

Sposób działający, ale dosyć kosztowny jak Ci będą dwa kloce żarły prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale można też włączyć oszczędzanie energii. Wiem że nie pomoże zbyt wiele, ale zawsze. Jeżeli ktoś używa mało internetu (ściągnąć firmware czy coś) to dosyć tani sposób. Trzeba tylko kabelek zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ale można też włączyć oszczędzanie energii. Wiem że nie pomoże zbyt wiele, ale zawsze. Jeżeli ktoś używa mało internetu (ściągnąć firmware czy coś) to dosyć tani sposób. Trzeba tylko kabelek zakupić.

Tym bardziej, jeśli ktoś mało używa komputera, to po co ma mu chodzić równorzędnie z PS3.

Kupij zwykły router D-Linka 524 i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, jeśli ktoś mało używa komputera, to po co ma mu chodzić równorzędnie z PS3.

Kupij zwykły router D-Linka 524 i będziesz zadowolony.

Co mu po tym d-linku 524 jak on nie ma wbudowanego modemu ADSL? On ma zwykłe wejście RJ-45 dla jakichś osiedlówek itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chce kupić właśnie router. Ponieważ mam netie adsl musze dokupić router adsl.

Jaki router polecacie bo ja kompletnie na tym się nie znam. I niewiem o co chodzi z tym Annex A, Annex B.

Mysle nad zakupem routera d-link di-604. A wy co polecacie. Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ADSL jest w dwóch standardach - Annex A i Annex B - zależnie od operatora. Z tego co wyczytałem to Netia stosuje oba xD i to zależy na jakim łączu (analogowym czy ISDN) idzie twój net, a tego to już nie wiem, ale niby najczęściej jest Annex B. I raczej takiego routera poszukuj, a dodatkowo sprawdź w necie informacje o swoim dotychczasowym modemie - może będzie coś o Annexie

A co do tego d-linka - miałem i dobrze się sprawował, tyle, że to jest Annex A. Jest model o identycznej specyfikacji tylko, że na Annex B - 624

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kupuj routera! Mam odpowiedź i z niej korzystam. Nie jest to zbyt wygodne ale jeżeli używasz monitora i masz blisko modem to i blisko masz też pewnie komputer. Jeżeli nie przeszkadza Ci ciągle włączony komp to użuj udostępniania internetu. Mam ten sam modem na usb (330) i udostępniam neta z laptopa z vistą na PS3 i działa. Mam neo 1 Mb i nic nie laguje, chodzi płynnie internet. Gdybyś szukał to byś znalazł mojego posta:

"Ja korzystam z udostępniania internetu. Jedynie potrzebne jest dokupienie kabelka skrossowanego (chyba taki jaki masz podłączony do modemu). Wpinasz do ps3 i kompa, wchodzisz w ustawienia swojego połączenia i udostępniasz (połączenie lokalne). Można jeszcze przez wifi udostępniać ale nie próbowałem."

jaki kabel bo ja mam w internet w neostradzie i do modemu jest podpięty taki jak z drukarki i idzie usb do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba połączyć konsolę i komputer (kartę sieciową) skrossowanym kablem sieciowym z końcówkami RJ-45. W sklepie komputerowym zrobią taki na miejscu o takiej długości jak chcesz. Tylko musisz zaznaczyć ze krossowany (czyli ma zamienione na jednym końcu niektóre żyły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi, bo łączysz bezpośrednio dwa urządzenia, bez użycia routera/switcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyczytałem w necie że Annex A jest dla zwykłych lini telefonicznych. A annex B dla cyfrówki ( isdn )

W razie czego jak zakupie routerek z annexem 'A' a powinno być z 'B'. Router będzei niepoprawnie współpracował z konsolą?

Edytowane przez hunk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy po co router ma wspolpracowac z konsola, skoro nie bedzie internetu? Annex A/B jest na laczu WAN, czyli od strony dostawcy internetu. Siec lokalna miedzy kompem a konsola moze dziala, ale wtedy po co router zamiast switcha za 20zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zadzwonie jutro do netii i się spytam jaki potrzebuje router czy z annexen a czy b. Mam nadzieje ze mi powiedzą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że wciskam się w temat no mam ten skrosowany kabel podłączyłem i teraz jakie ip ustawić i co ustawić w ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwoniłem do netii. Jednak musze mieć router Annex A. Więc takiego już poszukuje :turned:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×