Skocz do zawartości
Mniuwa

Jaki router

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki Ruter kopić hehe co poradzicie Znawcy bo nooby niech sie nie wypowiadaja jaki maja ;P tylko chodzi mi o kokretna podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kablówka 2 mega Arcus :D

Edytowane przez Mniuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kablówki dokładnego modelu nie podam, bo się nie znam przy kablowym internecie.

Ale najlepszy będzie Linksys-sprawdzona i dobra firma, sam używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam D-Linka 524, i tego mogę Ci polecić.

Zero problemów.

Siostrze do takiej samej sieci też go zapodałem i 4 kompy jadą od pół roku bezproblemowo.

Router ani się nie zawiesza, ani nie rozłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja używam D-Linka 524, i tego mogę Ci polecić.(...)

Też używam D-Link'a DI-524 i muszę powiedzieć, że jest to świetny sprzęt. Tani, sprawdzony, szybki, niezawodny i bardzo prosty w konfiguracji. W sam raz dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też używam D-Link DI 524

wyśmienicie działa u mnie na 4 urządzeniach: laptop, PS3, PSP i DS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten model D-Link DI 524, jest rewelacyjny :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam routery firmy Pentagram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ja polecam routery firmy Pentagram.

Tylko za dobry router "Penatgramu", porównywalny z DI-524 trzeba słono zapłacić... Przynajmniej w porównaniu do D-Link.

Edytowane przez SonnyTRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model za 100 zł, i jest bezproblemowy a i zasięg ma o wiele większy niż D-Link znajomego za sprawą dwóch anten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki model masz i Twój kolega?

Edytowane przez SonnyTRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam model za 100 zł, i jest bezproblemowy a i zasięg ma o wiele większy niż D-Link znajomego za sprawą dwóch anten.

Nie wydaję mi się żeby ten router pentagram miał większy zasięg, na pewno wewnątrz jest do 100 metrów,

w specyfikacji pentagrama nie jest to opisane dołączam linki

http://www.d-link.pl/cs/Satellite?c=Produc...-PL%2FDLWrapper

..........................................................

http://allegro.pl/item548005209_pentagram_...c_aster_fv.html

..........................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet tez z kablowki modem MOTOROLA SB5101E i jaki najlepiej router w miare tani zeby podlaczyc konsolke ps3 do internetu:)) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam internet tez z kablowki modem MOTOROLA SB5101E i jaki najlepiej router w miare tani zeby podlaczyc konsolke ps3 do internetu:)) ???

1000 razy trzeba pisać. Przeczytałbyś ten temat chociaż ze 2 strony wstecz i byś wszystko wiedział.

Osobiście polecam D-LINK 524 mam go podłączonego do tego samego modemu jak ty i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę parę słów od siebie, Linksys czy Dlink to jedno wielkie nieporozumienie, ciągłe zwisy i przymusowe rebooty, dodatkowo w dlinkach lubią popiskiwać kondensatory przy czym nie można się należycie wyspać. Z supertanich i stabilnych polecam Topcoma Skyracer WBR 7001g, mam 3 sieci postawione na tych routerach i od prawie 2 lat niebyło żadnych problemów. Jedna sieć osiedlowa działa od prawie 2 lat i nikt nienarzekał na wolno działający net czy zwisy, torrent 24/7 plus 2 serwery, kupę innego śmiecia i wszystko lata jak marzenie, produkty linksysa wysiadały po 2-3 dniach ostrego ściągania wtedy tylko w samochód i wycieczka do piwnicy, przymusowy restart. Z godnych polecenia są jeszcze produkty Pentagrama do których byłem z początku mocno zrażony, jednak jak kupiłem Cerberusa i zobaczyłem możliwości konfiguracji byłem bardzo mile zaskoczony, używam go od 3 miesięcy i zapomniałem o jego istnieniu, gwarancja 5 lat door-to-door to też niezły argument przemawiający do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zgodzę się co do Linksysa !

Praktycznie to nie Linksys a Cisco !

Ja nie wybrałbym żadnego innego poza Linksysem, a miałem ich naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksys od jakiegoś czasu jedzie tylko na marce i taniej sile roboczej z Chin i z Cisco ma wspólne tylko logo... nic pozatym, kiedyś była to całkiem inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MACIOR nie zgodzę się z Tobą.

W obu przypadkach zrobiłeś wszystko, żeby routery działały prawidłowo?

Zacząłeś od wgrania najnowszego FW?

Ja mam D-Link 524 od jakiegoś czasu. I nie przypominam sobie ani jednego zawiasu, czy zerwanego połączenia.

Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MACIOR nie zgodzę się z Tobą.

W obu przypadkach zrobiłeś wszystko, żeby routery działały prawidłowo?

Zacząłeś od wgrania najnowszego FW?

Ja mam D-Link 524 od jakiegoś czasu. I nie przypominam sobie ani jednego zawiasu, czy zerwanego połączenia.

Zero problemów.

Robiłem cuda wianki, nawet nieoficjalne FW nic niepomagało, może miałem szczęście i trafiałem na wadliwe egzemplarze, albo to że praktycznie każdy w sieci to zapalony torrentowiec z setkami pootwieranych połączeń przez które routery niewyrabiały. Jedynie stare modele sprzed 2-3 lat działały i działają tak jak powinny, nowe to niestety tani w produkcji chiński s*** jadący na opini starszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam D-linka 524 (cena/jakość) i nie narzekam, operuje w standardzie 802.11g –więc max prędkość 54 Mb/s; częstotliwość 2,4 GHz.

Transfer mam 6 Mb/s taki sam na stacjonarnym i na ps3. nic więcej mi nie potrzeba

P.S. zwisy się zdarzają sporadycznie (raz na 6 mcy), wystarczy zrobić reset i po problemie

Edytowane przez Kerm_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router D-Link 524. Jestem z niego zadowolona - wcześniej miałam Linksysa i często tracił on połączenie z laptopem będącym w drugim pokoju. D-Link z kolei spisuje się bardzo dobrze, a mam go podpiętego do PC i bezprzewodowe połączenie z konsolą i laptopem

Szczerze polecam ten router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×