Skocz do zawartości
xXkillerjezXx

Co zrobic ? :(

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich nie proszę o pomoc bo i tak wiem ze mi ps3 padło lecz poradę co mam zrobić w tej sytuacji. A mianowicie gram sobie w fife 09 i nagle chlebaczek sie wyłancza. Włanczam go ponownie i niestety wiesza sie i reset i miga swiatełko czerwone. I tak za każdym razem. Teraz pytanie co moge zrobić o ile mogę. Aha PS3 60GB kupiona okolo półtora roku temu wiec po gwarancji. Jaki jest koszt ewentualnej naprawy i czy moge się ubiegać o oddanie jej na gwarancji bo słyszałem ze rok jest od sony a kolejny rok sklep który sprzedaje w tym wypadku carfur czy jakoś tak.

PS. Zapomiałem napisać że nie pojawia się żółta lampka tylko po ponownym włączeniu konsoli po chwili ps3 się wiesza wyłancza i miga tylko czerwona.

Edytowane przez xXkillerjezXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to masz prawo do "niezgodnosci towaru z umowa" ktora obowiazuje przez dwa lata, od daty zakupku sprzetu, w calej Unii Europejskiej wiec mozesz powolac sie na to w sklepie. najlepiej zanim zaniesiesz konsole do sklepu i powolasz sie na "niezgodnosc.." to lepiej odwiedz rzecznika Praw Konsumenta. Oni dokladnie ci wytlumaca czy to co napisalem jest we 100% pewne i jesli tak to mozesz poprosic o stosowny wydruk paragrafu ktory o tym mowi wiec w razie klopotow robionych przez sklep, bedziesz mogl im pokazac ze masz do czeos takiego prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu i zareklamuj konsole. Jeśli nie będą chcieli jej przyjąć powołaj się na niezgodność towaru z umową. Jeśli dalej nie będą chcieli przyjąć konsolki to poproś kierownika i powiedz, że jak nie przyjmą to przekażesz sprawę Rzecznikowi. Powinni się przestraszyć :D jeśli nie to udaj się do Rzecznika i z nim pogadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za moje noobowskie pytanie ale gdzie moge odebrac to pismo i gdzie moge sie o nie ubiegac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a z jakiego miasta jestes? jak mieszkasz w miescie to po prostu wpisz w google rzecznik praw konsumenta w.. (tutaj nazwe twojej miejscowosci) i powinienes znalezc i adres i numer telefonu. ja np jestem z miasta Łomża i jak wpisalem "rzecznik praw konsumenta w Łomzy" to mi google xznalazlo gdzie to u mn ie sie miesci:-)

W kazdym miescie jst taka instytucja

Edytowane przez forester21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok dzieki wielkie. Jutro postaram sie cos z tym zrobic wpierw pojade do sklepu i powiem jak sprawa sie ma i jak bedzie jakis sprzeciw to wtedy na inny sposob bede probowal. Mam rozumiec ze czas realizacji gwarancji bedzie trwal 2 tygodnie.

A tak na marginesie nie ma np. domowego sposobu ktory w czyms moze pomuc. Moze to wina dysku bo o takim problemie rowniez czytalem.

Edytowane przez xXkillerjezXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pismo sam musisz napisać.

Mi codzilo zeby wydrukowali mu odpowiedni artykul w ktorym bedzie czarno na bialym informacja ze przysluguje mu takie prawo przez okres dwoch lat. jak w sklepie najpierw sie na to powola i beda robic problemy (pamietajcie ze to polska) to bedzie mogl sie bronic jakos. Nie miej tylko pretensji jesli sie myle ale juz wiele osob mi mowilo ze to przysluguje nam konsumentom przez dwa lata wiec mam nadzieje ze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna wiedzialem o tym ze jest to mozliwe i ze skotkuje bo 2 moich znajomych mialo rowniez pogwarancyjny problem ze swoja ps3 i im sie udalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od dawna wiedzialem o tym ze jest to mozliwe i ze skotkuje bo 2 moich znajomych mialo rowniez pogwarancyjny problem ze swoja ps3 i im sie udalo.

Napewno to dziala? Bo przyznam ze mi za miesiac konczy sioe gwarancja na ps3 i mam nadzieje ze mimo to bede mogl oddac do naprawy jak ja szlag strzeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dziala to ale roznie to przebiega gdyz czasem sklep robi problemy ale znam 2 osoby ktorym sie to udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dziala to ale roznie to przebiega gdyz czasem sklep robi problemy ale znam 2 osoby ktorym sie to udalo

ale przeciez jak by nawet podstawic im pod nos paragraf ze mam do tego prawo to raczej nie powinni pierdziec ze n ie mzna bo to chyba wtedy nazywa sie lamanie prawa:-) przyznam ze i ja troche sie uspokoilem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ja tez tak mysle. Ciekawi mnie tylko ewentualny koszt naprawy tego co dolega mojej ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom ja tez tak mysle. Ciekawi mnie tylko ewentualny koszt naprawy tego co dolega mojej ps3

tego juz nie powiem bo nie mam pojecia:-(. ale jak ci przyjma na niezgodnosc towaru to i tak nie powinienes nic zaplacic. tak mysle. moge spytac z jakiego miasta jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z malego miasteczka Milówka na połodniu polski blisko żywca i bielka białej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku zainwestuj w slownik bo czytanie ciebie az boli !! Az nie dziwie sie twojej konsoli. Do niej tez mowisz z takimi bledami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny od sklepu w którym kupiłeś swoja konsole. W moim wypadku było to centrum sony z Lublina . konsolka padła po gwarancji lipa straszna powołałem się na artykuł art.4 ustawy z dnia 27.7.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej blabla no i dostałem odpowiedz ze konsola ps3 wydana dnia tego i tego ... nie podlega niezgodności towaru ponieważ usterki nie stwierdzono w przeciągu 6 miesięcy (od dnia zakupu) co było by podstawa do wady fabrycznej itp. No i tyle ale draże temat i doczytałem się ze w ustawie jest jeszcze punkcik na korzyść konsumenta mianowicie jeżeli autoryzowany serwis stwierdzi ze wada faktycznie jest nie jest z mojej winy to sprzedawca bez gadania wymienia towar heh ( gdzie ja znajdę taki serwis)

Jako ze tez jestem z małego miasteczka to możliwe ze mój rzecznik był zacieki w uszach i mi się nie udało hehe ale będę apelował ;D. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje samego siebie:

" Jeśli kogoś interesuje kwestia niezgodności towaru z umową i odpowiedzialności sprzedawcy wobec kupującego to jeżeli od dnia zakupu do chwili stwierdzenia niezgodności upłynęło 6 miesięcy - zgodnie z art.4 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz.U. z 2002r. Nr 141, poz.1176 z póżn.zm.) oraz o zmianie Kodeksu cywilnego w zw. z art.6 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny(Dz.U. z 1964r. Nr 16,poz. 93 z póż.zm.) to na KLIENCIE ciąży obowiązek udowodnienia, iż towar w chwili zakupu był niezgodny z umową (do 6 miesięcy to SKLEP MUSI udowodnić, powyżej 6 miesięcy klient). "

Po złożeniu reklamacji w sklepie NIE należy się z nimi kontaktować przez 14 dni (kilka więcej dla spokoju nie zaszkodzi).

Jeśli nie przysłano ci żadnego pisma w tym czasie (obowiązek sklepu) reklamacja będzie uznana za przyjętą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa za 10 dni k2 wychodzi a tu konsole sie psuja : >

Chyba nie bede gral na swojej przez ten okres :x -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz mieć paragon że to z tego sklepu konsola jest zakupiona :) I nawet jeżeli Ci wymienią to już napewno nie na 60GB więc zapomnij o graniu w gry z ps2 itd ( o ile takie miałeś ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale musisz mieć paragon że to z tego sklepu konsola jest zakupiona :) I nawet jeżeli Ci wymienią to już napewno nie na 60GB więc zapomnij o graniu w gry z ps2 itd ( o ile takie miałeś ).

Jeśli dojdzie do wymiany konsoli na nową, bardzo prawdo podobne że dostaniesz, taką jaką miałeś.

Firma SONY ma zapasy 60-ek na wypadek gdyby którejś nie dało się naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z frater25. Sony wymienia na ten sam model jaki zostal do nich dostarczony. Co do gier z ps2 owszem posiadam spora biblioteke ale po to mam ps2 zeby na niej grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

aha to swistek potrzebny w momencie gdy nie macie juz gwarancji od sony a stalo sie cos z wasza ps3.

Żywiec, dnia ........................ 2009 r.

-----------------------------------------

-----------------------------------------

-----------------------------------------

(imię i nazwisko konsumenta, adres zamieszkania)

-----------------------------------------

-----------------------------------------

-----------------------------------------

(nazwa i adres siedziby przedsiębiorcy)

R E K L A M A C J A

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

W dniu ................. 2008 r. zawarłam z Państwem umowę sprzedaży .............................................. W chwili obecnej stwierdzam, że przedmiotowy towar posiada następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:

-

-

-

Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), żądam usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.

Niniejsze pismo stanowi pokwitowanie przekazania przedmiotu reklamacji do dyspozycji sprzedawcy, celem realizacji zobowiązań wynikających z ww. przepisów.

Z poważaniem

Załącznik:

- kserokopia dowodu zakupu

Do wiadomości:

Federacja Konsumentów Oddział w Warszawie

al. Stanów Zjednoczonych 53, 04-028 Warszawa

Jedyne co trzeba zrobic to pozmieniac daty i miasta

Edytowane przez xXkillerjezXx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem ze sklepu. I gwarancja zotala mi uznana bez jakich kolwiek problemow. Nie musialem nawet przedstawiac pisma ktore umiescilem w poscie wyzej. Jednak mimo to polecam kazdemu kto ma juz swoja ps3 po gwarancji wybrac sie z tym pismem i go przedstawic. Jak sama pani za biurkiem powiedziala, nie kazdy sklep stosuje sie do praw kupujacego. Wiec potwierdzam ze gwarancja na nasz sprzet obejmuje 24 miesiace i trzeba o to walczyc w razie problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×