Skocz do zawartości
patyk

Czego brakuje Wam w sofcie konsoli?

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie menu i PSStore, możliwość zmiany rodzaju menu, a nie tylko skórek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dodam, że przydałaby się jakaś opcja włączenia typowego wygaszacza z poziomu menu i możliwości dodawania efektów wizualnych podczas puszczania muzy

full home, POZYTYWNIE ZASKAKUJĄCE (!!!)

piter23 jaki masz problem z większymi filmami?

Edytowane przez patyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i możliwości dodawania efektów wizualnych podczas puszczania muzy

spójrz choćby na to: http://www.youtube.com/watch?v=ICHhn1-NH14

Jest jeszcze druga opcja która wyświetla tak jakby obracającą się Ziemie. W sumie niewiem czy o to Ci chodziło... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No A mi Brakuje Homebrew ! xD

Kopii Gier Zapasowych itd... Jak w PSP ; )

Takie jest moje zdanie pewnie większości z was przeszkadza ; )

A i przydało By się Polskie XMB

Edytowane przez Mikus19992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi blue-screenów z Windowsa ...

A tak na serio.

Puszczanie przez lan pulpitu, programy które teraz istnieją są beznadziejne : (.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jakiś przyjazny ekran powitalny przy uruchamianiu konsoli (a nie tylko napis Sony Computer Entertainment), zadowoliło by mnie nawet przelatujące logo PLAYSTATION3 na obudowie czarnulki, znane z niektórych trailerów i reklam. ;]

- obsługa .rmvb ;p (joke)

- polski język w XMB (dla zasady ;p)

No i tyle... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

- wieksze wsparcie dla przegladarki WWW,

- polskie litery, a przynajmniej, zeby bylo np. a zamiast ą, l zamiast ł, itd.,

- robienie screenshotow z gier,

- mozliwosc robienia playlisty dla plikow wideo,

- odtwarzania napisow,

- odtwarzanie MKV.

Co do MKV, ktos wczesniej napisal, ze bylby to strzal w kolano dla Sony, ale jak dla mnie Sony juz to zrobilo dajac mozliwosc upscalowania. Co prawda to nie to samo, co BD. Ale tak: BD ma audio 7.1, a malo kto takowe posiada, dlatego zwykle 5.1 na DVD w zupelnosci wystarcza. Obraz, jak juz wspomnialem, upscalowanie 576p w zupelnosci wystarcza do komfortowego ogladania. Na BD jest masa niepotrzebnych dodatkow, ja chce po prostu obejrzec film i zajac sie czyms innym. Jak na razie duza pojemnosc BD na nic konkretnego sie nie przeklada.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę ogromną różnicę między upscalowanym DVD a BD :) BD posiada DolbyTrueHD - 5.1, a jakość w porównaniu do Dolby Digital to masakra wg mnie. Po jednym filmie w TrueHD, Dolby Digital wydaje się takie "płaskie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da sie ukryc, ze roznica, ale jeszcze przez wiele lat DVD bedzie standardem. Malo kto ma TV LCD, jeszcze mniej kino domowe, a konsole/odtwarzacz BD to juz w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie da sie ukryc, ze roznica, ale jeszcze przez wiele lat DVD bedzie standardem. Malo kto ma TV LCD, jeszcze mniej kino domowe, a konsole/odtwarzacz BD to juz w ogole.

przy obecnych cenach telewizorów kupno 32" to nie jest samobójstwo finansowe. Jak 32" kosztowało 6k to było to dobro luksusowe, teraz duże płaskie ekrany kosztują mniej niż 29" CRT kilka lat temu. Problem bardziej jest w tym, że ludzie nie zwracają tak uwagi na super jakość obraz, bo DVD nawet po EURO oferuje jakość znacznie lepszą niż kablówki...

...upscalowanie 576p w zupelnosci wystarcza do komfortowego ogladania.

1080p to inna klasa niż 576p, nawet upscalowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
przy obecnych cenach telewizorów kupno 32" to nie jest samobójstwo finansowe. Jak 32" kosztowało 6k to było to dobro luksusowe, teraz duże płaskie ekrany kosztują mniej niż 29" CRT kilka lat temu. Problem bardziej jest w tym, że ludzie nie zwracają tak uwagi na super jakość obraz, bo DVD nawet po EURO oferuje jakość znacznie lepszą niż kablówki...

No wlasnie dobry 32" mozna dostac za ok 1,5k, ale wielu znajomych wybulilo swego czasu na 28-29" CRT, z nastawieniem, ze starczy im na wiele lat. I sie nie dziwie, ze nie chca kupic LCD, bo tych kilku cali roznicy nie zauwaza, a zwykle TV na duzym ekranie wyglada po prostu okropnie. Dlatego, moim skromnym zdaniem, jak kupowac LCD to od razu w miare duzy, zeby byl widoczny przeskok z poprzedniego TV i ze sprzetem HD, jak konsola, BD player, czy chociaz dekoder HD, co by potem nie bylo rozczarowania jakoscia obrazu.

1080p to inna klasa niż 576p, nawet upscalowane...

Piszac komfortowe ogladanie mialem na mysli, ze oczy nie zaczynaja bolec po 10s.

Do tematu:

- brakuje mi jeszcze mozliwosci ustawiania wlasnych avatarow dla konta PSN.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ulepszonej przeglądarki

-robienie screenów z gier

-granie w gry flash na stronach

-możliwość kilku rozmów z kolegami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- brakuje mi jeszcze mozliwosci ustawiania wlasnych avatarow dla konta PSN.

O to byłoby fajne :P Także chciałbym tą opcję mieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to byłoby fajne :P Także chciałbym tą opcję mieć :P

Raczej nieprędko - na pewno ktoś wstawi jakąś gołą laskę itp. Mogliby powiększyć zbiór avatarów. W ogóle dziwi mnie to, że nie ma avatarów z LBP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by to rozwiazac w ten sposob, ze zglaszasz propozycje do zaakceptowania dla Sony, a po akceptacji avatar zostaje umieszczony a serwerze i przypisany dla naszego konta.

- i jeszcze jedna rzecz, ktora cholernie mnie irytuje, a mianowicie, jak wybieram pictures/wideo z pendriva czy plyty, to jeszcz nigdy nie pokazalo mi plikow, zawsze trzeba wcisnac trojkat->display all, przydaloby sie cos z tym zrobic,

- wchodzac w Theme settings->Wallpaper chcialbym, ,zeby stamtad mozna bylo wybrac tapete, a nie zeby wyswietlala mi sie informacja jak to zrobic,

- mozliwosc zmiany koloru napisow, chociaz tylko na czarne, bo 90% fajnych skinow jest niefunkcjonalna przez jasna tapete (mozna ja zmienic, ale mam juz dosyc tapet w ciemnych kolorach, chcialbym w koncu cos bialego walnac na pulpit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mozna by to rozwiazac w ten sposob, ze zglaszasz propozycje do zaakceptowania dla Sony, a po akceptacji avatar zostaje umieszczony a serwerze i przypisany dla naszego konta.

- i jeszcze jedna rzecz, ktora cholernie mnie irytuje, a mianowicie, jak wybieram pictures/wideo z pendriva czy plyty, to jeszcz nigdy nie pokazalo mi plikow, zawsze trzeba wcisnac trojkat->display all, przydaloby sie cos z tym zrobic,

- wchodzac w Theme settings->Wallpaper chcialbym, ,zeby stamtad mozna bylo wybrac tapete, a nie zeby wyswietlala mi sie informacja jak to zrobic,

- mozliwosc zmiany koloru napisow, chociaz tylko na czarne, bo 90% fajnych skinow jest niefunkcjonalna przez jasna tapete (mozna ja zmienic, ale mam juz dosyc tapet w ciemnych kolorach, chcialbym w koncu cos bialego walnac na pulpit).

Co do pierwszej uwagi. To Ty popełniasz błąd przy zgrywaniu plików na pendrive :P Konsola pokaże automatycznie muzykę/wideo gdy znajdą się w odpowiednich folderach - MUSIC VIDEO PHOTO - i nie trzeba będzie dawać display all. A co do napisów - zgadzam się. Sony powinno już dawno o tym pomyśleć, wszakże sami dają jasne themy jak np. z ME - nic tam nie widać. Często trzeba rezygnować z danej tapety czy motywu bo nic nie widać

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wlasnie wczoraj to odkrylem, jak skopiowalem zdjecia z konsoli na pendrive'a i utworzylo mi folder PICTURES. Ale to i tak lipa, bo pendrive'a uzywam do wszystkiego (PC/laptop/konsola) i wrzucam jak mi wygodniej, a nie specjalnie pod konsole. W XMB wciskajac kwadrat mozna ustawic, ze wyswietla wszystkie pliki niezaleznie w jakich albumach sie znajduja, to co za problem, zeby na pamieciach przenosnych tez tak pokazywalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ żywy

A wyobraź sobie,że masz tak jak ja 40GB dysk USB.

I na dysku masz 10GB filmików, 5GB zdjęć i 15GB muzyki.

No i oczywiście wszystko masz w jednym miejscu. Jednym słowem - burdel na kółkach.

Foldery te są po to byś nie musiał szukać jakiegoś małego pliku w miliardzie innych.

Fakt - jak coś szybko chcesz przerzucić z kompa na PS3 - takie coś jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobilem maly test - zapchalem caly pendrive (4GB) paroma fotkami + reszta to filmy i muza (oczywiscie wszystko w folderze PICTURES). I co? Bez zajakniecia natychmiast wyswietlil mi te pare fotek. W przypadku 40GB, czy wiekszego dysku oczywiscie moze tak nie byc, musial bym sprawdzic, ale Cell powinien sobie bez problemu z takim banalem jak wyszukiwanie plikow poradzic. Aha i jeszcze jedno, jak w folderze PICTURES mam folder ze zdjeciami, a w nim nastepny, tez ze zdjeciami, to juz go nie pokazalo. Mysle, ze na to wszystko jest jedno bardzo proste rozwiazanie:

- standardowo po nacisnieciu X na USB Device uruchamia sie opcja Display All, wtedy przegladalo by sie zawartosc nosnikow tak samo jak w komputerze,

- i jeszcze fajnie, jakby standardowo po nacisnieciu X na filmie uruchamialo sie Start from beginning, ot, taki maly detal.

EDIT: Chociaz wydaje mi sie, ze PS3 nie wyszukuje plikow danego formatu, a jedynie ukrywa te ktore nie pasuja do np. Music.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by usatysfakcjonowało wsparcie dla myszy i klawiatury w grach :) taka opcja jest możliwa więc czemu sony nie chce tego wprowadzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie by usatysfakcjonowało wsparcie dla myszy i klawiatury w grach :) taka opcja jest możliwa więc czemu sony nie chce tego wprowadzić ?

Prawdopodobnie chodzi o "nierówną walkę" . K/M vs. joypad. Ja np. mam telewizor w pokoju, w którym nie sposób ustawić na niczym klawiatury i myszki, a gram z fotela. Wiele osób ma ps3 w salonie, lub w tego typu miejscach, a nie na biurku. Robiąc gry tylko na pada i wydawca ma spokój i Sony. :)

Taki np. Unreal ma wsparcie K/M, ale zobacz jaim kosztem. Trzeba wybierać specjalne opcje serwerów podczas matchmakingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna:

-być matowa jak PS2, kurz to przekleństwo,

-brak typowych wejśc na słuchawki+mic na mini jack,

-wejscie na memorke z PS2,

-całkowita zgodnosc z PSX oraz PS2,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-avi, rmvb, mkv i napisy

-polskie XMB

-polskie PSN

-poprawiona przeglądarka ( tudzież możliwość wgrania alternatywnej)

-wsparcie dla VCD ( czemu tego nie ma?)

-edytor grafiki

-wsparcie gier z psp

-jakieś inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinna:

-być matowa jak PS2, kurz to przekleństwo,

-brak typowych wejśc na słuchawki+mic na mini jack,

-wejscie na memorke z PS2,

no...w końcu to tylko kilka minut programowania, a jak się postarają to konsola będzie jeszcze zmieniać kolory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×