Skocz do zawartości
lukasz_r128

Zakupy na PSS polskim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu miałem problem z zakupami na pss w stanach. Opisałem to w tym temacie:

http://www.ps3site.pl/forum/index.php?show...;hl=lukasz_r128

Sprawa się wyjaśniła, był problem z kartą. Teraz mam kartę kredytową z wypukłymi cyferkami itp itd. Gra, którą umyśliłem sobie kupić pojawiła się na pss polskim, ku mej wielkiej radości. I co i klops. Próbowałem ją sobie kupić i mam dokładnie ten sam problem z co w podanym wyżej temacie. Pojawia mi się komunikat "The credit card information is not valid. Please check your entries carefully.". Próbowałem wpisywać różne adresy. Mój adres zameldowania, korespondencyjny, próbowałem bez adresu oraz wpisywałem nawet dowolne znaki i nic. Próbowałem uaktualnić informację w zakładce "account information" i to samo.

Mało tego teraz żeby było śmieszniej jak próbuję ponownie wpisać informacje pojawia mi się takie oto coś:

"The credit card information cannot be updated.

Check your PlayStationNetwork account information, and then contact technical support for assistance."

Proszę pomóżcie, bo już mnie korci żeby cisnąć czarnulą za okno...

Aha, żeby nie było, że nie szukałem. Wiem, że na ten ostatni komunikat lekarstwem jest czas. O tu to wycztałem

http://www.ps3site.pl/forum/lofiversion/index.php/t8679.html

Ale to i tak dalej nie rozwiązuje mojego problemu z pierwszym komunikatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam dokładnie to samo. Wiem tylko, że kod pocztowy trzeba wpisać bez myślinika, adres bez spacji w pierwszej linijce. Ale to niestety nie pomaga, cały czas błąd. Może ktoś komu to działa napisałby przykładowe wypełnienie.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam np kartę z mbanku z wypukłymi literkami, zawsze mówili że takie są do zakupów na necie i kupka. Chciałem sobie nią kupić gry z uk i nie mogłem, dopiero ekartą mogłem zrobić zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalogujcie się na stronie

https://store.playstation.com/login.gvm

Tam wpiszcie wszystkie dane.

Też miałem problem za kartą przy wypisywaniu danych z poziomu PS3. Z kompa nie było problemu.

Szczerze ?? Mam to samo. Może przez to, że moje nazwsko zaczyna się na Ś i nie ma jak wpisać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reven

Nie podaje się PL znaków.

Zalogujcie się na konto psn z poziomu PC. Jeśli macie kartę kredytową - będzie ok.

Najważniejszy jest numer karty i ten kod bezpieczeństwa. Adres i Wasze dane nie są weryfikowane. Ale jak np. będziecie chcieli rachunek, fakturę to właśnie to te dane będą pobrane.

Wiec jak napiszecie np:

Lukasz Swiecinski

77-456 Lodz

ul. Sloneczna 55

Nic się nie stanie.

Ważny jest nr. karty i kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w takim razie mam złą kartę (ekarta mbanku) albo coś źle wpisuję :/ Ten kod mam z tyłu karty, pokazane są tylko 3 ostatnie cyfry, reszta jest zaklejona. Czy to o te cyfry chodzi ??

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz eKarte ta specjalna do platnosci w internecie (z delfinami albo z rozgwiazda)? Czy moze zwykla karte debetowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale masz eKarte ta specjalna do platnosci w internecie (z delfinami albo z rozgwiazda)? Czy moze zwykla karte debetowa?

Z delfinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję tej opcji, jak mi się odblokuje możliwość edycji danych, bo przez www też nie mogę póki co. I może tytułem małego offtopa ile to może potrwać nim mi się to odblokuje, bo w podanym przeze mnie temacie było kilka dni, a to dość mało precyzyjny termin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok spróbuję tej opcji, jak mi się odblokuje możliwość edycji danych, bo przez www też nie mogę póki co. I może tytułem małego offtopa ile to może potrwać nim mi się to odblokuje, bo w podanym przeze mnie temacie było kilka dni, a to dość mało precyzyjny termin:)

Mi się odblokowało po około 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod CVV do eKarty odczytujesz nie z samej karty a za pomoca odpowieniej opcji w panelu mBanku. Wiec jezeli odczytales go gdzies z karty (moja eKarta nie ma ZADNEGO INNEGO kodu poza numerem konta i data waznosci) to na bank jest to zly kod CVV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem skąd te problemy. Ja mam kartę kredytową VISA. Wpisałem nr karty, kod CVV i resztę danych. Zapisałem dane i mogłem kupować.

Szkoda,że nasze banki wydają jakieś takie mutanty, które są tylko u nas tolerowane :-/

A później człowiek np. jedzie do hiszpanii i syf na stacji benzynowej bo nie może za paliwo zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kod CVV do eKarty odczytujesz nie z samej karty a za pomoca odpowieniej opcji w panelu mBanku. Wiec jezeli odczytales go gdzies z karty (moja eKarta nie ma ZADNEGO INNEGO kodu poza numerem konta i data waznosci) to na bank jest to zly kod CVV.

Dzięki qgar za pomoc, jutro napiszę czy działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartą z mbnaku z delfinami nie mogłem zrobić zakupów. Dopiero wirtualną ekartą z mbanku mogę kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kartą z mbnaku z delfinami nie mogłem zrobić zakupów. Dopiero wirtualną ekartą z mbanku mogę kupować.

Macie strasznie rozbieżne zdania. Tu mówią tak, tu tak i człowiek w końcu nie wie co ma robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisze dokladnie ze chodzi mi o eKarty. Z tego co wiem sa dwa rodzaje tych kart wirtualnych, jedna umozliwia placenie w Euro (z rozgwiazdami na karcie i taka mam), a druga w dolarach (wydawalo mi sie ze sa na niej delfiny ale moge sie mylic). Natomiast karta debetowa VISA ELECTRON EKONTO to zupelnie co innego, ta rzeczywiscie ma delfina nadrukowanego, ale nie jest przezroczysta i co wiecej umozliwia korzystanie z bankomatow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było łatwiej. Z delfinami mam kartę którą mogę wyciągnąć kasę z bankomatu (ma ona kod trzy cyfrowy ale i tak nie mogłem jakoś zrobić zakupów tam gdzie chciałem). Natomiast ekarta zamówiona specjalnie z mbanku (w walucie euro) drogą elektroniczną jest kartą przezroczystą, gdzie kod trzy cyfrowy jest podany tylko drogą elektroniczną i nie widnieje na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zalogujcie się na stronie

https://store.playstation.com/login.gvm

Tam wpiszcie wszystkie dane.

Też miałem problem za kartą przy wypisywaniu danych z poziomu PS3. Z kompa nie było problemu.

No cóż próbowałem i dupa. Po 3 razach znów mi zablokowało możliwość edycji danych:/

EDIT

Zdesperowany postanowiłem wysłać maila na adres sony.info.pl@eu.sony.com, w którym opisałem swój problem. Żeby mail nie został bez odpowiedzi poszedł też do wiadomości pani rzecznik prasowej oraz dyrektora Sony Computer Entertaiment Polska :]

Ciekawe jaki będzie efekt...

Edytowane przez lukasz_r128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_r128

Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi: Masz kartę KREDYTOWĄ, tak?

Nie jakąś bankomatową, debetową, płatniczą....? :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...zagadkowa sprawa. Trzeba czekać na odpowiedź Sony. :)

Mam nadzieję, że się z nami nią podzielisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się podzielę.

Oto mój mail do Sony:

Witam. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym (chodź ostatnio zaczynam w to wątpić) posiadaczem konsoli PlayStation 3. Otóż postanowiłem zrobić zakupy na PlayStation Store. I tu zaczynają się schody. Kilkakrotnie próbowałem zarejestrować w Waszej usłudze kartę kredytową Visa. W momencie kiedy dochodzi do formatki, w której podaje się dane adresowe pojawia się problem. Po ich wprowadzeniu i zatwierdzeniu pojawia się następujący komunkat: „The credit card information is not valid. Please check your entries carefully.”

Szanowni państwo ośmielam się twierdzić, że wiem pod jakim adresem mieszkam. Wiem też na jaki adres została zarejestrowana karta kredytowa i wręcz śmiem twierdzić, że wszystkie wprowadzane przeze mnie dane są poprawne. Mało tego przewertowałem kilka for internetowych zarówno polsko jak i anglo języcznych w poszukiwaniu rozwiązania (w tym oficjalny FAQ zawarty na stronie http://pl.playstation.com/help-support/)

Rozwiązań było kilka. Od nie wpisywania tych informacji, poprzez wprowadzanie informacji fałszywych, aż do ominięcia znaków polskich oraz unikania znaków typu „-„ czy „/” . Z wielką radością się do tych instrukcji zastosowałem i oczywiście nic z tego.

Poradzono mi też żebym spróbował dokonać rejestracji karty za pomocą serwisu internetowego dostępnego pod tym adresem https://store.playstation.com/login.gvm jednak również nie przyniosło to pożądanego efektu.

Zdesperowany wielokrotnie próbowałem się dodzwonić na z wielką pompą i dumą otwartą przez Was drodzy państwo infolinię poświęconą tylko i wyłącznie obsłudze problemów związanych z PS3. Że pozwolę sobie przytoczyć cytat , który ma opisywać jaka ta infolinia jest wspaniała:

„Polskie Centrum Obsługi Klienta PlayStation czerpie doświadczenie i technologie bezpośrednio z oddziału zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii, który to uznawany jest za jeden z najlepszych w Europie.

„PlayStation jako marka, dostarcza klientom najwyższej jakości rozrywkę o określonym standardzie - powiedział Marcin Ziobrowski, Dyrektor Generalny SCE Polska - Mamy nadzieję, że wraz z uruchomieniem Centrum Obsługi Klienta dla Polski, również w tym aspekcie spełnimy wysokie oczekiwania użytkowników wobec naszych produktów. „

I nie zgadniecie państwo, przez cały czas słyszałem w słuchawce tylko „uprzejmą prośbę o zaczekanie na połączenie”. Raz nawet mi się udało wystarczająco czekać, kiedy pełen radości usłyszałem jak ktoś odbiera, by od razu się rozłączyć (na życzenie, oczywiście jestem w stanie od operatora uzyskać billing rozmów).

Szanowni Państwo, jestem bardzo rozczarowany zaistniałą sytuacją, ponieważ kupując wyżej wymienioną konsolę liczyłem na jeśli nie bezawaryjność sprzętu, to przynajmniej na zadowalającą jakość usług świadczonych za pomocą tegoż sprzętu. Niestety jak widać zawiodłem się, dodam że nie tylko ja ponieważ problem ten jest jak zdążyłem się zorientować dosyć powszechny (wystarczy poczytać fora internetowe np. www.ps3site.pl).

Oczekuję od Państwa zdecydowanej reakcji mającej na celu pomoc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Jeśli jednak przekracza to Wasze możliwości oczekuję rekompensaty za czas jaki straciłem na próbie skorzystania z usługi przez Państwa świadczonej.

Odpowiedź od Pani z Sony:

Witam,

dziękujemy za kontakt z firmą Sony Poland.

Pragniemy Pana poinformować, że w tej sytuacji konieczny jest kontakt z infolinią Playstation, tylko tam będzie mógł Pan otrzymać rzetelne informacje dotyczące pomocy w rozwiązaniu niżej opisanego problemu. Infolinia funkcjonuje w dniach poniedziałek- piątek od godziny 10.00 do 18.00.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o ponowny kontakt.

A oto moja odpowiedź. Niestety trochę mało uprzejma:

Szanowna Pani, czy aby na pewno zrozumiała Pani co napisałem??

Otóż wyraźnie zaznaczyłem, że wielokrotnie próbowałem się skontaktować ze wspomnianą przez Panią infolinią!!!

Proszę mnie więc do niej nie odsyłać tylko znaleźć dla mnie inne rozwiązanie, bo mi pomysły już się skończyły.

Ewentualnie proszę wywrzeć presję na wspomnianej infolinii, żeby to oni się ze mną skontaktowali.

I proszę nie zbywać mnie standardowymi odpowiedziami.

Ale najważniejsze jest to, że odniosła skutek, gdyż doczekałem się telefonu, dzięki któremu problem został rozwiązany.

Uprzejmy Pan, który do mnie zadzwonił zrobił swoje czary mary i w jakiś sposób przepchnął mi tą kartę.

Twierdził, że numer błędu, który wyrzucało mu w logach ewidentnie wskazuje na błąd po ich stronie. Jaki to błąd i jaki numer błędu niestety nie chciał mi powiedzieć, zasłaniając się tajemnicą służbową, co jest sprawą jak najbardziej zrozumiałą.

A wszystkim, którzy służyli mi pomocą, bardzo za nią dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się podzielę.

Oto mój mail do Sony:

Odpowiedź od Pani z Sony:

A oto moja odpowiedź. Niestety trochę mało uprzejma:

Ale najważniejsze jest to, że odniosła skutek, gdyż doczekałem się telefonu, dzięki któremu problem został rozwiązany.

Uprzejmy Pan, który do mnie zadzwonił zrobił swoje czary mary i w jakiś sposób przepchnął mi tą kartę.

Twierdził, że numer błędu, który wyrzucało mu w logach ewidentnie wskazuje na błąd po ich stronie. Jaki to błąd i jaki numer błędu niestety nie chciał mi powiedzieć, zasłaniając się tajemnicą służbową, co jest sprawą jak najbardziej zrozumiałą.

A wszystkim, którzy służyli mi pomocą, bardzo za nią dziękuję :)

ja także ale nie musiałem długo czekać jakieś 30 sekund pan powiedział żę trzeba bardziej zadzwonić do banku niż do nich sprawdzić czy trazakcje nie śą blokowane a to numer polskiej infolini

801-230-000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cholera jasna z tym rynkiem ! Od roku używałem swojej karty z mbanku (zwykła visa electron). Nigdy nie było problemów - także dzisiaj. Bez problemy udało mi się zakupić DZISIAJ 2 paczki mapek do Killzone3 a gdy 5 minut później chciałem kupić Dungeon Hunter wyskakuję mi błąd, że dany karty są nieprawidłowe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×