Skocz do zawartości
B!egan

PS3 + PC + Sieć...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak widać na załączonym obrazku jest to mój pierwszy post/temat na forum więc łapka do góry i ogólnie Cześć Wszystkim :wink: Co prawda do 21-go roku życia jeszcze mi deczko brakuje ale bana chyba nie dostanę ;P

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie na forum za pomocą szukajki... Ale z marnym skutkiem... A specem w dziedzinie komputerów nie jestem... Zwracam się więc z pytaniem do Was... Otóż miałem zamiar podłączenia PS3 do internetu... Nie posiadam routera więc podpiąłem ją normalnie pod kartę sieciową... Z tym że na PC pojawia mi się komunikat o konflikcie IP... Na Soni też się jakiś Error pojawia...

Czy jest wogóle możliwość podłączenia konsoli do internetu w taki sposób jak próbowałem? Czy niezbędny do tego jest router?

Jeśli to ma jakieś znaczenie to neta pod PC ma podpiętego pod USB.

Jeśli temat był to przepraszam...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

Jesli XP to :polaczenia sieciowe ,1xprawy i wlasciwosci na karte lan,zaawansowane ,i ptaszek przy zezwalaj innym uzytkownikom polaczenie porzez ten komputer,nastepnie ustawiasz na tej karcie IP 1.1.1.1 ,maska 255.255.255.0,dajesz ok, w czrnej wpisujesz IP 1.1.1.2 ,maska 255.255.255.0 brama 1.1.1.1, dns 1.1.1.1 no i powinno wszytko SMIGAC ;)

A i pusc ta klase ip na firewallu jesli go masz .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel, tzw skrętkę, lub kabel skrosowany.

Podłączasz ps3 do karty sieciowej PC.

Panel Sterowania --> połączenia sieciowe -->karta sieciowa -->prawy myszy --> właściwości --> TCP/IP (prawy i właściwości)

Wpisujesz:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34

Alternatywny DNS: 217.98.63.164

Ok, prawy na ikonie naszego połączenia/zaawansowane/udostępnianie/zaznaczamy all

PS3:

SYSTEM > NETWORK SETTINGS > INTERNET CONNECTION SETTINGS /// wybieramy manual i:

IP: 192.168.0.2

Netmask: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.0.1

Primary DNS: 194.204.152.34

Secondary DNS: 217.98.63.164

Speed and duplex - auto

MTU - auto

proxy - don't use

upnp - enable

Trochę z pamięci, trochę z innych stron. Nie odpowiadam za ewentualny brak powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...zrobiłem tak jak napisaliście... I w rezultacie jak już daję na "Test Connection" to "Obtain IP Address" Wychodzi na "Succeeded", ale "Internet Connection jest już "Failed" :/

I pojawia się komunikat na Soni:

"An Error occured during comunication with the server.

This is a DNS Error. (80710102)

Taki sam komunikat pojawia się zarówno jak wpiszę "cyferki" od Ciebie Wojpet jak i od Ciebie Kill...

Da się coś z tym zrobić jeszcze?

Na kompie mam XP'ka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnajdź w opcjach połączenia udostępnianie internetu przez kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,ze w kompie nie wpisywales zadnego DNS ,zostawiles te pola puste(ma byc tylko IP i maska) ??

Kol.Kill wprowadza w blad swoim postem....

Jeszcze raz spokojnie w czarnuli wpisz 1 DNS 1.1.1.1 (zakladam ze komp ma adres 1.1.1.1) a 2 DNS 194.204.159.1 lub gdyby nie zadzialalo 194.204.152.34

I napisz jakie sa efekty.

Pzdr

Edytowane przez wojpet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też chce tak połaczyc swoje ps3 z netem przynajmniej narazie . ale nie potrafie skonfigurowac mojej karty sieciowej ktos pisal wyrzej ze "Jesli XP to :polaczenia sieciowe ,1xprawy i wlasciwosci na karte lan,zaawansowane ,i ptaszek przy zezwalaj innym uzytkownikom polaczenie porzez ten komputer" tyle ze gdy klikam wlasciwosc i potem zakladke zaawasowane to pojawia mi sie tylko "zapora systemu windows"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ptaszek przy 'udostępnij połączenie sieciowe' zaznaczamy we właściwościach tej karty, za pomocą której ciągniemy internet od dostawcy - nie tej, która jest połączona do PS3.

2. Ustawiamy IP, na jeden z podanych w postach powyżej sposobów.

3. Jeśli mamy Win XP - instalujemy SP3 - bez tego udostępnianie internetu działa tylko po DHCP (jeśli w ogóle zadziała ;) ).

4. Usługa 'Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia internetowego' MUSI być włączona i ustawiona na automatyczny start.

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Ptaszek przy 'udostępnij połączenie sieciowe' zaznaczamy we właściwościach tej karty, za pomocą której ciągniemy internet od dostawcy - nie tej, która jest połączona do PS3.

wiem ale ja tego nie mam do zaznaczenia o.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w połączeniach sieciowych co najmniej dwie WŁĄCZONE (nie koniecznie podłączone) katy sieciowe (dowolnego typu) ;) - jeśli jest tam tylko jedna - opcje od udostępniania znikają ;)

Jeszcze możesz przejrzeć usługi i połączać te, które w nazwie mają 'sieć' ;), może to coś pomoże.

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz w połączeniach sieciowych co najmniej dwie WŁĄCZONE (nie koniecznie podłączone) katy sieciowe (dowolnego typu) ;) - jeśli jest tam tylko jedna - opcje od udostępniania znikają ;)

Jeszcze możesz przejrzeć usługi i połączać te, które w nazwie mają 'sieć' ;) , może to coś pomoże.

no jest tam tylko 1 karta ; / a gdzie sa te "usługi" ?

w zakladce sieci mam udostepnanie plikow i drukarek w sieciach microsoft i jest zainstaluj moze to to ??

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×