Skocz do zawartości
mikas

Harman/Kardon AVR 255 i PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni bawię się amplitunerem Harman/Kardon AVR 255 i PS3 i zauważyłem, że jak chodzę po menu konsoli to dźwięk przy skakaniu po danych pozycjach włącza się dopiero jak szybko lecę w dół i górę, oczywiście jak mam dużo pozycji, a przy wolnym przesuwaniu już go nie ma. Jak nacisnę przycisk info na pilocie od H/K to widzę co się dzieje, jak nic nie robie to nie wykrywa dźwięku, dopiero jak przez chwile szybko ruszam to wskakuje LPCM i wtedy jest dźwięk, ale wystarczy że zatrzymam na chwileczkę pada i już go nie ma. To samo jest na filmach dvd, jak zatrzymam film (pauza) i ponownie go wznowie to dźwięk pojawia się po chwili. Czy to normalny objaw i wszyscy tak mają, może to da się jakoś zmienić? Bardzo bym prosił o wypowiedz osób, którzy mają oby dwa urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo jakieś tam. Mam to samo.

Audiofilem nie jestem, ale podejrzewam, że dźwięk od momentu opuszczenia konsoli, poprzez amplitiuner, aż po kable do głośników może kawałek przejść. Ułamek sekundy ale jednak odczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo już myślałem że coś jest nie tak. Bo jak podłącze do TV przez kabel HDMI to dźwięk w menu jest normalny i cały czas mi pśtyka :biggrin: jak po nim chodzę a tu nie

Edytowane przez mikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z-5500 po optyku i to samo. Po prostu konsola w stanie jalowym nie nadaje nic na wyjsciu audio, nawet zadnego niemego szumu, i wtedy dekoder audio traci synchronizacje. Przywrocenie synchronizacji (w ytm rozpoznanie rodzaju kodowania dzwieku) zajmuje ten ulamek sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak miałem w zestawie sony dav dz660, szczególnie mnie to wkurzało w COD4, ponieważ dzwięk strzału pojawiał sie po odrzucie broni, ale coś pogrzebałem w ustawieniach i teraz jest wszystko ok.

postaram się spisać wszystkie ustawienia audio może to wam pomoże rozwiązać ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak miałem w zestawie sony dav dz660, szczególnie mnie to wkurzało w COD4, ponieważ dzwięk strzału pojawiał sie po odrzucie broni, ale coś pogrzebałem w ustawieniach i teraz jest wszystko ok.

postaram się spisać wszystkie ustawienia audio może to wam pomoże rozwiązać ten problem

Z tego co dobrze wyczytalem, to w powyzszych postach opisywany problem dotyczy tylko i wykacznie XMB. Po uruchomienu gry takich problemow juz nie doswiadczam, przynajmniej ja. Jezeli u ciebie zestaw audio gubil dzwiek podczas gry to juz raczej wina owego zestawu a nie konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem dużo o modelu 255 i 355 (miałem zamiar go kupić) i niby oba mają problemy ze współpracą z PS3, dodatkowo ich chłodzenie czasem wdaje się we znaki, polecam poczytać dosyć obszerny temat o tych ampach na HDTV Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem (zanikania dzwieku) zostal wyeliminowany nowym firmware 0.95.1.1 do HK 255. Mialem ten sam problem + dodatkowo trzesaczy sie obraz, po upgradzie wszystko w porzadku. Tylko bedziesz musial sobie zalatwic kabelek RS232 (COM) do tej operacji, kup zwykly Vivanco za ~15zl i bedzie ok - sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-10873-1237641283.gifKino domowe Panasonic sc-pt465 podłączone kablem optycznym z ps3(ustawione odpowiednio wyjście dźwięku w menu konsoli a także w kinie domowym wejście tego dźwięku),ale niestety brak jest dźwięku(nie ma go w ogóle-znika po logo Playstation) w niektórych grach:np.Killzone2,Batellfield Bad Company.Problem ten nie występuje np. w Mirrors Edge, Gran Turismo i Burnout(tu dźwięk jest przestrzenny).

Gdzie tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozne gry generuja dzwiek w roznych standardach (DD DTS itd). Mozliwe ze twoje kino nie obsluguje ktoregos z nich. Pogrzeb w opcjach dzwieku na konsoli, i odznacz niektore opcje, bo powinna byc mozliwosc wymuszenia innego standardu, niz ten ustawiony w grze domyslnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem różnych ustawień ale bez zmian:/nadal nie mam dźwięku w Killzone2 przez kino dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×