Skocz do zawartości
Gość tomekoko

mam pytanie w zwiazku z ustawieniami konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekoko

  czy w opcji display settings lepiej miec RGB full range, ustawione na full czy limited?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz TV CRT to limited. Jak LCD/plasma to zależy od modelu ale podejżewam, że wszsytkie od HDReady w zwyż lepiej mieć na full.

Zresztą, nie możesz sprawdzić jak lepiej obraz wygląda?

Chodzi o to, że w RGB Limited nie są używane skrajne odcienie, zarówno te bliskie czerni jak i te bliskie białemu, IIRC to zakres na każdej składowej to coś 15-242, czyli 228 odcieni na składową czyli 11M kolorów.

Natomiast RGB full range (dominuje w komputerach) to zakres 0-255 odcieni w każdej składowej co daje 16M kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na podstawie własnego doświadczenia (plazma LG 42PC1R, konsola podpięta przez HDMI).

Rzeczywiście ustawienie "full" daje nam szersze spektrum barw rozciągnięte właśnie na te skrajne barwy odcieni białego, czarnego oraz pozostałych kolorów. Jednak ze względu, że odcienie szarości i koloru czarnego stają się bardziej intensywne (czyt. ciemniejsze) w grach, w których jest dużo ciemnego koloru staje się to uciążliwe, ponieważ niewidoczne stają się szczegóły w ciemnych miejscach/lokacjach (testowane na grze The Darkness). Podsumowując jeśli w grze dominują jasne lokacje to jest super ale gdy pojawią się ciemniejsze miejsca na ekranie to na mojej plaźmie ciężko dostrzec tam jakiekolwiek szczegóły, za to to samo ciemne miejsce przy ustawieniu "limited" jest lepiej rozjaśnione i widoczne stają się widniejące tam szczegóły otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedym słowem twoja plazma nie obsługuje RGB Full range tylko RGB Video range, czyli musisz ustawiać na "RGB Limited range".

Mój LCD nie ma tego problemu no ale to jest monitor komputerowy więc z założenia obługuje RGB Full range.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka

A ta opcja co to?

Cross Color Reduction Filter  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa linki z google po wpisaniu frazy "Cross Color Reduction Filter"

http://manuals.playstation.net/document/en...crosscolor.html

http://manuals.playstation.net/document/pl...crosscolor.html - PO POLSKU !!! :D

Pomijam fakt, że po wpisaniu tejże frazy wyświetla się całkiem sporo topiców z opisem co dokładnie robi ta funkcja :D. A już wogóle tak na marginesie to taki temat już był na forum :D

I po co się tak palić od razu ^^ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aslain

Kupilem pare dni temu telewizor sharpa LC-42XD1E. Full HD, 42'' i jak odpalam na nim konsole ps3 przez hdmi we Full RGB range to ciemne sceny w grach i filmach traca detale do tego stopnia ze jasne elementy maja ladne glebokie kolory ale jesli cos jesli bliskie ciemnosci to efekt taki ze jest tam jedna czarna plama. Pomaga dopiero wlaczenie limited RGB ale wtedy menu XMB staje sie takie bardziej jasne i jakby traci na kolorach i glebi.

Ma ktos taki tv jak ja? I w ogole gra ktos na full range hdmi? Jak tam wygladaja u was ciemne sceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem pare dni temu telewizor sharpa LC-42XD1E. Full HD, 42'' i jak odpalam na nim konsole ps3 przez hdmi we Full RGB range to ciemne sceny w grach i filmach traca detale do tego stopnia ze jasne elementy maja ladne glebokie kolory ale jesli cos jesli bliskie ciemnosci to efekt taki ze jest tam jedna czarna plama. Pomaga dopiero wlaczenie limited RGB ale wtedy menu XMB staje sie takie bardziej jasne i jakby traci na kolorach i glebi.

Ma ktos taki tv jak ja? I w ogole gra ktos na full range hdmi? Jak tam wygladaja u was ciemne sceny?

witaj ja mam dokładnie to samo a telewizor TOSHIBA 52z3030dg podobno obsługuje full rgb, na assasins jest ok ale gra w killzona 2 to męczarnia i zmieniłem na limited

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guest_Aslain_*

post 19 Oct 2007, 13:01

spójrz na datę :P kolega chyba Ci nie odpisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×