Skocz do zawartości
kill

Fenomen Wii

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi nakreślić o co chodzi? Prawie 50 milionów sprzedanych egzemplarzy i ciągle rośnie. Na czym polega siła tej konsoli? Dlaczego ludzie ją kupują? Gdzie szukać jej fenomenu? Przeglądałem gry na ten system i dosłownie nie ma ani jednej, w którą chciałbym zagrać! Może ktoś spotkał się bliżej z Wii, może jacyś kumple mają i graliście w coś? Bo ja nie znam nikogo, kto by kupił to "coś". Myślicie, że Wii ma wpływ na sprzedaż PS3 i czy w ogóle na obecną generację konsol?

Zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Wii to świetna konsola dla ludzi, którzy o grach większego pojęcia nie mają, a od czasu do czasu pograją ze znajomymi na konsoli w gry takie jak Wii Sports czy Wii Music (swoją drogą podobno w niczym nie przypomina gry na instrumencie, co nie przeszkodziło w świetnej sprzedaży). Poza tym Wii to świetny pomysł na prezent. Osobiście nie wydałbym 1000 zł na Wii, skoro można dopłacić 300 zł i kupić PS3, które ma o wiele większe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

innowacyjność tej konsoli przyciąga niekumate tłumy (czyt. lubiące prostą rozrywkę)

dla mnie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO Wii jest dobre dla 11nastolatków... gralem na tym u kolegi i rewelacji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem fenomen wii polega na innowacyjnym sterowaniu, ktore jest stosunkowo proste dla osob nie majacych wczesniej stycznosci z konsolami. robisz impreze, zapraszasz ludzi i wszyscy moga sie swietnie bawic, a do tego dochodzi troche ruchu (mozna sie niezle zmeczyc np.przy boksowaniu). na PS3, ludziom, ktorzy nie mieli nigdy wczesniej pada w reku gra sprawia troche problemu i zaraz widac ogromna roznice w umiejetnosciach graczy, ktorzy grali i tych ktorzy nie grali. a jak ktos odstaje to mu sie nie chce grac. Na wii szanse sa bardziej wyrownane. pozatym wiekszosc gier na wii w ktore gralem jest nastawiona na rywalizacje ktora dobrze funkcjonuje na owym sprzecie.

Wiadomo, że gry na wii odstają pod wieloma wzgledami od tych na PS3, ale mają inne walory, ktore trafiaja do większej rzeszy odbiorców i tu zaznaczam,że nie koniecznie mlodych odbiorcow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomen tkwi tak jak ktoś powiedział, sterowanie, innowacyjność i na pewno cena. Jest to świetna rozrywka dla zupełnie niewprawionych graczy, w każdym wieku. Świetnie jest zapewne pomachać padem, i grać tym samym w tenis, boks, itp.

Gier faktycznie jest mało, ale to jest konsola raczej imprezowa.

Co do reklamy w linku parę postów wyżej... Tring Star i Suckend Life mnie rozbroiło ! :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła tej konsoli polega zdecydowanie na sterowaniu... Kupują ją, bo gra dla nich na willotach to wielka frajda... Ja mysle, że Wii nie ma wpływu na sprzedaż PS3, ponieważ są to jakościowo inne konsole... I jak ktoś będzie chciał pograć w grę o super grafice, np jak KZ2 to i tak wybierze PS3...

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii jest trendy - to sprzęt, który wypada mieć, nawet jeśli się będzie na nim grało raz na miesiąc, jak ktoś przyjdzie. Tak samo jest z iPhonem, który wcale taki cudowny nie jest, a już kultowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wii jest trendy - to sprzęt, który wypada mieć, nawet jeśli się będzie na nim grało raz na miesiąc, jak ktoś przyjdzie. Tak samo jest z iPhonem, który wcale taki cudowny nie jest, a już kultowy...

I to mnie bardzo denerwuje. Wszyscy mają, to i ja sobie kupię, nie patrząc czy będę (w tym przypadku) w ogóle w to grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak to niektórzy robią kupując xboxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tak się mówi, że sterowanie to unikalna sprawa Wii Remote itd. bajer, super. Kupiłem sobie kiedyś przy okazji zakupu PS3 Eye, wszystkie gry z PSS do niej. Namachałem się łapami jak dziki po prostu. 10 minut to max, bo po prostu mdleją. Człowiek spocony jak knur. Chyba żadnej nie skończyłem. Więc jakby mi ktoś kupił Wii na prezent to chyba za karę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Więc jakby mi ktoś kupił Wii na prezent to chyba za karę :P

H@h@ rozwalilo mnie to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja fenomen Wii rozumiem, bo tą konsolę miałem jeszcze przed PS3. Sterowanie, czysta rozrywka, bez utrudniania sobie życia, bez piłowania grafiki.. To jest po prostu konsola do gier, a nie to co Sony z MS próbują wcisnąć tłumowi - kombajny multimedialne z funkcją grania :P Chociaż to się tyczy najbardziej PS3, bo X nawet HDD w standardzie nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Wszyscy mają, to i ja sobie kupię, nie patrząc czy będę (w tym przypadku) w ogóle w to grał.

Ten tekst dotyczyc może wszystkiego ,nie tylko wii

Ostatnio denerwował mnie hype na Killzone2

Wg, mnie wii zaskoczyło czymś nowym a potem to już tylko ślepy owczy pęd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomen Wii tkwi w prostocie obslugi - nie trzeba miec wczesniejszej stycznosci z grami, po prostu wykonuje sie naturalne ruchy, nie ma czegos takiego jak cwiczenie skilla, przyzwyczajania sie do sterowania etc. Gdyby bylo tansze, tak z 500zl to bym kupil bez wachania, bo nawet za kilka/kilkanascie lat Wii+browar+kumple>>>>>>PS4+XBOX720...... Tyle w temacie.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, tak się mówi, że sterowanie to unikalna sprawa Wii Remote itd. bajer, super. Kupiłem sobie kiedyś przy okazji zakupu PS3 Eye, wszystkie gry z PSS do niej. Namachałem się łapami jak dziki po prostu. 10 minut to max, bo po prostu mdleją. Człowiek spocony jak knur. Chyba żadnej nie skończyłem. Więc jakby mi ktoś kupił Wii na prezent to chyba za karę :P

kill bo powiedzmy jako nietuzinkowy gracz wymagasz czegoś więcej :)

dla mnie osobiście to jest śmieszna sprawa bo o ile jeszcze potrafię zrozumieć strzelanie do obcych bo w rzeczywistości nie ma takiej opcji to nie pojmuję kręcenia hula hop na ekranie zamiast w przedpokoju prawdziwym... krok do wirtualnego żarcia :)

masy to lubią

Edytowane przez patyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii to prostota, grywalność, prostota, grywalność + mocarne licencie z doskonale wyważonym poziomem trudności (Mario, Zelda, Metroid) - to nakręca ten system.Gdy przychodzą znajomi to każdy jara się możliwościami playa tylko mało kto chce grać. Po włączeniu Wii nikt nie chce oderwać się od kiczowatych gierek (WiiSport, WiiPlay, WiiFit).

Niny to mistrzowie biznesu, jednak wolałbym to mistrzostwo podziwiać w HD :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konosla zostala stworzona z japonskim podejsciem. Jesli takiego nie masz i masz opory przed grami typu EyeToy czy SingStar - ta platforma nie jest dla Ciebie, po prostu odpusc jej zakup. Nintendo nie zbiednieje a obejdzie sie bez kolejnego pojawiajacego sie z rzadka glosu krytyki dla tej jakze fenomenalnej casualowej platformy ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×