Skocz do zawartości
mysta_net

Jaki Procesor do lapa (POMOCY!)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciał bym wymienić procesor w lapie ale nie wiem jaki mi maxymalnie podejdzie.teraz mam aktualnie Intel Celeron M 1.73MHz (430) 533MHz FSB.nazwa lapa Acer TravelMate2493NWLMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co chcesz wymieniać procesor?

Bo celeron mi spowalnia system jest taki mułowaty.Wiec wiesz coś moze na ten temat?mam podac chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo celeron mi spowalnia system jest taki mułowaty.Wiec wiesz coś moze na ten temat?mam podac chipset?

W laptopie raczej masz marne szanse na wymianę procka - przede wszystkim ze względu na to, że większość jest montowana powierzchniowo bezpośrednio na płycie. Moja sugestia - zwiększ mu ilość dostępnej pamięci a nie wymieniaj proca. Mała ilość pamięci jest głównym powodem spowalniania działania systemu. Warto również pousuwać z systemu rzeczy, których się nie używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy ogólnie wolno działają (znaczy się system na nich zainstalowany). Wiem, bo sam mam oprócz PieCa laptoka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laptopy ogólnie wolno działają (znaczy się system na nich zainstalowany). Wiem, bo sam mam oprócz PieCa laptoka :P

Kwestia szybkości dysku twardego. Ja nie narzekam - mój laptop działa świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwestia szybkości dysku twardego. Ja nie narzekam - mój laptop działa świetnie.

W sumie to na laptopie ogólnie dużo badziewia się instaluje, które dołączone jest wraz z systemem. Dochodzi do tego antywirus i komputer jest zamulony bardzo. Ale ja siedzę na piecu, laptop do starszego należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, największym spowalniaczem lapów są wszelakie programy do "obsługi 195 klawisza multimedialnego pod klapką baterii" Niby świeży system a cały zasyfiony. A nawet jak się to usunie to i tak rejestr zawalony. Czemu nie mogą dać tylko systemu ze sterownikami wgranymi już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo traktuja klientow jak kretynow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdyby podczas pierwszego uruchomienia lapa, gdy wgrywa się system byłaby opcja a ) zainstaluj z całym badziewiem b ) zainstaluj czysty system, to już by połowa dzwoniła na infolinię

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dolozenie ram-u ew. zamiana dysku na 7200 obrotow (ale bedzie mu cieplo, wiec uwazaj!)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ze laptopy wolno dzialaja to sie nie moge zgodzic .... Jak kupisz dobrego lapka to bedzie chodzil super. Rok temu na swieta bozego narodzenia kupilem sobie laptopa Asus G1Sn 2ghz Dual Core 3gb ram GF 9500m GT 512mb dysk 160 GB 7200RPM do dzis odpalam wiekszosc gier na wysokich detalach i smigaja az milo. I wbrewm pozorom zaplacilem za laptopa tylko 1100$ USD przeceniony byl z 2000:D zalapalem sie na ostatnia sztuke (na tamten okres dollar kosztowal 2zl !! A cena laptopa na allegro byla 9000zl !!!! )

Na moje oko zmienily sie czasy teraz laptopy wcale nie sa takie drogie jak byly do 1500zl kupisz juz laptopa do wiekszosci zadan (nie mowie tu o granie w gry)

Jezeli chcesz przyspieszyc swego lapka to:

Mozesz wstawic wiecej ramu tak do 2GB

Upewnij sie ze dysk ktory masz ma 7200rpm (5400rpm) strasznie muli kompa

Wymiana procka moze i jest mozliwa ale ....

- Zaplacisz duzo kasy za procesor (mozliwe ze bedzie tylko o 200mhz szybszy bo wiecej plyta nie obluzy) i nie zobaczysz zadnej roznicy

- Wymiana jest bardzo ryzykowana, kazdego lapka rozkreca sie w inny sposob i trzeba znac kolejnosc jak sie do tego zabrac, przy czym trzeba byc bardzo delikatnym bo latwo jest cos polamac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×