Skocz do zawartości
Toniak

Zakup PS3 (kilka pytań)

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup konsoli PlayStation 3 w maju i mam kilka pytań do Was.

Mój internet to Neostrada 1MB/s a modem to Sagem F@st 800.

Zajrzałem na stronę oficjalną PS3 i znalazłem coś takiego:

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz działające połączenie z Internetem. Dodatkowo potrzebujesz:

(...) Bezprzewodowego routera kompatybilnego ze standardami 802.11b lub 802.11g lub routera Ethernet (niebezprzewodowego) i przewodu.

1. Co będzie mi potrzebne do podłączenia się pod Playstation Network? Jeśli router to jaki polecacie?

2. Czy przy zakupie PS3 otrzymujemy kabel HDMI czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to ile kosztuje.

3. Jaki telewizor LCD 32' polecacie tak do ok. 2k?

4. Jak wygląda sprawa z padami. Trzeba ładować baterie co jakiś czas i czy taki zestaw do ładowania trzeba również dokupić?

5. Co jest jeszcze niezbędne / potrzebne?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuję zakup konsoli PlayStation 3 w maju i mam kilka pytań do Was.

Mój internet to Neostrada 1MB/s a modem to Sagem F@st 800.

Zajrzałem na stronę oficjalną PS3 i znalazłem coś takiego:

1. Co będzie mi potrzebne do podłączenia się pod Playstation Network? Jeśli router to jaki polecacie?

2. Czy przy zakupie PS3 otrzymujemy kabel HDMI czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to ile kosztuje.

3. Jaki telewizor LCD 32' polecacie tak do ok. 2k?

4. Jak wygląda sprawa z padami. Trzeba ładować baterie co jakiś czas i czy taki zestaw do ładowania trzeba również dokupić?

5. Co jest jeszcze niezbędne / potrzebne?

Pozdrawiam!

Na wszystko znajdziesz odpowiedź, ale odpowiem Ci

1. Nie bawić się w żadne modemy neostrady. To zło wcielone. Kupić router, np. Linksys WAG200G, sam polecam i jest idealny

2. Trzeba dokupić kabel HDMI. Koszt około 100zł

3. Najlepszy byłby Sony Bravia, ale one są droższe. do 2000zł najlepszy będzie Samsung, chociaż ta firma niema dobrej renomy...

4.Pady ładujesz przez kabel USB dołączony w zestawie. Można ładować pad z komputera.

5. Warto pomyśleć nad paroma rzeczami-headset, drugi pad, itp.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Czy przy zakupie PS3 otrzymujemy kabel HDMI czy trzeba go dokupić? Jeśli tak to ile kosztuje.

Kabel HDMI nie jest dolaczony do PS3, a ceny sa rozne... Wydaje mi sie ze jest temat na forum gdzie dyskutuje sie na temat kabli HDMI.

4. Jak wygląda sprawa z padami. Trzeba ładować baterie co jakiś czas i czy taki zestaw do ładowania trzeba również dokupić?

Zeby naladowac pada wystarczy go podlaczyc kablem USB ( dolaczonym ) do PS3 i koniec. Ogolnie pady wydaje mi sie ze dlugo trzymaja, nie wiem doladnie, bo nigdy nie liczylem, ale w moim przypadku zapominam o ostatnim ladowaniu.

5. Co jest jeszcze niezbędne / potrzebne?

Wedlug mnie :

- Pilot PS3

- Dodatkowy pad

- HeadSet

- Klawiatura BT

Wedlug mnie taki zestaw wystarczy aby czerpac w pelni przyjemnosc z korzystania z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Router z AP jeśli chcesz sieć bezprzewodową, ale ja radzę łączyć po kablu, nie ma lagów. Np. router AirLive.

2. Nie otrzymujesz kabla HDMI, musisz kupić osobno, ok 20-30zł.

3. Samsung LE32656A

4. Ładujesz raz na tydzień przy normalnym użytkowaniu, nie potrzebujesz stacji ładowania, pada podpinasz kablem USB (w zestawie) i się ładuje, możesz wtedy grać.

5. PS3+TV+NET, wszystko co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu 5 headset naprawdę przydatna rzecz. Zwłaszcza jeśli grasz z kolegami. Co do klawiatury także szczególnie na czacie tekstowym. A pad przydaje się naprawde. Wpadnie kumpel, wieje nudą masz Fifę, Coda lub inną grę, jest co robić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest prawda?

Cytat
Nie dostajesz kabla HDMI. Kup najtańszy, przy długości kabla do 2 metrów różnicy nie ma czy kupisz kabel za 20 zł czy za 200.

Zakup planuje w Media Markt we Wrocławiu. Czy ktoś z Was orientuje się ile kosztuje tam teraz PS3?

Czy dostanę tam również:

Router Linksys WAG200G

Headset

Kabel HDMI

Klawiaturę

Pad

Gry: Metal Gear Solid 4 i Battlefield: Bad Company

Ile trzeba przygotować na to kasy? (nie wliczając już 2k na TV)

Edytowane przez Toniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router Linksys WAG200G - ~300 zł

Headset - najlepiej ten z gry SOCOM: Confrontation na PS3 - ~200zł

Kabel HDMI - 30-100zł

Klawiaturę - nakładka na pada ~180zł, zwykła na bluetooth ~70zł

Pad - ~140zł

Gry: Metal Gear Solid 4 i Battlefield: Bad Company - powinieneś dostać - obydwie w granicach 200zł

+ Konsola (weź w zestawie z MGSem - o ile będą, odpadnie ci jeden wydatek) - 80GB w cenie 1499zł.

Razem? Weź drugie 2000 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM nie jest optymalnym miejscem do kupowania takich rzeczy. W internecie znajdziesz je znacznie taniej, tylko troszkę poczekasz na przesyłkę, ale i tak się opłaci. W sklepach typu MM opłaca się kupować tylko rzeczy, które mają objęte promocją. A gry prawie zawsze są w cenach oficjalnych, czyli 50-100zł drożej niż w sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Samsung nie ma dobrej renomy? :whistling: Mam dwa: już paroletnią 32 calówkę jak i 26' i jakoś nie mam zastrzeżeń, wg. mnie to sa jedne z lepszych TV - nie żeby chwalić swoje....ale lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu Samsung nie ma dobrej renomy? :whistling: Mam dwa: już paroletnią 32 calówkę jak i 26' i jakoś nie mam zastrzeżeń, wg. mnie to sa jedne z lepszych TV - nie żeby chwalić swoje....ale lol

Wiesz, ja napisałem podobno. Opieram się tu na opinii paru znajomych i różnych for internetowych.

Co do routera-kosztuje on mniej jak 300zł. Ja swój kupiłem za 200zł w MM Rzeszów. I faktycznie, w MM nie kupuj, ja w tym sklepie już nigdy nic nie kupię poza grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam mam Samsunga serii 8 (najwyższy model w 40"). Obraz jest idealny, totalna żyleta. Aż sam się zdziwiłem, bo często widywałem na ogół LCD bez jakichkolwiek zmian i obraz zawsze pozostawiał do życzenia. Sony moim zdaniem nie jest dobrym wyborem, bo jeśli samsung capi, to sony tymbardziej, bo bierze matryce od samsunga ;] Jak chcesz mieć dobry obraz - to polecam samsungi serii 6, lub ewentualnie 5. Full HD, ale z tymi 100Hz to już się pogubiłem  :huh: Raz, że niby mają, raz, że nie mają. Sam nie wiem, chociaż ja specjalnie nie używam tej funkcji, ustawiłem sobie tryb "rozrywka"  :whistling: (zmienia nawet tryb dźwięku i co ważne - naprawde czuć różnicę !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie polecam MM do kupowania gier na PS3. Ja rok temu kupiłem konsole wraz z grą w MM w Szczecinie. Śpieszyło mi się i przepłaciłem sporo kasy za grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×