Skocz do zawartości
Gość Masta88

Modem/Routher do internetu z Neti aby miał duży/silny zasięg bezprzewodowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Masta88

Jako, że przenoszę się z Neostrady na Netię szukam jakiegoś routhera/modemu bezprzewodowego. Wcześniej używałem Livebox'a moja sieć wyglądała 2 laptopy + 1 stacjonarny + PS3 wszystko chodziło bezprzewodowo, teraz będzie mi też potrzebny internet w budynku który znajduję się przy domu (wcześniej sygnał z liveboxa dochodził ale szybko się gubił więc potrzebuję coś silniejszego). Proszę pomóżcie. Sam znalazłem tylko to:

http://www.allegro.pl/item225905038_linksy...rada_netia.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego coś gdzieś czytałem to na większe odległości przydaje się antena zewnętrzna a ten model złącza do takowej nie posiada. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć mocy nadajnika.

Ale WAG54GS ma 64mW mocy nadajnika (18dBm) a tańszy i dwuantenowy model WAG300EU ma 17dBm więc jeszcze tańszy i jednoantenowy WAG200EU musi być słabszy jeszcze.

I jeszcze małe co nieco do poczytania:

Zasięgi popularnych routerów Linksys

Antena antenie nierówna

Moc nadajnika AP - jaka rzeczywista różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość playmaniak

POLECAM LINKSYS WAG54GS EU ANNEX A - ( NEO-SREO ), E1 ANNEX B  - (DIALOG,NETIA) DLA MNIE WYPAS WIFI O KABLU NIEWSPOMNE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

playmaniak mi chodzi glownie aby dzialalo na dalsze odleglosci bez zajakniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten WAG54GS-UE bo ma odłączaną antenę (która pewnie jest małej mocy, najprawdopodobniej 5dBi) a w miejsce oryginalnej anteny wepniesz antenę do-okólną o większym uzysku mocy (np. taką z uzyskiem 19dBi - dość dużo tego na allegro) tylko musisz znaleźć miejsce gdzie ją przykręcisz, do ściany czy do belki stropowej czy na balkonie?

Druga sprawa to nie korzystać z trybu G tylko z B - mniejsza prędkość ale większa moc nadajnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×