Skocz do zawartości
Kanal!a

Multiplayer w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nigdy nie miałem doczynienia z konsolami, a przymierzam sie do zakupu PS3 i jestem ciekaw jak wygląda tryb multiplayer. Czy gra sie przez jakieś centralne serwery Sony, czy można tak jak w przypadku PC-eta wykupić miejsce na serwerze i założyć własny?. Istnieją jakieś mody do gier np. robione przez użytkowników? Dla przykładu od lat gram w serie Call of Duty na PC i preferuje tylko serwery z modem "only rifles". Czy w przypadku PS znajde takie serwery gdzie można grać "only rifles"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle servery zależą od wydawcy gry, bo każdy ma własny. Chyba tylko gry od sony mają wspólne servery. Nie słyszałem o żadnym wykupywaniu serverów :mellow: , ale można sobie założyć za darmo serwer prywatny (tak na chwilę), do którego dostęp będą mieli tylko ludzie, którzy znają hasło, czyli na przykład koledzy. A co do modów... wiesz jak one są robione? Za pomocą dostępnych narzędzi przerabia się, a następnie podmienia oryginalne pliki w grze. Można to nazwać hakerstwem (bo zmieniamy oryginalną zawartość gry), a jak wiesz hakerstwa narazie NIE MA na PS3. Jest to po prostu nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to hakerstwo, duza część gier (jak np. wspomniane Call of Duty) ma taką strukture plików żeby wręcz ułatwić tworzenie modów, ba producenci sami udostępniają narzędzia to robienia np. nowych map. Jednym słowem w przypadku Playstation jesteśmy skazani na to co udostępni nam producent/wydawca gry? (czyli jeśli chodzi np. o mapy w MP raczej na dużą róźnorodność nie ma co liczyć). Jeśli serwery na których można grać są narzucone odgórnie, to jak sie ma sprawa np. z banowaniem niegrzecznych graczy :smile: ? Siedzą na tych serwerach jacyś admini?

Troche szkoda że to wszystko jest narzucane odgórnie, bo tak jak w przypadku PC w użytkownikach drzemią olbrzymie pokłady ciekawych pomysłów (które zresztą są potem realizowane przez daną "społeczność")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli serwery na których można grać są narzucone odgórnie, to jak sie ma sprawa np. z banowaniem niegrzecznych graczy :smile: ? Siedzą na tych serwerach jacyś admini?

Czy siedzą to nie wiem, ale jak komuś odwala to może wyrwać bana... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kanalia:

No niestety, multi w przypadku PS3 nie siega do piet PC: nie ma jak wspomniales wykupionych serwerow, ktore stoja 24/7, przez co nie ma tez czegos takieg jak mozliwosc dodawania serwerow do ulubionych, ale najwieksza balaczka jest to, ze nie mozna wychodzic podczas gry, bo staty sie nie zapisuja <- totalne nieporozumienie wg mnie. Takze albo nauczysz sie z tym zyc, albo lepiej zainwestuj w nowe czesci do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Kanalia:

najwieksza balaczka jest to, ze nie mozna wychodzic podczas gry, bo staty sie nie zapisuja

W CoD4 się zapisują po wyjściu z me3u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Kanalia:

No niestety, multi w przypadku PS3 nie siega do piet PC: nie ma jak wspomniales wykupionych serwerow, ktore stoja 24/7, przez co nie ma tez czegos takieg jak mozliwosc dodawania serwerow do ulubionych, ale najwieksza balaczka jest to, ze nie mozna wychodzic podczas gry, bo staty sie nie zapisuja <- totalne nieporozumienie wg mnie. Takze albo nauczysz sie z tym zyc, albo lepiej zainwestuj w nowe czesci do kompa.

Widac ze jestes nowy jezeli chodzi o PS3 :D

Tak jest chyba tylko w Killzone

Wg mnie MP na PS3 jest lepsiejszy niz na pc :) i mowie to jako osoba ktora niegdys sie zagrywala w CSa

Dlaczego lepszy? Tworzymy tylko jedno konto zeby grac we wszystkie gry przez neta i wszystkich znajomych niezmiennie mamy na jednej liscie niezaleznie od tego w co gramy.

Co wiecej, wlaczajac PS3 widzimy w co graja nasi znajomi co ulatwia szybkie wskoczenie do gry.

Jedyny minus to brak mozliwosci prowadzenia rozmow glosowych bez przerwyania przy wchodzeniu, wychodzeniu, zmienianiu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. w call of duty world at war przyłącza cię do pierwszego servera na którym są wolne sloty. Tak przynajmniej mam ja. Co do lagów. Ja na 1.5 MB i zarejestrowanym na US PSS koncie, nie odczuwam lagów. W codzie5 zawsze przynajmniej 3 zielone kreski. Często nawet 4. ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frosty:

Probowalem pograc w multi R:FoM, i skonczylo sie na przejsciu tylko kampanii wlasnie przez nie zapisywanie statow po wyjsciu w dowolnym momenice. Ale z ta lista znajomy to racja, czegos takiego cholernie brakuje mi na PC i przez to chyba juz nic na kompie nie rusze (no moze oprocz Diablo 3 i Starcrafta 2). Ale brak prywatnych serwerow to powazny minus. A z tym jednym kontem to tez nie jest tak rozowo, bo np dla mnie zabawa w CoD4 konczyla sie jak mialem wszystko odblokowane, i na PC moglem sobie robic profili ile mi sie tylko podoba, i tak zabawa nigdy sie nie konczyla. W ogole cale przylaczanie sie do rozgrywki jest smieszne, jakies lobby czy ch** wie co, w PC masz liste serwerow, wbijasz i grasz, a tu jakies udziwnienia. Trzeba sie przyzwyczaic, ze jest inaczej i tyle, nie da sie tego przeskoczyc. Wszystko ma swoje zady i walety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W CoD4 się zapisują po wyjściu z me3u.

W Bad Company również... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×