Skocz do zawartości
cube76

Podstawka pod kierownicę

Rekomendowane odpowiedzi

patrz filmy youtube.com wheelstand ja juz sie przekonalem i mam nadzieje ze za tydzien juz bede mial swoj komplecik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

Tez smigam na DFGT i gt5p, takze tez musiałem sobie zrobić stacje. Wykonałem to za koszt 80 zl i hmm 1,5h.

Ponizej obrazek "szkic" w paincie. Na zyczenie moge pare fotek zrobic.

beztytuudes.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
patrz filmy youtube.com wheelstand ja juz sie przekonalem i mam nadzieje ze za tydzien juz bede mial swoj komplecik :)

Szczególnie na tym filmie widać jak się shifter i kierownica "stabilnie" rusza. Sztywność nie jest jego mocną stroną.

Aczkolwiek widzę potencjał i może kiedyś zmienię moje nastawienie co do tego urządzenia... może ;)

PS

Ravage dawaj zdjęcia

Edytowane przez wilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie na tym filmie widać jak się shifter i kierownica "stabilnie" rusza. Sztywność nie jest jego mocną stroną.

Aczkolwiek widzę potencjał i może kiedyś zmienię moje nastawienie co do tego urządzenia... może ;)

wiadomo, ze wibracje musza byc przeniesione na cala rame - i zeby to bylo calkiem sztywne, to musialyby byc co najmniej trzy punkty podparcia zamiast jednego.

ale pytanie powinno brzmiec: czy wplywa to mocno na rozgrywke? a odpowiedz na tak postawione pytanie brzmi "nie".

swoja droga pamietam, jak w poprzednim domu przymocowywalem kolko do stolu, ktory wazyl jakies 10kg - wtedy przy mocniejszych wstrzasach caly stol mi sie przesuwal po podlodze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne, że jest w miarę tanie, łatwo się składa i nie zajmuje dużo miejsca. Aby mieć absolutną stabilność trzeba poświęcić o wiele więcej kasy i mieć oddzielny pokój, przeznaczony na cały zestaw fotel + usztywniania konstrukcja na kierownicę. Do GT5 trzeba będzie kupić, ale obecnie trochę mija się to z celem, chyba, że ktoś nie ma jak do biurka gdzie ma PC podczepić kierownicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem specjalnie kiery pod PS3, takze zdjęcia tak robione przy ścianie ;-)

Ogolnie dechy, ktore są podstawą dla blatu zostały wymierzone tak, aby keirownica byla na naturalnej wysokosci ;-). Całośc waży okolo 25 kg (tu zalezy od plyty), takzenie ma klopotow, zeby to przenosic z miejsca na miejsce ;-)

Foty :

1. http://img9.imageshack.us/img9/491/img0539lle.jpg

2. http://img4.imageshack.us/img4/8692/img0542fbs.jpg

3. http://img4.imageshack.us/img4/1860/img0541ziw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podpinałem specjalnie kiery pod PS3, takze zdjęcia tak robione przy ścianie ;-)

Ogolnie dechy, ktore są podstawą dla blatu zostały wymierzone tak, aby keirownica byla na naturalnej wysokosci ;-). Całośc waży okolo 25 kg (tu zalezy od plyty), takzenie ma klopotow, zeby to przenosic z miejsca na miejsce ;-)

Foty :

1. http://img9.imageshack.us/img9/491/img0539lle.jpg

2. http://img4.imageshack.us/img4/8692/img0542fbs.jpg

3. http://img4.imageshack.us/img4/1860/img0541ziw.jpg

Hehe bardzo pomysłowe, ale zapewne stabilne... Przydałoby zrobić jakieś fajne grafity na tych blatach - jeżeli tak to można nazwać :P i wyglądałoby super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne, stabilne ;-) Nawet bardzo :)

Nie ma prawa o ruchach w zadna strone ;-)

A grafitti :D Akurat kolor plyty jest pod kolor mebli takze narazie nie mysle ! ;-)

Moze kiedys pomysle o przeróbce :)

Narazie ciesze sie gra !; -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Posiadam zestaw jaki zakupił mój przedmówca, czyli G25 na stojaku Wheel Stand Pro. Wcześniej mialem w glowie projekt, w którym zawarty był stalowy stelaż z oryginalnym fotelem kubełkowym coś na styl Playseats. jednak po rozmowie z moją żoną doszedłem do wniosku, że faktycznie troszkę miejsca by to zajęło. Zdecydowałem się na Wheel Stand Pro i muszę przyznać, że absolutnie nie żałuję. Stojak jest bardzo dobrze wykonany z mocnych materiałów i w całości spełnia moje oczekiwania.

Jak wcześniej o tym pisano, stojak nie jest w 100% stabilny i troszeczekę "pracuje" podczas grania- podkreślam TROSZECZKĘ, jest to jednak widoczne tylko jak się patrzy jak ktoś gra. Kiedy ja zasiadam za kierownicą, to absolutnie nie jest to wyczuwalne i w niczym nie przeszkadza.

No i do tego wszystkiego można go szybko złożyć z kierownicą i schować do szafy, czy też pod łóżko, dzięki czemu żona jest zadowolona, że nie musi oglądać "męskich" gadżetów :-) POLECAM niezdecydowanym

P.S CoZaBzdura gratuluję trafnego wyboru! Pozdrawiam

Edytowane przez grobelas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

nie moge sie doczekac jutra (lub srody) az to przyjdzie :) jak dojdzie to wyraze swoja opinie jak to sie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedł Wheel Stand Pro wczoraj i muszę przyznać, że sprzęt jest genialny. Mały, łatwy w przenoszeniu, stabilny, a montaż sprzętu na nim to kwestia kilkunastu sekund. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy jesli kupilem kierownice Logitecha DFGT w Poznaniu (mam paragon itd) to czy moge reklamowac ja np w Warszawie? Albo jeszcze lepiej - w Monachium czy MAdrycie? Tzn jest jakas miedzynarfodowa gwarancja? jesli tak, to gdzie sie zglaszac w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie:

Czy jesli kupilem kierownice Logitecha DFGT w Poznaniu (mam paragon itd) to czy moge reklamowac ja np w Warszawie? Albo jeszcze lepiej - w Monachium czy MAdrycie? Tzn jest jakas miedzynarfodowa gwarancja? jesli tak, to gdzie sie zglaszac w takim przypadku?

Jezeli kiera z europy, powinieneś mieć na gwarancji rozpisane wszystkie punkty serwisowe w europie. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g25 swietnie wyglada ale niestety cena mnie miazdzy plus do tego "stoliczek"

ale pomysly fajne.

graty dla majsterkowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G25 jest przede wszystkim za duże. Pedały są monstrualnych rozmiarów - co prawda świetnie wykonane, ale jednak. To wszystko przez sprzęgło, które w sumie rzadko się przydaje. Żałuję, że Logitech nie wypuści kierownicy tak wykonanej techniczne jak G25, ale bez skóry, aluminium, H shiftera w cenie jakoś o 100zł większej niż obecne DFGT. Na pewno byłby hit, bo jednak żadne inne kółko nie ma tak świetnie działających pedałów, ani tak mało szumiącej kierownicy jak G25 ;/ Szczególnie w przypadku pedałów widać przepaść - bo te z DFGT to jeszcze czasy DFP pamiętają, a nigdy nie były idealne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie chiał bym troszkę odświeżyć temat posiadam DFGT i szukam stojaka pod tą kierownice

zastanawiam sie nad

1) http://allegro.pl/stojak-pod-kierownice-brs-wheelstandfor1-symulator-i1350826808.html

albo

2) http://allegro.pl/stojak-pod-kierownice-brs-wheel-stand-race-gt-i1395607277.html

Co posiadacie i co polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat a wszystkiego się dowiesz...

To może go sam przeczytaj jeszcze raz!! Bo za dużo informacji tu nie ma :] po za tym zadałem konkretne pytanie, ale widzę ze masz problem z czytanie ze zrozumieniem:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie chiał bym troszkę odświeżyć temat posiadam DFGT i szukam stojaka pod tą kierownice

zastanawiam sie nad

1) http://allegro.pl/st...1350826808.html

albo

2) http://allegro.pl/st...1395607277.html

Co posiadacie i co polecacie

O ile jeszcze to akutalne to ja mam ten... 1) http://allegro.pl/st...1350826808.html

Kupiłem używany za 190 zł i nie żałuje... Jest stabliny, łatwo można dopasować do fotela lub wersalki a ta rura po środku nie przeszkadza...Szybko się też składa i nie zajmuje dużo miejsca... Ogólnie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozpatrywane z w/w postów linki z allegro wygasły.

chciałbym kupić stojak pod kierownicę, co sądzicie o tych aukcjach:

Link1 , Link2

dla porównania mam też ofertę sklepową:

Link2 - sklep

Link3 - sklep

najdroższa oferta : Link3 - sklep

Czy w/w stojaki różnią się znacząco ? ktoś miał możliwość może korzystania z nich ?

Wheel stand Pro jest mocno polecano, ale szukam jakiejś tańszej opcji, najtańsza oferta w sklepie mnie interesuję oraz też dwie aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wheel stand Pro jest mocno polecano, ale szukam jakiejś tańszej opcji, najtańsza oferta w sklepie mnie interesuję oraz też dwie aukcje.

Jak chcesz

każde dodatkowe - zbędne uchwyty, chipsy napoje to bzdura - utrudnią Ci życie

Sam szukałem stojaka - i na koniec padło na to Wheel Stand Pro - jedyne co mi się nie podoba w nim to mocowanie pedałów ale inni producenci też tego nie rozwiązali hehehe

Ale posiadacze innych niech się wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spotkaliście się może z gotowym elementem regulacyjnym takim jak w tych stojakach bigracesim? Ma ktoś pomysł jak to się może nazywac? Chodzi mi o element łączący ramię z podstawą (na dwie śruby imbusowe), pozwalający na regulację kąta nachylenia ramienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz

każde dodatkowe - zbędne uchwyty, chipsy napoje to bzdura - utrudnią Ci życie

Sam szukałem stojaka - i na koniec padło na to Wheel Stand Pro - jedyne co mi się nie podoba w nim to mocowanie pedałów ale inni producenci też tego nie rozwiązali hehehe

Ale posiadacze innych niech się wypowiedzą

mamy podobne zdanie co do zbędnych uchwytów, akurat ta aukcja o której wydaję mi się, że piszesz, przyciągnęła moją uwagę ze względu na najniższą cenę.

Wciąż szukając odpowiedniego stojaka pod kierownicę zauważyłem, że wheel stand pro ma 4 modele:

http://www.wheelstandpro.com/#

Pierwsze moje wrażenie co za różnica, wydają się takie same, okazuję się jednak że różnią się w bezpośrednich podstawach na kierownice, aktualnie posiadam Logitech Momo racing, wydaję mi się, że w przyszłości kupię w końcu G27 (co ciekawe na allegro dopłata prawie 100 zł za model wsp dla G25/27 porównując do wsp microsoft). Mógłbyś odpowiedzieć mi na pytania, jaki posiadasz model wsp ? gdzie kupowałeś i czy zamontuję Momo na owym stojaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się może pochwalę moją sobotnią zabawą ze szlifierką i spawarką:

1.

th_IMG_20110605_132511.jpg

2.

th_IMG_20110605_132522.jpg

3.

th_IMG_20110605_132544.jpg

Sorry za fotki, ale robione na szybko telefonem ;) Nie ustrzegłem się kilku błędów projektowych, ale całość jest stabilna jak skała. Jest możliwość złożenia tego do całkowitego poziomu i wtedy wysokość tego stojaka wynosi 6 cm ;) wiec spokojnie można go wsunąć pod kanapę. Pierwotnie miał być wypolerowany na lustro, ale stwierdziłem że to zajmie za dużo czasu i wysiłku. I tak mnie trochę ręce bolą (dawno się nie bawiłem szlifierką) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×