Skocz do zawartości
Hexer

PlasyStation 3 w grach...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zastanawiam się(nie orientuję się za bardzo) jak to jest z tymi grami na tej konsoli ? Chodzi mi o to czy wszystkie gry chodzą na niej płynnie ? Ile jest wyświetlaczy klatek na sekundę i czy są problemy z niektórymi tytułami(chodzi mi np. o aspekt GTA IV- jak "spamisz" rakietami w samochód to gierka automatycznie zwalnia- prawda to to?) itd.

Ps. Dodam że na razie owej konsoli nie posiadam, ale za niedługo się to zmieni :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gry. Liczba klatek czasem spada, a czasem potrafi wyciągnąć 60.

Problemów generalnie niema, ale np Assassins Creed miał mnóstwo bugów, i potrafił zwiesić konsolę.

w GTA nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gta faktycznie jak naprawde duzo sie dzieje to delikatnie moze "szczypac" mialem tak pare razy ale jest malo zauwazalne i wogole nie wyplywa na płynnośc gry...generalnie gta chodzi caly czas plynnie... wiadomo zawsze znajdzie sie jakis maniak ktory wypatrzy kazde nawet najdrobniejsze szarpnięcie i juz walnie jakiegos focha...generalnie powiem jeszcze raz ze co do gta jesli nawet od czasu do czasu gdzieśtam szczypnie nieco to w zaden sposob nie wplywa to negatywnie na plynnosc gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem w Assasina jakis czas temu (po wszystkich patchach i update'ach firmware) i ani razu konsola mi nie zamulila, czy zawiesila sie.

Co do GTA IV: uciazliwych spadkow nie pamietam.

Edytowane przez Frosty-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie teraz gram w gta4 i mimo, ze nie jestem czepialski, to ostre slowa mi sie cisna momentami, jak widze te spadki frameratu. Nie dosc ze gra nie wie co to antyaliasing i ma ten swoj system rozmyc i dramatycznego pogarszania jakosci tekstur widzianych z daleka, to i tak tnie sie przy byle okazji. Np przy szybkim kreceniu kamerą przy budynku i kilku obiektach w poblizu. Albo przy strzelaninie gdy na ekranie jest kilka samochodow i policja. O jakimkolwiek rzuceniu granatu czy strzale z rakiety w samochod nie wspomne. Ba, potrafi nawet sie ciac przy szybkiej jezdzie samochodem i przekreceniu kamery... że nu a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie teraz gram w gta4 i mimo, ze nie jestem czepialski, to ostre slowa mi sie cisna momentami, jak widze te spadki frameratu. Nie dosc ze gra nie wie co to antyaliasing i ma ten swoj system rozmyc i dramatycznego pogarszania jakosci tekstur widzianych z daleka, to i tak tnie sie przy byle okazji. Np przy szybkim kreceniu kamerą przy budynku i kilku obiektach w poblizu. Albo przy strzelaninie gdy na ekranie jest kilka samochodow i policja. O jakimkolwiek rzuceniu granatu czy strzale z rakiety w samochod nie wspomne. Ba, potrafi nawet sie ciac przy szybkiej jezdzie samochodem i przekreceniu kamery... że nu a

Potwierdzam w 100%, gra do płynnych nie należy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gta 4 zauważyłem znaczny spadek fps'ów gdy dużo aut + wybuchy :P tak to nic a assassinie nic nie zauważylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare tytulow, szczegolnie tych z poczatku zycia konsoli potrafi chrupnac np. CoD3, NHL 08, PES 07. W grach, ktore wychodza teraz juz raczej tego sie nie spotyka.

Fayabusa.png

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrupanie w grach pojawia sie w zaleznosci od tytulu i od tego jak developerzy scisneli poslady przy pisaniu. Mam nadzieje ze nie liczysz ze wypiszemy ci tutaj tabelke z tytulami gier i srednim FPSem. Jezeli interesuje Cie jakis konkretny tytul to chyba najlepszym miejscem na pytania odnosnie plynnosci sa watki poswiecone konkretnym tytulom w dziale Forum gier (PS3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hexer"

Tak ogólnie to polecam ekskluziwy na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Hexer"

Tak ogólnie to polecam ekskluziwy na PS3

W zasadzie masz rację. Te gry są zoptmalizowane pod Soniaka więc chrupnięcia zdarzają się rzadziej. Jenak nie wszystki exc są wypaśne (patrz HAZE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem kiedyś w tego NFS z 2008 (nie wiem jaka nazwa dokładnie ale tn najnowysz) to mi strasznie zwalniała gierka jak cisnąłem po prostej ,dlatego za długo w nią nie pograłem. Co ciekawe na XBOX 360 chodziła cacy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja grałem kiedyś w tego NFS z 2008 (nie wiem jaka nazwa dokładnie ale tn najnowysz) to mi strasznie zwalniała gierka jak cisnąłem po prostej ,dlatego za długo w nią nie pograłem. Co ciekawe na XBOX 360 chodziła cacy :/

Grałeś w Undercover czyli NFS-owy pokaz slajdów. Na X360 też jest problem z fps-ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uncharted DF i COD 5 spotkałem pare bugow... Widać tekstury i takie tam, ale ogolnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Undercoverze to nawet na PS2 się tekstury nie doczytywały :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GtaIV jest zrąbane na każdej konsoli. O PC nie wspomnę.

kolega grał na kompie, który udzwignał Crysisa na max detalach, ale na gta już mu nie stykło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTA IV na PS3. To te spadki fps były czasem denerwujące, a momentami wręcz wkur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/results?search_type...e+rate&aq=f

wpisujesz nazwę gry dopisujesz frame rate test powinno znaleść. Była też specjalnie zrobiona strona do framerate testów konsol nie pamiętam już jej adresu ale przy odrobinie szczęścia w google znajdziesz. Gośc na youtube przeprowadza fr testy http://www.youtube.com/user/ps360frame też sporo gier

Edytowane przez litorTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że w RE5 na PS3 tak gra klatkuje

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że w RE5 na PS3 tak gra klatkuje

A teraz już wiesz, bo zobaczyłeś filmik jakiegoś kolesia na YT? :laugh:

Chcesz to zrobię taki sam film tylko cyferki poprzestawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic złego nie miałem na myśli.

Oglądałem GTA4 a resident sam sie wyświetlił :)

Edyt:

"kill"

Usun mojego posta bo ktoś pomyśli ze sieję jakąś propagandę

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Po prostu przelazłem tego zakichanego RE5 już 5 razy i jak widzę, na YT , że frame rate spada do 20 klatek, to po prostu to jest śmieszne. Każdy zauważy dropa poniżej 24 klatek, bo takie mamy oczy. W RE5 takie dropy nie występują, więc takie porównania to jest oszustwo xbotów, bo jak już nie mają się jak doczepić grafiki to jadą porównania na FR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Po prostu przelazłem tego zakichanego RE5 już 5 razy i jak widzę, na YT , że frame rate spada do 20 klatek, to po prostu to jest śmieszne. Każdy zauważy dropa poniżej 24 klatek, bo takie mamy oczy. W RE5 takie dropy nie występują, więc takie porównania to jest oszustwo xbotów, bo jak już nie mają się jak doczepić grafiki to jadą porównania na FR.

a czemu ty na każdym kroku obrażasz konkurencję?

Co do filmiku to akurat prawda, w PsxE w recenzji re5 pisali że wersja na x360 lepiej się trzyma/wygląda. Jak coś słabiej na ps3 wygląda to zawsze że...ms zapłacił, że to fanboye ms...litości.

Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×