Skocz do zawartości
BC 222

Matura 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tylko pare dni do matury, tak więc trzeba streszczenia czytać żeby mieć ogólne pojęcie o lekturach. Może ktoś z was wie co było na wcześniejszych maturach i czego MOŻNA się spodziewać na tegorocznej?? Za wszystkie odpowiedzi dziękuje z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja część soboty i całą niedzielę zamierzam spędzić na klp ;) Najlepiej wszystkie te główne sobie przypomnieć, albo przynajmniej te, co były omawiane w 1/2 klasie, bo z tego roku to m/w ogarniam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie coś z twórczości Kochanowskiego bo w tym roku okrągła 200 rocznica jego urodzin. Jestem na przedwiośniu ale nie chce mi sie juz dalej czytać tych streszczeń....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam chrzanie to... Jeżeli się nie naumiałem przez 3 lata, to teraz tak 2 razy sie nie naumiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodze do tego samego zdania. Oby ten jeb*ny maj szybko zleciał bo same stresy tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i mam jeszcze takie pytanko... Czy uczycie się już własnej pracy na maturę ustną :D ? I ile macie stron ? :P Z ciekawości pytam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 i poł strony i nie ucze sie jeszcze. tydzień przed albo kilka dni. Egzamin mam chyba 16 maja to jeszcze zdąże. Mam temat o mieście- różne sposoby jego widzenia w wybranych dziełach literackich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam temat o fenomenie literatury Star Wars (sam zaproponowałem i się udało ;) ), więc mam lekki lite, bo nawet jak zapomnę co mam mówić, to zacznę gadać swoje przemyślenia o książkach Star Wars, rzucę anegdotą, której i tak nie będą mogli zweryfikować i będzie dobrze - w końcu na nic polonistycznego nie zdaję i super wyniku nie potrzebuję. Ja mam jakieś 1200 słów, właśnie jakieś 2,5 strony. Niestety mam prezentację już w ten czwartek, a dopiero ją kilka razy przeczytałem, bez super uczenia. Ale przysiądę w środę i na świeżo pójdę...będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój kumpel ma o "muzyce XX wieku" i mu nawet pomagam się przygotować (a wiem dużo na ten temat)... Co za ironia :confused: .

Edytowane przez bolek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim maturzystom życzę jutro zadań niczym trofea w PoP ;) I oby nie było Ferdydurke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat2:Trzy metody odbudowy państwa polskiego .Na podstawie fragmentu ukazane na podstawie fragmentu Przedwiośnie S. Żeromskiego zaanalizuj i odwołaj się do całości utwory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim powodzenia jutro !

Będzie dobrze !

P.S. Zdaje ktoś z tego wątku z technikum maturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do ustnej się w ogóle nie przygotowuję. Mam 7 i myślę o ćwiczeniach dzień wcześniej;) "przed lustrem". Ogólnie moje podejście zarówno do języka polskiego i pisemnego i ustnego jest takie by zdać:) Zależy mi tylko na rozszerzonej matmie i rozszerzonym angolu. Reszta się nie liczy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie Wam podobały tematy? Powiem szczerze że Pan Tadeusz było ok. Porównanie Zosi i Telimeny proste w miare. A drugiego tematu wogóle nie czytałem bo z Chłopów był a ja nie przerabiałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Chłopów wybrałem, bo w sumie nie wymagano znajomości utworu, tylko interpretacji konkretnego fragmentu i wysnucia wniosków z niego. Ogólnie nie było źle...chociaż jak zobaczyłem Chłopów przy sprawdzaniu stron to była lekka panika z początku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z "Pana Tadeusza" także nie wymagał odniesienia do całości utworu. Ogólnie temat wydaje się bardzo prosty. Charakterystyka dwóch postaci na podstawie fragmentów. Nie wiem czego można chcieć więcej:D A co do chłopów to na samą myśl o nich ciarki mnie przechodzą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz piszcie jak Wam posżły ustne, ja 10/20 polski (egzaminowała najgorsza nauczycielka w szkole i najgłupsza), 17/20 niemiecki. A Wy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12/20 polski i 19/20 angielski podstawa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×