Skocz do zawartości
goldiesr

którą wersję ps3 kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witam wszystkich!

jeżeli taki temat już istnieje na tym forum to przepraszam, ale moje poszukiwania były bezskuteczne - nie znalazłem.

powiedzcie mi proszę którą wersję ps3 najlepiej kupić. czy 60gb czy 80gb?

poza różnicami w ilości usb i zastosowaniu czytnika kart pamięci i emulacji gier z ps2 są jakieś szczególne różnice w tych modelach?

czy należy zwracać uwagę na system ntsc/pal?

jestem laikiem w temacie konsol ps i proszę o wskazówki, które mógłbym wykorzystać w wyborze konsoli dla siebie.

Edytowane przez goldiesr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 60gb jest mniej awaryjna. Poza jako jedyna (nie licząc 80gb w US) posiada wsteczną kompatybilność. Ja posiadam właśnie ten model i jestem zadowolony, nie miałem żadnych problemów ze sprzętem i nawet GTA IV które na większości konsol z dyskiem 60gb się zawiesza u mnie chodzi jak ta lala zresztą nawet by coś było nie tak to już wyszedł stosowny patch. Problem polega na tym że znalezienie nowego egzemplarza graniczy z cudem więc szukaj używanych na allegro. W PS3 nie ma czegoś takiego jak gry PAL/NTSC tylko są regiony i większość gier pójdzie nawet jak jest sprowadzona z Japoni czy USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał grać na grach z ps2 to 60. Różnica, to że na 60 nie wykonasz Ps3 fan test, a tak to tylko kwestia wielkości hdd, ale to zawsze można wymienić choćby na 250gb. Ja mam 80 i jestem zadowolony, choć dzisiaj PSN mnie wrukwia bo nie mogę się zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to kup sobie wersje 60 gb, bo wtedy pograsz sobie w gry z ps2 jezeli takie posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli oprócz tych wymienionych różnic to takie same konsole?

właśnie dziś w sklepie widziałem ps3 60gb po 1699zł z dwoma dualshock 3. opłaca się za taką kasę tą wersję kupić?

proszę jeszcze o ewentualne wskazówki/sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś byś nie kupił to i tak będzie zadowolony z jej pracy. A dyskusje w stylu się która wersja jest lepsza są nie potrzebne. To nie samochód że ma różnej mocy silniki. Dysk i tak możesz sobie zwiększyć bez utraty gwarancji. A bajery w stylu odczytu gier z PS2 i slotu kart pamięci możesz sobie darować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to drogo jak za 60, jakieś gry dają? Czy może przedłużona gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to drogo jak za 60, jakieś gry dają? Czy może przedłużona gwarancja?

nie ma gier i gwarancja standardowa 12mcy. pytałem ogólnie czy warto brać ją ze względu na to ,że już nie jest produkowana. też wydaje mi się droga.

robak123 w sumie masz rację. emulacja ps2 chyba nie jest aż takim ważnym elementem by dopłacić sporo do starej wersji. chyba poszukam jednak 80gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj 80GB bundle pack z Killzone2. Ja kupiłem za 1399zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupuj 80GB bundle pack z Killzone2. Ja kupiłem za 1399zł.

kupiłeś w normalnym sklepie cz internetowym? mógłbyś dać namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłeś w normalnym sklepie cz internetowym? mógłbyś dać namiar?

Kupiłem w Saturnie w Arkadii (Warszawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuję wszystkim za pomoc. kupiłem używaną 40gb na gwarancji. teraz oczekiwanie na paczkę.

z tego co wyczytałem to oprócz pojemności dysku niczym nie różni się od wersji 80gb, więc stwierdziłem, że nie ma co przepłacać.

jeszcze raz dzięki za pomoc :thumbsup:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna decyzja jeśli potrzebujesz konsoli z przeznaczeniem do grania-dysk 40gb spokojnie wystarczy. Sam mam 40 i jest świetna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli oprócz tych wymienionych różnic to takie same konsole?

właśnie dziś w sklepie widziałem ps3 60gb po 1699zł z dwoma dualshock 3. opłaca się za taką kasę tą wersję kupić?

proszę jeszcze o ewentualne wskazówki/sugestie.

Wersja 60gb jest teraz rarytasem a cena 1700zł jest dobra :biggrin: jeżeli nie interesują cie gry z ps2 to bierz 80gb, można kupić za 1300zł później zawsze możesz dokupić ps2 za 300zł. W 80gb możesz zrobi fant test, oraz wersja 80gb jest mniej prądożerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetna decyzja jeśli potrzebujesz konsoli z przeznaczeniem do grania-dysk 40gb spokojnie wystarczy. Sam mam 40 i jest świetna !

nie do końca zrozumiałem co chciałeś powiedzieć. kupiłem ps3 nie tylko ze względu na gry. czy wg ciebie adrianek274 źle zrobiłem kupując 40gb? czy 40gb do filmów i linuxa jest gorsza od 60 i 80gb? czegoś nie doczytałem co do wykorzystania poszczególnych wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gorsza, bo ma mniej miejsca na dysku. A w pewnym momencie kazdego spotyka problem barku wolnego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że jak potrzebujesz konsolę głównie do gier, a nie innych multimediów (muzyka, filmy, zdjęcia) to 40gb spokojnie wystarczy.

Jeśli jednak będziesz chciał przechowywać na niej coś więcej niż tylko gry (dane gier, savy) jak np. jakieś zdjęcia czy piosenki to może to być mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o to że jak potrzebujesz konsolę głównie do gier, a nie innych multimediów (muzyka, filmy, zdjęcia) to 40gb spokojnie wystarczy.

Jeśli jednak będziesz chciał przechowywać na niej coś więcej niż tylko gry (dane gier, savy) jak np. jakieś zdjęcia czy piosenki to może to być mało.

zdecydowałem się na zakup ps3 ze względu na możliwości wykorzystania tego urządzenia. czasem do gier, do odtwarzania filmów z płyt i do odpalenia linuxa. nie zamierzam przechowywać jakichś sporych ilości materiałów więc powinno starczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 GB na filmy, muzykę i linuxa to trochę mało. Rozmyśl kupienie dodatkowe dysku np 160 lub 250 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tyle od siebie że wersja 60gb posiada najlepsze podzespoły. Wnioskuje to tym że następny model który wypuszczono po 60gb była 40ka no i jak myślicie czemu ówcześnie była ona tańsza o około 500zł ? Sony poszło po kosztach i na tańszych bebechach, mam 60gb bardzo długo , ponad rok i wszystko jest ok :) odpukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak myślicie czemu ówcześnie była ona tańsza o około 500zł ?

Ponieważ wersja 40gb nie miała wstecznej kompatybilności,4 portów usb i czytnika kart pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×