Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

@Patricko

Zakończenie spokojnie wchodzi po wczytaniu starszego save i dokończeniu gry w nieco inny sposób, sam robiłem tak 3 razy. Jak grałem ostatni raz to wbiłem 20lv dosyć szybko, zajęło mi to około 22-23godz więc bez obaw, tak dużo czasu to nie zajmie.

Myślicie, że będzie kolejna część tej gry? turned.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze bedzie kolejna czesc. Bioware oficjalnie to potwierdzilo ze Dragon Age bedzie trylogia czyli min. 3 czesci. A pozatym Dragon Age ORIGINS (POCZATEK) wiec to tez cos znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czym tak konkretnie różni się wersja kolekcjonerska od normalnej?

Znaczy czytałem w necie że są 3 dodatkowe przedmioty i jedna postać, no i masa pierdół takich jak mapa i inne pudełko. Warto wydawać 70zł więcej dla tych rzeczy są one jakoś ważne albo dobre czy coś takiego? Czy w wersji PL lub ANG zwykłej są też jakieś kody coś odblokowujące?

Edytowane przez mkalman94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 przedmioty, do tego Blood Dragon Armour, do tego ta postać, golem.

Golem sam kosztuje 55zł na pss, więc chyba sie opłaca. Ja mam kolekcjonerską bo chciałem język angielski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zwykłą wersję też w języku angielskim, także nie trzeba kupować kolekcjonerki i przepłacać.

Tzn. jak ktoś jest fanem to kupi kolekcjonerkę, ale żeby tylko dla j. angielskiego to nie warto przepłacać, na allegro już można w miarę tanio kupić angielską wersję.

W zwykłej wersji masz karteczki z dwoma kodami, na dwa questy, gdzie z jednego dostajesz właśnie golema, a drugi quest to dalszy ciąg przygód z golemem.

Druga karteczka to zbroja dla woja. Bardzo dobra, przegrałem w niej całą grę. Chyba nie ma lepszej w grze. Były jakieś z mocniejszym armorem, ale nie miały dodatkowych statów tak jak ta.

No i fajnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  To chyba gramy w rózne gry, bo ta zbroja wygląda beznadziejnie. Ręce mi opadły jak ją zobaczyłem!

  Z tego co czytałem, to wersja sprzedawana w naszym kraju jako zwykła, nie posiada j. angielskiego. Nawet forum bioware przeszukałem..tylko kolekcjonerska miała mieć angielski.

  A tak szczerze, to gdyby nie to, że mam tą grę za 70 zł, to plułbym sobie w brodę. 

edit: skoro golema dodają nawet do zwykłych wersji, to IMO nie opłaca się kupować kolekcjonerskiej. Takie nawiązanie do mojego postu wyżej.

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to spoko dzięki za info:) Generalnie to chyba żadnej gry nie opłaca się kolekcjonersko kupować bo tam są same pierdoły takie jak figurki i mapy przeważnie.

Tutaj coś EK wprowadzała do samej gry więc mnie zaciekawił, ale jak w zwykłej jest golem i armor to gites.

W PL też są te kody prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też są. W każdej wersji normalnej powinny być te kody, także nie ma obaw.

Co do kolekcjonerek to niektórzy lubią takie gadżety związane z klimatami gry, także dobrze że te wersje się pojawiają.

Ja mam zamiar sobie najprawdopodobniej zakupić kolekcjonerkę BioShock 2 oraz Gran Turismo 5 na 100% (jak owa będzie w ogóle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całość (wątek główny + wszystkie questy, postać człowiek - wojownik) - zajęło mi to 60kilka godzin.

Zaczynam grać ponownie (człowiek, mag ) i chciał bym sobie trochę ułatwić - ponoć jest jakiś knyf na wielokrotne sprzedanie tego samego przedmiotu (sprzedam zbroję smoka, jako mag i tak z niej nie skorzystam). Ktoś z was zna tą sztuczkę ze sprzedażą? Na czym to polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawaj jej, tylko daj ją Stenowi albo Allisterowi, jako mag musisz mieć dobrego tanka.

Chociaż golem się tutaj spisuje chyba najlepiej. Ja też właśnie gram magiem człowiekiem, ale dopiero jestem na samym początku.

A o tym glitchu ze sprzedażą przedmiotów to nie słyszałem, ale jeśli rzeczywiście tak jest to można przynajmniej szybko golda narobić.

EDIT:

Tutaj coś znalazłem, jak ktoś chce to może się pobawić i dać znać czy mu działa ta metoda.

http://www.gamespot.com/ps3/rpg/dragonage/show_msgs.php?topic_id=m-1-52704356&pid=950916

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i znalazłem; poniżej link w którym przejrzyście jest przedstawione co i jak:

rzeczywiście to działa :turned:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj glitch dzięki któremu nabijemy sobie level do woli :)

Trochę to trwa, ale jak komuś się nudzi i nie chce przechodzić całej gry to może to robić do znudzenia :)

Jeszcze nie próbowałem, bo tam nie doszedłem, ale jak tylko dojdę to na pewno przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dodatkowe kody do dlc były juz umieszczone w pudełku z grą? Pytam bo mam grę z drugiej ręki, ale zzytałem gdzieś że w premierowych wersjach nie było tychże kodów i trza było pisać bezpośrednio do EA z prośbą i zeskanowanym paragonem gry. Paragon posiadam, kodu nigdzie nie widziałem, wiec może cos sie da zrobic ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do polskiej wersji na PS3 dołączane były kody na darmowe DLC ?

UP - nie zauważyłem Twojej wypowiedzi ;) Czyli do premierowych wersji - nie. A jak to jest teraz?

Edytowane przez VERGILDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem właśnie że w większości polskich premierowych pudełkach brakowało kodu i trzeba było upominać się o to do supportu EA. Wiec nie pozostaje nic innego jak do nich napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do polskiej wersji na PS3 dołączane były kody na darmowe DLC ?

UP - nie zauważyłem Twojej wypowiedzi ;) Czyli do premierowych wersji - nie. A jak to jest teraz?

Ja kupiłem grę przed świętami, wersja PL i w środku były dwie karty z kodami, jedna na nową lokację z golemem a druga na zbroję smoczej krwi.

Ps. Kody zostają przypisane do twojego konta, więc trzeba mieć grę z "pierwszej ręki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dodatkowe kody do dlc były juz umieszczone w pudełku z grą? Pytam bo mam grę z drugiej ręki, ale zzytałem gdzieś że w premierowych wersjach nie było tychże kodów i trza było pisać bezpośrednio do EA z prośbą i zeskanowanym paragonem gry. Paragon posiadam, kodu nigdzie nie widziałem, wiec może cos sie da zrobic ? :)

Jak kolega kupił grę z drugiej ręki, to wysoce prawdopodobne jest że nawet jak napiszesz do EA to tychże kodów nie otrzymasz.Już dokładnie nie pamiętam na czym polegał system weryfikacji (bo ja miałem szczęście i kody w grze) ale z tego co mi mówiono potrzebny był do tego paragon.

Czy do polskiej wersji na PS3 dołączane były kody na darmowe DLC ?

UP - nie zauważyłem Twojej wypowiedzi ;) Czyli do premierowych wersji - nie. A jak to jest teraz?

Dołączone powinny być do wszystkich,a to że w EA ktoś dał ciała i owych kodów w części ( znaczącej) gier nie było to już inna sprawa.Zresztą problem z tym był w całej europie.teraz powinno być wszystko ok, a jak Ci się trafi "wadliwe" pudełko to kontakt z pomocą EA sprawę załatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Dragon Age pozostawiam sobie na ferie, kiedy to wolnego czasu jest znacznie więcej ;)

Mam jeszcze jedno pytanko - czy kupując Dragon Age, zapewnię sobie (jako fan cRPG i fantasy) całe ferie grania, średnio po 5 godzin dziennie ? ;)

Po drodze chciałbym wykonać większość zadań pobocznych jakie napotkam i jeżeli wystarczy mi sił, spróbować wbić platynę ;)

A i jeszcze jedno - jak nazywała się książka, która miała za zadanie wprowadzenie czytelnika w uniwersum gry ? 

Edytowane przez VERGILDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to prawda że na poziomie normalnym gra jest banalnie prosta i najlepiej zacząć grę od razu na trudniejszym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta książka nazywa się Dragon Age: Utracony Tron.

A co do bugów to spowoduje to prostą platyne^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to prawda że na poziomie normalnym gra jest banalnie prosta i najlepiej zacząć grę od razu na trudniejszym poziomie

Wszystko zależy od sprawności jaką będziesz się posługiwał swoją drużyną. Ja uważam że z racji nie do końca perfekcyjnego sterowania nie jest aż tak prosta, choć bardzo uproszczona i chaotyczna, ale mimo wszystko i tak wciąga :)

@OwlPL

Jak już pisałem. Mam paragon.

Edytowane przez raph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli na Normalu nie jest tak cudownie. Często będziesz padać. Potem i tak zmienisz na Causal, bo będziesz chciał zrobić tylko platynę i szybko przelecieć przez tą grę.

Mówię o drugim czy trzecim przejściu. Za pierwszym razem szedłem wszystko i męczyłem jak tylko mogłem. Także cały świat zwiedziłem przy pierwszym przejściu.

Ktoś się pytał na ile wystarczy gra...jedno przejście mi zajęło około 35godzin, innem koledze koło 60godzin.

Do tego grę trzeba przejść trzy razy jeśli celujesz w platynę, czyli średnio 40godzin x3 = 120 godzin.

120godzin gdzie grałbyś 5godzin dziennie to masz 120 / 5 = 24.

Czyli mniej więcej 24 dni grania po 5 godzin, żebyś ukończył grę na platynę. Chociaż te następne przejścia są nieco szybsze już.

Także raczej ferii Ci nie starczy, żeby ukończyć tą grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i znalazłem; poniżej link w którym przejrzyście jest przedstawione co i jak:

rzeczywiście to działa :turned:

Jesteś pewien, że to działa ja próbowałem i ni chu chu, a może jakiś patch to naprawił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko - dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)

Czyli przesądzone - Dragon Age: Początek powinno zawitać pod moim dachem gdzieś w okolicach 10 lutego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OwlPL

Jak już pisałem. Mam paragon.

Więc ja na ten paragon , poprzedni właściciel kody otrzymał, to obawiam się ze będziesz musiał kupić dodatki jeśli będziesz chciał się nimi cieszyć..Spróbować z EA co prawda nie zaszkodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×