Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Zbroja

Użyłem jej tylko jak grałem warriorem i grałem z nią potem do samego końca. Potem dawałem ją członkom mojej drużyny.

Także tutaj kwestia czy chcesz czy nie.

Ja zakupiłem nówkę gierkę przed świętami i użyłem oba kody, a teraz sprzedaję grę. Zobaczę ile wyjdzie cena, bo mam licytację.

Czy użyte kody aż tak obniżają wartość gry? Wg mnie nie, nie są to specjalnie jakieś ciekawe rzeczy i pomocne w samej grze. Bardziej robią jako bajer.

Co do samej platyny to trudna nie jest, ale jest cholernie długa do zrobienia. Zajmie Ci to spokojnie koło 100 godzin grania.

Musisz przejść grę minimum 3 razy, żeby liczyć na platynę.

No to straszna lipa musze powiedziec skoro zbroi uzywales caly czas, w dosc wczesnym stadium gry na luziku mozna zdobyc zbroje ze smoczych lusek (najlepsze zbroje w grze [lekkie/ciezkie/mega ciezkie ^^), ja z tego co pamietam zalozylem te zbroje i zaczalem sie smiac z jej bonusow dosyc glosno, byly tak zalosne ze pogonilem u zyda od razu i wrocilem do dawnych cudenek. :D

Właśnie co do platyny to muszę trzy razy przejść w całości, ale to tylko ze względu na alternatywne zakończenia, prawda? Czy mam na jakieś dodatkowe rzeczy zwrócić uwagę? Oprócz romansów rzecz jasna.

3x w calosci, z czego kazde przejscie 1 klasa, Warrior / Rogal / Mag - wszyscy na 20ym lvlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do platyny to muszę trzy razy przejść w całości, ale to tylko ze względu na alternatywne zakończenia, prawda? Czy mam na jakieś dodatkowe rzeczy zwrócić uwagę? Oprócz romansów rzecz jasna.

Więc po pierwsze to główne zakończenia są cztery. Dokładnie tak samo jak ilość partnerów. A że w trakcie rozgrywki możesz zdobyć miłość tylko jednego, więc gadki o dwuch/trzech przejściach, jako wystarczającej liczbie do zrobienia wszystkich osiągnięć, możesz włożyć między bajki. A pamiętać trzeba jeszcze o czterech szkołach magii, czterech stylach walki, trzech specjalizacjach klasowych i sześciu początkach, których ukończenie również daje osobne "medale".

Nie, nawet czterokrotne przejście gry nie wystarczy do zdobycia 100% dostępnych osiągnięć. Nie bez chatów. Podobnie te 100 godzin potrzebnych do kilkukrotnego ukończenia gry jest śmieszną ilością. Pierwsze przejście gry zabrało mi ponad 90 godzin, a i tak nie zrobiłem misji złodziejskich i tych zlecanych przez Krąg.

PS

Wszystko powyższe pisane jest z perspektywy gracza PC-towego, który po zakupie wersji konsolowej w niedawnej promocji na gramerze, utknął w drugiej połowie trzeciego przejścia, i zdobył 63 na 87 osiągnięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po pierwsze to główne zakończenia są cztery. Dokładnie tak samo jak ilość partnerów. A że w trakcie rozgrywki możesz zdobyć miłość tylko jednego, więc gadki o dwuch/trzech przejściach, jako wystarczającej liczbie do zrobienia wszystkich osiągnięć, możesz włożyć między bajki. A pamiętać trzeba jeszcze o czterech szkołach magii, czterech stylach walki, trzech specjalizacjach klasowych i sześciu początkach, których ukończenie również daje osobne "medale".

Nie, nawet czterokrotne przejście gry nie wystarczy do zdobycia 100% dostępnych osiągnięć. Nie bez chatów. Podobnie te 100 godzin potrzebnych do kilkukrotnego ukończenia gry jest śmieszną ilością. Pierwsze przejście gry zabrało mi ponad 90 godzin, a i tak nie zrobiłem misji złodziejskich i tych zlecanych przez Krąg.

PS

Wszystko powyższe pisane jest z perspektywy gracza PC-towego, który po zakupie wersji konsolowej w niedawnej promocji na gramerze, utknął w drugiej połowie trzeciego przejścia, i zdobył 63 na 87 osiągnięć.

Żeby nie spojlować powiem tylko, że sam policzyłem i wyszło mi, że mogą być cztery zakończenia, ale dwa z nich wydają się być w skutkach te same, więc mniemam, że teoretycznie pełnych przejść trzeba 3 zaliczyć na pewno.

Póki co mam 1 i 1/3 przejścia i ok. 60% trofeów, ale póki co grałem dla przyjemności. Aczkolwiek 20 lev. magiem zrobiony;), teraz jadę łotrzykiem.

A i najlepszym sojusznikiem jest mabari, ten piesek wymiata bez dwóch zdań. Nie wiem jak w późniejszych partiach gry, ale póki co robi furorę i sieje postrach wśród przeciwników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trofeum wpadnie za 3 różne zakończenia. Przynajmniej mi tak wpadło:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że w trakcie rozgrywki możesz zdobyć miłość tylko jednego, więc gadki o dwuch/trzech przejściach,

Mylisz się. podczas jednego przejścia można zaliczyć trzy romanse. Grając pierwszy raz miałem na koncie Lelianę, Zevrana i Morrigan. Przy drugim podejściu (jako kobieta mag) zaliczyłem brakującego Alistera.

Leliana i Zevran są "bi" więc możesz z nimi romansować bez względu na płeć prowadzonej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. podczas jednego przejścia można zaliczyć trzy romanse. Grając pierwszy raz miałem na koncie Lelianę, Zevrana i Morrigan. Przy drugim podejściu (jako kobieta mag) zaliczyłem brakującego Alistera.

Leliana i Zevran są "bi" więc możesz z nimi romansować bez względu na płeć prowadzonej postaci.

Mylisz seks z miłością ;-p. Masz rację mówiąc, że w trakcie jednej rozgrywki można się przespać nawet z trojgiem naszych kompanów, ale pucharek dostajesz tylko za "miłość". A tą osiągnąć możesz jedynie poprzez zadeklarowanie jej jednej z osób, z którą wcześniej romansowałeś.

Vuko Drakkainen - mógłbyś powiedzieć w jaki sposób "utknął" ;) ?

Po prostu po zamówieniu wersji na PS3, straciłem serce do dalszej gry na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz seks z miłością ;-p. Masz rację mówiąc, że w trakcie jednej rozgrywki można się przespać nawet z trojgiem naszych kompanów, ale pucharek dostajesz tylko za "miłość". A tą osiągnąć możesz jedynie poprzez zadeklarowanie jej jednej z osób, z którą wcześniej romansowałeś.

Emm blad, ja jako juz weteran walki z plaga wiem po swoim drugim przejsciu gry iz mozesz wylapac nawet 3 pucharki, gdyz za playthrough 1 dostalem 1 z morrigan, to juz za PT2 dostalem i za leliane i zevrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emm blad, ja jako juz weteran walki z plaga wiem po swoim drugim przejsciu gry iz mozesz wylapac nawet 3 pucharki, gdyz za playthrough 1 dostalem 1 z morrigan, to juz za PT2 dostalem i za leliane i zevrana :)

Hmm, widać jest w takim razie jakiś bug w grze. Cóż, widać wersja konsolowa różni się od PC-towej nie tylko rzutem izometrycznym :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka o dodatku Warden's Keep.

Przygoda góra na 40 minut; kilka ciekawych przedmiotów do zdobycia - po ukończeniu dostęp do kufra w którym można składować chwilowo niepotrzebne przedmioty oraz nowy sklep oferujący broń/zbroje.

W sumie dodatek może być pomocny dla kogoś kto zaczyna grę ponieważ dostajemy możliwość korzystania z dość niezłego opancerzenia i uzbrojenia (jak na początek gry). Na pewno nie jest wart swojej ceny (26 zł.); ale spokojnie można się na niego złożyć w kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś o dodatku Dragon Age: Początek Przebudzenie?? Ile trwa przejście??? Czy warta swojej ceny (130 zł)???Czy zawiera podstawkę??? A może jest pełnoprawną grą i poprostu można tylko sobie postać z itemami przerzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczynam gre i jestem ciekaw czy wybor rasy ma wplyw na sam przebieg rozgrywki? Jako rpgowiec od czasu do czasu na poczatek mysle nad wyborem wojownika bo pewnie najlatwiej ogarnac to wszystko bo postac dosc wszechstronna. No a dalej sumienie mowi ze najlepiej krasnoluda wybrac, ale zas mysle ze gra czlowiekiem moze miec strasznie epicki przebieg a takie rzeczy mnie ladnie wkrecaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś o dodatku Dragon Age: Początek Przebudzenie?? Ile trwa przejście??? Czy warta swojej ceny (130 zł)???Czy zawiera podstawkę??? A może jest pełnoprawną grą i poprostu można tylko sobie postać z itemami przerzucić.

Dodatek ten wyjdze w marcu, bedze wymagał podstawowej wersji gry i ma oferować okolo 15 godzin gry, jako fan Dragon Age myślę że bedze warto, ale jak bedze naprawde to czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatek ten wyjdze w marcu, bedze wymagał podstawowej wersji gry i ma oferować okolo 15 godzin gry, jako fan Dragon Age myślę że bedze warto, ale jak bedze naprawde to czas pokaże.

15 godzin gry to jakaś żenada jak za taką cenę. Przecież to tylko dodatek, a 15 godzin to też nie tak dużo. Sama gra jest na ok. 40 godzin, a kosztowała ok. 190 w dniu premiery.

Obecnie przeszedłem grę poraz drugi już na poziomie trudny, szczerze powiedziawszy było dużo łatwiej niż na poziomie normalnym, miałem zbalansowaną ekipę (Wynne, mabari, Allister i łotrzyk). Było tak łatwo, że na końcowym etapie nawet do końca jednej drużyny pomocowej nie zużyłem.

Platynę zrobię pewnie jak dokupię dodatek (jeśli będzie warto), bo póki co nie mam ochoty na trzecie podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos powiedziec czy do trophy ''Traveler'' - czyli ''zwiedzic'' wszystko w grze, zaliczają się wszystkie przejscia gry czy tylko jedno? przeszedlem grę 3 razy i w sumie brakuje mi juz tego trophy:( i zapowiada sie ze trzeba bedze czwarty raz przejsc;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin gry to jakaś żenada jak za taką cenę. Przecież to tylko dodatek, a 15 godzin to też nie tak dużo. Sama gra jest na ok. 40 godzin, a kosztowała ok. 190 w dniu premiery.

Obecnie przeszedłem grę poraz drugi już na poziomie trudny, szczerze powiedziawszy było dużo łatwiej niż na poziomie normalnym, miałem zbalansowaną ekipę (Wynne, mabari, Allister i łotrzyk). Było tak łatwo, że na końcowym etapie nawet do końca jednej drużyny pomocowej nie zużyłem.

Platynę zrobię pewnie jak dokupię dodatek (jeśli będzie warto), bo póki co nie mam ochoty na trzecie podejście.

niektóre pełne gry są krótsze (nawet większość powiedziałbym) , więc nie wiem , skąd to oburzenie - w końcu to tylko dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre pełne gry są krótsze (nawet większość powiedziałbym) , więc nie wiem , skąd to oburzenie - w końcu to tylko dodatek

Szczerze powiedziawszy jeszcze w krótszą grę nie grałem, więc oburzam się zasadnie z mojej perspektywy. Mówimy o rpg, a szczerze powiedziawszy rpg na 15 godzin to żenada nie rpg. Robią po prostu wszystkich w balona, najpeirw wypuszczają grę, a potem wykorzystują wasze zaangażowanie i zdzierają kasę. Ja tym owczym pędem nie pójdę i jeżeli będzie 15 godzin to z pewnością nie kupię. Przeczytam co najwyżej jakieś streszczenie, żeby się dowiedzieć, co w fereldenie słychać;)

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, widzę, że nie możesz pojąć co to jest dodatek do gry - w takim razie popatrz na dodatki do innych gier, i ile czasu dają Ci dodatkowej zabawy - jak dla Ciebie za drogie, nie kupisz, proste, ale dużo osób, którym gra się podoba na pewno się skusi - druga sprawa, że jak będziesz chciał wszystko zrobić na maksa w dodatku, może być tak jak z pełną wersją, czyli czas gry może się podwoić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos powiedziec czy do trophy ''Traveler'' - czyli ''zwiedzic'' wszystko w grze, zaliczają się wszystkie przejscia gry czy tylko jedno? przeszedlem grę 3 razy i w sumie brakuje mi juz tego trophy:( i zapowiada sie ze trzeba bedze czwarty raz przejsc;/

Liczy się tylko jedno przejście - mi to trofeum wpadło za pierwszym razem (w sumie to się zdziwiłem bo myślałem, że opuściłem kilka lokacji - trzeba wchodzić do wszystkich budynków etc. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi jeszcze powiedziec czy do tego trophy liczy sie ''domek siostry alistera'' i tzw ''krater'' bo w poprzednim przejsciu mialeme te lokacje a teraz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi jeszcze powiedziec czy do tego trophy liczy sie ''domek siostry alistera'' i tzw ''krater'' bo w poprzednim przejsciu mialeme te lokacje a teraz nie.

co to za lokacja "krater"?

Miałem zaliczone wszystkie questy dla towarzyszy (a więc zaliczyłem dom siostry Alistera, dom prześladowców Leliany); istotne jest aby podczas potyczki z demonem gnusności (Wieża Maginów) odwiedzić nie tylko lokacje główne (te w których walczy się z innymi demonami), ale i leżące poza pentagramem (tam gdzie są uwięzieni członkowie drużyny)

BTW

W misji z Connorem musisz odwiedzić pustkę (ta lokacja też jest potrzebna do zaliczenia questa)

A i jeszcze jedno.

Podczas ratowania królowej wybrałeś rozwiązanie siłowe czy dałeś się zamknąć do więzienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe pytanko.

Gram magiem, aby ocalic zamek gdzie znajduje sie chory krol, wrocilem do wiezy magow tm zostalem uspiony i przeniesiony do pustki gdzie musze pokonac tych kilka wysp. Pokonalem juz trzy i nic sie nie dzieje, wydaje mi sie ze zle to robie. Dochodze do memoentu gdzie rozmawiam z kims przyjaznie nastwionym a nastepnie wracam do pustki bo ukazuje sie na podlodze rysunek i moge wrocic. Cz dobrze robie ze wracam czy na kazdej z tych wysp trzeba dojsc do jakiegos konca jak tak to jak wyglada koniec danej wyspy w pustce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć zmiennokształtności aby przybrać odpowiednią postać (mysz,golem,ognisty człowiek,duch) i na każdej z wysp dostać się do minibossa - po ich pokonaniu będzie możliwy transport do środkowej wyspy i walka z finałowym bosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak rozumiem i robie tak pokonalem golemy itd rozmawialem z magami ktorzy snia w pustce i wracalem do wyboru innej wyspy przez teleport na ziemi. I nie jestem pewny czy mam isc jeszcze dalej czy juz wracac i isc na inna wyspie po rozmowie z magiem na danej wyspie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x360 te grę odstawiłem.Jak zacząłem grac na plejaczku, to dopiero mnie wciągnęła.Mam pytanie,gram wojownikiem(człowiek).Mam koncepcję podnoszenia statystyk do walki dwoma mieczami.A może lepiej skupic sie na mieczu i tarczy?

Poradźcie wybór taktyki dla tej postaci.W zasadzie i tak muszę ciagnać Siłe aby dobic do 38 i nałożyc tę zbroje z darmowego dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×