Skocz do zawartości
Emir

Dragon Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno to było jak grałem, ale z tego co kojarzę miałem ten sam problem.

Rozwiązanie jest dosyć proste - wczytaj save'a, ale nie kończ za szybko walki na tym piętrze - te potwory które są za drzwiami powinny przyjść z odsieczą dla tych, których zabijasz w głównym pomieszczeniu. Przeciągnij trochę walkę, aż zauważysz że te szkielety weszły do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś taktyka na Arcydemona?

Nie wiem czy to spoiler, ale na wszelki wypadek:

Bo co bym nie robił dochodzę do momentu, gdy smok odlatuje i na scenę wchodzą pomioty (w tym momencie jedna postać już przeważnie ginie), które zabijają moich sprzymierzeńców. Wzywam następnych i jak uda się zabić pomioty to zostaję z jednym bohaterem i garstką sojuszników. Smok wraca i po niecałej minucie Podróż dobiegła końca.

Zmniejszyłem nawet poziom trudności na Łatwy, ale i tak ginę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest jakaś taktyka na Arcydemona?

Nie wiem czy to spoiler, ale na wszelki wypadek:

Bo co bym nie robił dochodzę do momentu, gdy smok odlatuje i na scenę wchodzą pomioty (w tym momencie jedna postać już przeważnie ginie), które zabijają moich sprzymierzeńców. Wzywam następnych i jak uda się zabić pomioty to zostaję z jednym bohaterem i garstką sojuszników. Smok wraca i po niecałej minucie Podróż dobiegła końca.

Zmniejszyłem nawet poziom trudności na Łatwy, ale i tak ginę...

masz tam kusze, czy katapulty z których możesz strzelać do arcydemona

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem DA:O i mam wsrodku kod na zbroje krwawego smoka. Chodzi mi czy moglby mi ktos dac jakas instrukcje jak ja zdobyc do mojej wersji PS3 bo postępujac według wskazówek przy kodzie nie zabardzo mi sie to wydaje pewne (chodzi mi dokladnie o punkt 1 gdzie nie wyswietla mi sie moj PSN ID i 2 jak mam sie zalogowac w grze?) a niechcial bym stracic kodu. 

Z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

masz tam kusze, czy katapulty z których możesz strzelać do arcydemona

Tylko, że on niszy te kusze, a ja nie mam łotrzyka. Czyli muszę wziąć łotrzyka żeby to zrobić?

up

Z tą Zbroją Krwawego Smoka zrób tak samo jak z kodem na q z golemem, czyli w grze wybierz wykorzystaj kod.

Edytowane przez Kaleva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

up

Z tą Zbroją Krwawego Smoka zrób tak samo jak z kodem na q z golemem, czyli w grze wybierz wykorzystaj kod.

ale jak patrzylem na zawartosc do pobrania to nie mialem tam opcji pobrania jej a tylko DLC na golema i wardens keep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak patrzylem na zawartosc do pobrania to nie mialem tam opcji pobrania jej a tylko DLC na golema i wardens keep

Bo to nie jest w zawartości do pobrania. Jak wpiszesz kod przeniesie Cię do PSS, tam klikasz download i Ci się ściąga, a potem instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaleva mi nic nie niszczył, więc korzystałem z tego rycerzem. Tak więc chyba nie pomogę.

@Aramek nie tak szybko, bo musisz mieć siłę na pewnym poziomie. Ładnie wygląda ale nie jest najlepszą zbroją w tej grze. Po za tym, resztę musisz dokupić więc tak naprawdę ten kod to taki bajer. Chyba, że bez aktywowania tego nie ma i do kupienia reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @ up

 o sile sie nie martw ;p przymaniaczylem troche przez 2 dni i juz koncze gre (odbijam denerim z rak arcydemona) ta zbroja jest lepsza od mojej poprzedniej jaka mial moj tanker wiec jestem zadowolony ;P choc jeszcze 1 sily bedzie mial lepsza ^^ 

P.S. DA:O jest swietna gra pod wzgledem fabularnym i nie moge sie doczekac az rozpoczne przygode nowym torem wydarzen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mam zbierać, ekwipunek ciągle pełny, a nie wiem co sprzedać/wyrzucić

1. Warto zbierać kamienie? (malachit, diament, granat etc)

2. Zbierać złote, srebrne pierścienie?

Trzymam to wszystko bo nie wiem czy w dalszej rozgrywce np. będzie można wsadzić kamień w miecz (tak jak runy), to samo z pierścionkami.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, nie ma związanych z tym zadań, ani możliwości użycia do czegokolwiek, Runy przecież masz osobno ;)

Jedynie co to możesz sobie zostawiać Granaty - potrzebujesz 10, żeby wykonać side quest od barmana w Denerim.

Pierścienie, które mają + do atrybutów porozdzielaj wśród postaci i stopniowo wymieniaj na lepsze, zwykłych się pozbądź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy po wpisaniu kodu na dlc, to dlc jest przypisane do konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc do osób które zakupiły dodatek Wieża Strażnika.Otóz napotkałem problem(wydaje mi się że to bug w grze).

Jestem na Szczycie Wojownika,wchodze do twierdzy,rozwalam po kolei przeciwników.Wchodzę na 1 pietro.Tam staczam walkę w takiej sali z jakby 4-rema portalami.Zabijam wszystkich i dalsza droga prowadzi do kaplicy.Niestety drzwi są zamkniete(nawet łotrzykiem nie da rady).Tu mam miejsce sprawa podejrzana,bo jak podchodze pod drzwi to atakują mnie niewidoczni przeciwnicy(są po drugiej stronie drzwi,słychać ich,widac statystyki obrażeń,ale ich samych oczywiście nie widzę).ja też mogę zadawać ciosy i nawet pokonuje kiku ożywieńców.po chwili już nie słychac wrogów,ale drzwi cały czas zamkniete i nie mam w całym zamku czegoś nie odkrytego,co by mnie pchneło do przodu.

Czy cos robię źle,czy to jakis bug?

Problem juz rowiązany.To bug w grze.Aby temu zapobiec(to znaczy móc otworzyc drzwi) w czasie walki nikt nie moze akurat awansować. To tak dla informacji ,jakby ktoś miał ten sam problem.

Cały czas myslę jak mało brakowało żeby omineła mnie ta świetna gra.Kiedy pierwszy raz w nią pograłem na X360 zupełnie mi się nie spodobała.Dopiero wraz z kupnem nowej kosolki,postanowiłem jeszcze raz spróbowac i gierka wciągnęła mnie na maksa(a teraz jak jeszcze zmieniłem TV na 40 " full HD to juz odlot).Świetna fabuła,fajne walki jak juz trochę opanujesz ustawianie taktyk.Grafika mogłaby byc lepsza,ale nie jest najgorzej.W każdym razie jak skończę to zostawiam i czekam na ten duzy dodatek w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłby się jakiś sprawdzony sposób na zadanie 250 dmg jednym atakiem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłby się jakiś sprawdzony sposób na zadanie 250 dmg jednym atakiem ? ;)

Np. magiem

. Ja nie wie, czy to tak trudno wpisać w gogle co Cie interesuje i poszukać w wynikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno, ale czy forum nie jest przypadkiem od tego, by zadawać pytania? Jeśli się mylę, to mnie popraw.

Swoją drogą - dzisiaj ukończyłem grę magiem no i trochę zawaliłem, bo w ogóle nie rozwijałem zaklęć z kategorii "Duch" (by odblokować Wyssanie Many). 

Czy taktyka (Łotrzyk, Łucznictwo na max + skill Zabójcza Strzała) daje radę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej da się to zrobić magiem - zaklęcie Ekspolozja many i masz baardzo duży dmg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcje zastanawiania się nad kupnem DA i mam co do tego jedno pytanie. Iloma i jakimi rzeczami różni się wersja pecetowa od konsolowej,a głównie chodzi mi o to czy w wersji na PS3 jest możliwość zatrzymywania czasu podczas walki, tak jak w wersji na blaszaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie rzecz biorac na PC masz dodatkowo rzut izometryczny, tak jest pausa podczas walki (przytrzymujesz L2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Łuk "Ramię Falon'Dina" + Zabójcza Strzała + Elficke Strzały i ponad 300 dmg za pierwszym razem ;)  

Swoją drogą, przyznać muszę, że Łotrzykiem gra się naprawdę przyjemnie (taki wylajtowany wojownik z umiejętnością walki "dwiema broniami" + otwieranie zamków i rozbrajanie pułapek ) ;)

Edytowane przez VERGILDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcje zastanawiania się nad kupnem DA i mam co do tego jedno pytanie. Iloma i jakimi rzeczami różni się wersja pecetowa od konsolowej,a głównie chodzi mi o to czy w wersji na PS3 jest możliwość zatrzymywania czasu podczas walki, tak jak w wersji na blaszaka ?

Jest, ale dużo mniej praktyczna. Dodatkowo ja po przesiadce z wersji PC, dłuuugo nie mogłem przyzwyczaić się do o wiele gorszej grafiki, i mocno utrudnionego dostępu do umiejętności (szczególnie drażni to u magów). Dodatkowo do wersji komputerowej masz już w tej chwili dużo ciekawych modów.

Reasumując, jeśli masz średniej klasy komputer to zdecydowanie doradzałbym zakup wersji na blaszaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co czytam to polecacie orzammar zostawic na pozniej. Tylko ze ja tam sie wybralem zaraz po questach w Redclife i lesie Brecilian. Nie za wczesnie w takim razie?? Chyba jestem w polowie zakonczenie, znalazlem dziennik Brandy w Tahigu Ortana i szukam teraz Kowadla Pustki. Dam rade ukonczyc jako sporadyczny rpg'owiec? ;P Czy moze odpuscic i wrocic jak troche podciagne sobie lvle postaci. Sam gram jako wojownik w a druzynie mam jeszcze Morigan, Leliane i Oghrena. Jakos daje sobie rade narazie na poziomie normal wiec myslalem ze dam rade spokojnie ale widze tutaj ze radzicie zostawic sobie na koniec ;)

EDIT:

A magiem krwi mozna zostac tylko podczas walki z opetaniem tego malego chlopca?? :/ Bo jak tak to juz przepadlo grrrr ;P

Edytowane przez BoryZPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to polecacie orzammar zostawic na pozniej. Tylko ze ja tam sie wybralem zaraz po questach w Redclife i lesie Brecilian. Nie za wczesnie w takim razie?? Chyba jestem w polowie zakonczenie, znalazlem dziennik Brandy w Tahigu Ortana i szukam teraz Kowadla Pustki. Dam rade ukonczyc jako sporadyczny rpg'owiec? ;P Czy moze odpuscic i wrocic jak troche podciagne sobie lvle postaci. Sam gram jako wojownik w a druzynie mam jeszcze Morigan, Leliane i Oghrena. Jakos daje sobie rade narazie na poziomie normal wiec myslalem ze dam rade spokojnie ale widze tutaj ze radzicie zostawic sobie na koniec ;)

EDIT:

A magiem krwi mozna zostac tylko podczas walki z opetaniem tego malego chlopca?? :/ Bo jak tak to juz przepadlo grrrr ;P

Tą specjalizacje zdobędziesz tylko w przypadku gdy twoja postać jest magiem. Dostaniesz ją w Pustce gdy przyjmiesz propozycję demona, który opętał Conora. Co do trudności z Orzammarem to warto wyłączyć automatyczne zapisywanie, zrobić sejwa i dalej zapisywać na drugim. Jak będzie za trudno to wczytujemy poprzedni zapis i pakujemy drużynę. Warto tak zrobić bo gra zapisuje się automatycznie przed walką z bossem i może być problem( nie ma odwrotu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co TY grasz na jednym save? Automatycznie robi sobie a ty sobie robisz 4-5 save.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×