Skocz do zawartości
f4ty

Erepublik.pl <-

Rekomendowane odpowiedzi

Adres gry - http://erepublik.com

Polskie forum - http://erepublik.com.pl

Polski kanał IRC:

serwer: irc.quakenet.org

kanał: #erepublik.pl

Poradnik początkującego - http://www.erepublik.com.pl/forum/t-28

Ile gier MMO pozwala nam na wcielenie się w obywatela wirtualnego państwa i tym samym prowadzenie aktywnego w nim życia? Zero? No właśnie. Zaś Erepublik, choć nie jest "wielką" grą, a jedynie przeglądarkową, skutecznie zapełnia tę lukę.

Gry przeglądarkowe zazwyczaj są mdłe. Jest to oczywiście tylko moja opinia, ale ani Ogame, ani Travia nie wciągnęły mnie na tyle, abym dobrze je wspominał. Były po prostu zbyt... proste. Zapewne, tak jak to zwykle w MMO bywa, gdybym dołączył do sojuszu rozgrywka byłaby o wiele ciekawsza, ale nadal byłaby to tylko zwykła imitacja "wielkich" gier. A gdy do obrazu tego rodzaju gier dorzucimy spamowe produkcje pokroju Bitefight, to od razu odechciewa mi się myśleć o nich.

eŚwiat

Idea Erepublik jest niezwykle prosta. Świat dzisiejszy jest szczelnie podzielony między państwa. Np. nasza Polska znajduje się w środkowej Europie i graniczy m.in. z Niemcami, Ukrainą, Białorusią itp. Polskę zamieszkują w większości Polacy. Ich (Nasza) ilość i aktywność determinuje w dużej mierze naszą sytuację. Jeśli jesteśmy pracowici - PKB rośnie, jeśli codziennie trenujemy strzelanie i masowo chodzimy na pobór, wojsko rośnie w siłę. Możemy wybierać władze. Obraz co prawda się komplikuje jak dodamy do tego czynniki zewnętrzne i inne, ale bardzo generalne podstawy są jasne.

I teraz te podstawy podstaw przenosimy do świata wirtualnego. Jak? Tworząc ePolskę, ePolaków, eEkonomie ePolski, eWojsko itp. Krótko mówiąc wszystko. Jako eObywatel swojego ePaństwa możesz być pracownikiem lub przedsiębiorcom, wojskowym, dziennikarzem lub politykiem. Twoja działalność może albo być jedynie małą cegiełką do budowy ogólnego dobrobytu, albo kłaść fundamenty pod przyszłe szczęście, albo wręcz przeciwnie, przez swoje dywersje zrujnować swój region i kraj.

eEuropa

Choć gra, jak inne przeglądarkowe gry, w swojej mechanice nie oferuje niesamowitych możliwości, to przez swoje osadzenie w świecie realnym i niczym nieskrępowane możliwości interakcji między graczami stwarza wręcz niesamowite pole do popisu inwencji użytkowników. Tego co prawda nie widać na pierwszy rzut oka w samej grze, ale wystarczy chociażby wejść na polskie forum Erepublik.com.pl, by ujrzeć to drugie dno rozgrywki. Pasjonujące dno, jakkolwiek by to nie brzmiało.

eMasy

Liczebność bowiem jest w tej grze niezwykle ważna. To właśnie ilość graczy w dużej mierze determinuje siłę narodu, choć nie zawsze. Dobrze zorganizowana mniejszość jest w stanie się skutecznie obronić przed nieskoordynowanymi masami. Stąd też już teraz pojawił się pomysł wirtualnego Wojska Polskiego, by ePolska była bezpieczna od samego początku, by nie powtórzyły się dawne okropieństwa.

Aby propagować ideę wśród eMasy zakłada się partie, dzienniki a w końcu dyskutuje się na forach internetowych. Te ostatnie są zresztą niezwykle ważną platformą komunikacji między rządzącymi a rządzonymi. To na nich m.in. głosują projekty ustaw wybrani kongresmeni. Od polityków zależą też pakty międzynarodowe. O tym, że gracze skwapliwie wykorzystują te możliwości może świadczyć fakt powstania, po wielu przeobrażeniach, dwóch wielkich sojuszy, PEACE i ATLANTIS, które już stoczyły pierwszą wojnę światową

eZaciąg

Erepublik może nie jest grą wyróżniająca się mechaniką, ale na pewno wyróżniającą się społecznością. Tym drugim dnem, czyli sferą gdzie to inwencja użytkowników jest najważniejsza. Stąd też ta gra jest bardzo dobrą alternatywą wobec tych "wielkich" i "małych", przeglądarkowych. Warto spróbować, nawet jeśli początkowa rozgrywka będzie się ograniczała do dwóch klików, to zagłębianie się w smaczki i niuanse sytuacji międzynarodowej jest niesamowitą frajdą.

Dzięki za przeczytanie.

Artykuł napisany przez BuzzY'ego z forum erepublik.com.pl

Zapraszam do gry.

Sam gram i wszyscy moi znajomi.

Wszyscy bawimy się świetnie ;).

Byłbym wdzięczny gdybyście podawali adresy email, wtedy bede mogl sprawnie wysylac zaproszenia ;).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak w Metaldamage żeby mieć dobre wyniki i nie być lamą po której każdy jedzie itp bedzie trzeba kupować jakieś bonusy :( Za darmo to nawet w morde nie dają!!!

Sam kiedyś w MD pykałem (byłem wśród najlepszych teamów na S1 czyli Pitbull i F&F) i wydałem niepotrzebnie dużo kasy na brykę. Aczkolwiek gra bardzo wciągała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej grze płacenie pln za bonusy w grze nie sa wazne, nie daja one raczej zbyt wielkich bonusow. Tu nie chodzi tylko zeby wbic lvl i robic trudniejsze napady czy zbierac wiecej puszek. Ta gra ma raczej na celu odzwierciedlenie spoleczenstwa, tutaj wazne se wspolpraca i patriotyzm. Gdyby ktos byl zainteresowany prosze podac maila, wysle zaproszenie. I nie myslcie ze chce poprostu na was zarobic, zalezy mi zaby naklonic jak najwiecej osob do gry. Za zalozenie konta z zaproszenia oferuje wam nie tylko pomoc w zaznajomieniu sie z gra ale tez wsparcie finansowe. A po paru dniach wieksza ilosc pieniedzy ;] Zapraszam wszystkich chetnych.

edit. troche sie wcialem, nie czytalem artykulu, f4ty juz zaoferowal zaprszenia.

Edytowane przez grucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem odswiezyc temat, bo od ostatniego postu w temacie minelo juz pol roku, wiec pewnie sporo ludzi o tej grze nie wie.. a szkoda! Bo od czerwca w grze zmienilo sie naprawde bardzo duzo, ba! Zmienilo sie prawie wszystko i to na nasza korzysc :)

Mianowice Polska, z ponad 60 000 tysiacami graczy, jest jednym z najsilniejszych panstw w grze. Wyeliminowalismy z mapy swaita Niemcy i Francje, dzieki ostatnim powstaniom panstwa te co prawda odrodzily sie, ale tylko po jednym malym regionie. Nasz granica z Hiszpania wyglada rewelacyjnie:)

W gre mozna sie naprawde wciagnac, na poczatku moze wydawac sie nudna, bo przez pierwsze dni jedynie mozemy pracowac i cwiczyc, cala zabawa zaczyna sie po 4-5 dniach, kiedy dowiadujemy sie o calej mechanice gry wiecej i mozemy zaczac walczyc za nasz piekny kraj:) Dzieki uproszczeniom niektorych modulow ekonomicznych gra naprawde fajnie oddaje rzeczywistosc. Bardzo polecam sie zarejestrowac!

Podaje swojego linka, z ktorego mozecie sie rejestrowac, dzieki temu zdobeciecie 5 sztabek zlota po osiagnieciu 5 poziomu(kilka dni gry, zloto to glowna waluta uzywana w grze), zdobeciecie takze opiekuna w mojej osobie:) Na poczatku tez mialem sporo pytan, sporo rzeczy nie rozumialem, bylem przytloczony ogromem informacji, jak sie zarejestrujecie bez problemu pisac do mnie tutaj lub w grze, wszystko na spokojnie wytlumacze, zeby gra byla ciekawsza:) Rejestrujcie sie, a niedlugo zdobedziemy caly swiat! (Juz podbijalismy Brazylie, utrzymac sie ten teren udalo niestety tylko jeden dzien.. ale im nas bedzie wiecej, tym wieksza mamy sznase odniesc sukces)

Mój link do rejestracji w erepublik

Pozdrawiam, jakby byly pytania, piszcie tez w temacie:) Czasami chwila przerwy w graniu w play'a dobrze nam zrobi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×