Skocz do zawartości
roki

Internet z sieci komórkowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli było to przepraszam ale nie mogłem znaleźć.

Opis problemu:

Z powodu niepewności co do miejsca zamieszkania w przyszłości planuję nabyć internet z sieci komórkowej.

W związku z tym mam pytanie czy mając jeden z modemów z linku poniżej

http://web.playmobile.pl/pl/internet/modemy/index.html

mógłbym z laptopa przekazywać sygnał do PS3 tak aby wszystko banglało bez przeszkód?

Czy w ogolę jest taka możliwość i czy ktoś z was próbował?

Posiadam tez router dlink z siecią bezprzewodową jakby to było do czegoś w tym przypadku potrzebne.

W skrócie to chyba można zapytać czy laptop czerpiący internet z sieci komórkowej za pomocą modemu usb może być punktem dostępowym dla PS3 i nie tracić funkcjonalności laptopa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas korzystam z takiego internetu na PS3... Również z Play'a, dokupiłem sobie nawet antenkę do tego bo jak podłączyłem sam modem do kompa to nie miałem zasięgu (mieszkam poza miastem)

I tak... Modem jest podpięty do kompa a od kompa idzie kabelek sieciowy do PS3 i jakoś tam śmiga...

Ale o graniu na multi wieczorami możesz zapomnieć... Chyba że pod nadajnikiem się ustawisz :teehee:

Ja jak gram to tylko rano (chcę sobie trofiki dorobić do Resistance'a ;))

Oczywiście wszystko jest uzależnione od ukształtowania terenu... Odległości od nadajnika... Pogody...

Zauważyłem że zimą bez problemu mogłem grać wieczorami na multi.

Przy ściąganiu większych apdejtów do gierek lubi się zrywać połączenie...

Krótko mówiąc... Można żyć z takim łączem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też u operatora sieci komórkowej jaki jest limit na przesył danych bo może się okazać, że np. ściągniesz 1gb demko z PSN i już będziesz miał obniżony transfer do końca miesiąca rozliczeniowego a w takim przypadku zapomnij o graniu on-line.

Pozdro

Edytowane przez des380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał limit 10gb więc na miesiąc powinno wystarczyć.

Prędkość łącza z tego co się dowiadywałem to jest 1mb download i 512kb upload

Z tego co czytałem to w innych sieciach reklamują 7,2mb ale w polsce jest to mitem.

Zastanawiam się czy nie kupić Router Wi-Fi Huawei D100 i wtedy bez problemu mieć

podzielone łącze na ile chcę urządzeń nawet PSP się załapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o internet bezprzewodowy i play - to tylko wieksze miasta. Play oczywiscie poszerza swoj zasieg ale z zasiegiem i tak jest duzo duzo z tylko w porownaniu z innymi operatorami - stad tez sie bierze tak korzystna cena takowego internetu. Pracuję w sieci ERA i na codzien sprzedaje blueconnect - i tez z doswiadczen wiem ze jak mieszkasz na wsi to za bardzo Ci to nie pohula. Najlepiej wlasnie jakbys kupil sobie antenke - do modemow huawei jest chyba ona powszechnie dostepna. Jest jeszcze cos takiego (przynajmniej w sieci era) jak internet na karte - kupujesz sobie starter za 25zł wsadzasz go do telefonu i tam sobie chodzisz po necie - i to będzie Twoja realna prędkość. Takze ja proponuje zrobic Ci cos takiego zebys pozniej nie czekal 5 min na otwarcie strony - bo znam juz takie przypadki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę miał limit 10gb więc na miesiąc powinno wystarczyć.

Wystarczy w zupełności...

Prędkość łącza z tego co się dowiadywałem to jest 1mb download i 512kb upload

:biggrin: Jak sobie na nadajniku siądziesz to i będziesz tak może miał przy dobrym wietrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam we Wrocławiu a tu podobno jest dobrze jeśli chodzi o nadajniki i ogólnie zasięg takich sieci.

Z tego co wyczytałem to właśnie PLAY ma najlepsze pingi ze wszystkich tych sieci, będę mieszkał teraz

w wieżowcu na 8 pietrze a dookoła nie ma tej wielkości budynku więc zasięgu nie powinno mi nic zakłócać ;)

Neta można wziąć na 7dni na probę tylko zastanawiam się czy kombinować właśnie z dzieleniem łącza na kompie

czy od razu kupić router dla modemu gsm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam we Wrocławiu .... będę mieszkał teraz

w wieżowcu na 8 pietrze

Czy nie przypadkiem na Nowym Dworze ;d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na Nowym Dworze. Teraz kolo Grunwaldu a za kilka dni mam nadzieje właśnie w tym wieżowcu na Krzykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie na Nowym Dworze. Teraz kolo Grunwaldu a za kilka dni mam nadzieje właśnie w tym wieżowcu na Krzykach.

Zarowno Krzyki jak i Grunwald stoja na wysokim poziomie modernizacji, wiec nie powinienes miec problemow z zasiegiem ;) :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz modemu play do grania jestem z warszawy i calkiem czesto rozlacza nie jest to jakos czesto bardzo ale denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym coś innego modem USB + router 3G (np.  Edimax 3G-6200n) i masz mobilny internet z Wi-Fi.

A co do prędkości 7.2MB, to jest to maksymalna prędkość przesyłania danych pomiędzy komputerem, a modemem   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli było to przepraszam ale nie mogłem znaleźć.

Opis problemu:

Z powodu niepewności co do miejsca zamieszkania w przyszłości planuję nabyć internet z sieci komórkowej.

W związku z tym mam pytanie czy mając jeden z modemów z linku poniżej

http://web.playmobile.pl/pl/internet/modemy/index.html

mógłbym z laptopa przekazywać sygnał do PS3 tak aby wszystko banglało bez przeszkód?

Czy w ogolę jest taka możliwość i czy ktoś z was próbował?

Posiadam tez router dlink z siecią bezprzewodową jakby to było do czegoś w tym przypadku potrzebne.

W skrócie to chyba można zapytać czy laptop czerpiący internet z sieci komórkowej za pomocą modemu usb może być punktem dostępowym dla PS3 i nie tracić funkcjonalności laptopa??

WITAJ

Proponuje rozeznać temat internetu CDMA z ORANGE, możesz nabyć go z routerem AXESSTEL MV410 który w środku ma kartę SIM, a podłączenie do kompa odbywa się poprzez 4 portowy SWITCH kablem sieciowym-ethernet, urządzenie posiada również WI-FI ...

Jakbyś miał pytania pisz na mail wojciktomasz@op.pl mogę podrzucić więcej szczegółów bo sam okazjonalnie poza domem z tego urządzenia korzystam ...

Dodam jeszcze że Orange daje go na próbę, pierwszy miesiąc korzystasz za friko, a jakby ci się nie podobało to oddajesz urządzenie do salonu a oni zwracają kasę, koszt miesięcznej opłaty to 49zł brutto, prędkość w zależności od zasięgu do 3 Mb, u mnie na obrzeżach miasta Częstochowy średnia prędkość to około 1,5 Mb i to bez ściemniania ...

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie założyć właśnie CDMA z Orange do nadajnika mam 7~10 km pewnie prędkość nie będzie powalająca ale lepsze to niż nic. Obecnie mam iPlusa i nie mogę go podłączyć pod PS3 ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam play online (limit 10gb na m-c), modem jest w laptopie, kabelek skrosowany do ps3, konfiguracja w ps3 automatyczna. Całość działa bez zarzutu, średni download nie odbiega zbytnio od tego limitu 1mb, czasami jest minimalnie mniejszy.

Jeśli nie siedzi się nałogowo na YouTube i podobnych to te 10gb spokojnie starczy na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam play online (limit 10gb na m-c), modem jest w laptopie, kabelek skrosowany do ps3, konfiguracja w ps3 automatyczna. Całość działa bez zarzutu, średni download nie odbiega zbytnio od tego limitu 1mb, czasami jest minimalnie mniejszy.

Jeśli nie siedzi się nałogowo na YouTube i podobnych to te 10gb spokojnie starczy na miesiąc.

Popieram w pełni :). Mój sąsiad ma zrobie identycznie i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam play online (limit 10gb na m-c), modem jest w laptopie, kabelek skrosowany do ps3, konfiguracja w ps3 automatyczna. Całość działa bez zarzutu, średni download nie odbiega zbytnio od tego limitu 1mb, czasami jest minimalnie mniejszy.

Jeśli nie siedzi się nałogowo na YouTube i podobnych to te 10gb spokojnie starczy na miesiąc.

jaki masz system operacyjny w komputerze?

co ustawiałeś w komputerze?

bo mi właśnie przy kombinacjach na wiele sposobów nie chce to tak działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem Początkujący na forum wiec za pomyłki i błędy przepraszam ale uczę się.biggrin.gif

Otóż nie chcąc zakładać kolejnego tematu podłączę się do kolegów.biggrin.gif

Mam problem, pytanie lub tylko chciałbym się was doradzić.

Jestem posiadaczem iPlusa od dawna 3,5r niestety nie mam możliwości podłączenia Neostrady po prostu nie ma sieci kablowej TP, nie mam możliwości podłączenia się do sieci radiowej bo takowej również nie ma w okolicy, Internet satelitarny również odpada bo jak wyczytałem jest to porażka.

Przyznaję się ze chciałbym zagrać w sieci lub chociaż zajrzeć na PSN, Czy jest to realne w iPlusie?

Powiem że jedynym plusem w tym wszystkim jest to ze jestem otoczony nadajnikami, do jednego mam 2km, do kolejnego 10km, do 3 10km a do 4 15km i na modemie Huawei łapie mi zasięg EDGE.

Problemem jest limit 1GB ale ostatnio pojawiła się chyba promocja na zwiększenie go do 10GB.

Koledzy ma to sens bym zainwestował w Router GSM Edimax 3G-6200N jak to proponował Ma3iek, oraz Antenę GPRS/EDGE jak i UTMS/HSDPA by osiagnąć lepszy zasieg?

Może wieczorem spróbuje podłączyć internet do PS3 z komputera by zobaczyc czy będzie to jakoś działać?.

Proszę o pomoc i jakieś porady nie odsyłajcie mnie do google bo już wiele czytałem i nie dowiedziałem się nic konkretnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyłączanie się do PSN poprzez EDGE to nie porozumienie - maksymalny transfer to około 236kbit, w przypadku 3G już nie co szybciej, najlepiej mieć dostęp do hsdpa bo inaczej to nie ma sensu. Dużo lepszym pomysłem będzie internet satelitarny - oczywiście mówimy o PSN, nie o graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×