Skocz do zawartości
keraj83pl

Spięcie warte 6tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że 6 lat temu TP doprowadziło do mojej wioski linie telefoniczną, a dwa lata później założyłem neostrade. Aktualnie posiada łącze z Orange freedom na linii TP. Od założenia linii dzieją się dziwne rzeczy zawsze w czasie burzy. Paliły się telefony lub sygnał się urywał, ciągle przyjeżdżali z TP naprawiać usterki telefony wymienialiśmy na własny koszt. Jak miałem neostrade niebyło lepiej, bo nie tylko telefony się paliły, ale także i modem, zawsze podczas burzy.

Ostatnio, gdy tylko zaczynała się burza wyciągaliśmy kabel z gniazdka,

ale dziś brat spóźnił się kilka minut. Piorun uderzył w słup telefoniczny znajdujący się 0, 5 km od domu, akurat od słupa jest rozdzielnia do mojego domu (kabel idzie pod ziemią). Na oczach brata poszło spięcie od kabla telefonicznego do routera, z routera do komputera i PS3 a następnie po kablu HDMI do Panasa 42cale PV80 tylko ampli tuner ocalał, bo akurat był odłączony.

Co teraz mam robić?

Jutro idę do rzecznika praw konsumenta, ale nie zaszkodzi zapytać szanowne grono

1 czy gwarancje obejmują takie przypadki (ps3 pv80)

2 czy mogę ubiegać się odszkodowania z TP za sprzęt, jeżeli tak, to ile? (czy wartość sprzętu czy więcej od nich wyciągnąć?

3 Czy próbować dogadać się z TP, czy od razu zakładać sprawę.

Za wszelkie wskazówki jestem bardzo wdzięczny.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratowałoby cię tylko ubezpieczenie domu/mieszkania NNW, które obejmowałoby również usuwanie szkód spowodowanych warunkami atmosferycznymi (silne opady, burze, powodzie, itp).

Jeżeli nie posiadasz - gwarancją nic nie zdziałasz. Każdy serwis odeśle ci konsolę z powrotem ze względu na usterkę z powodu czynników zewnętrznych. Tak samo TV.

Innymi słowy - współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek mozesz sprobowac sie dogadac, jednak watpie aby to poskutkowalo :/ pozatym na gwarancji nikt ci nie uwzgledni...

szkoda spalonego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winna temu jest Telekomunikacja Polska. Zakładaj sprawę, i nie pozwól, aby ucichła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie, miałem ten 2 razy ten przypadek tylko, że w przypadku komputera 2x, w. stereo. Mieszkam w zakopanym i tu burza to przynajmniej raz na tydzień jest. Nie musi uderzyć w mój dom, wystarczy, że piorun, a raczej energia pioruna poleci po kablach i już pali. Burze są dość widowiskowe, ale nudzi mnie ganianie po całym domu i odłańczanie co tylko możliwe. Ubezpieczenie powinno Ci wydać 6 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Burze są dość widowiskowe, ale nudzi mnie ganianie po całym domu i odłańczanie co tylko możliwe.

A nie latwiej wylaczyc korki?

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie latwiej wylaczyc korki?

niekiedy nie zdarzy sie pewnie wylaczyc korki, pozatym jak piorun uderzy w dom (czytaj instalacje) to wszystko co bylo podlaczone do gniazdek popali sie i nawet wylaczone korki nie pomoga. a caly czas siedziec bez pradu tez nie jest rozwiazaniem

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, widze że niewielu z was zna sie na elektryce, ale jeżeli chcecie grać spokojnie podczas burzy i nie martwić sie o swój sprzet polecam założyć sobie ogranicznik przepięć w klasie B+C, i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taa, widze że niewielu z was zna sie na elektryce, ale jeżeli chcecie grać spokojnie podczas burzy i nie martwić sie o swój sprzet polecam założyć sobie ogranicznik przepięć w klasie B+C, i po kłopocie.

na zailaniu pomoze ogranicznik przepięc, ale z tego co napisal autor to poszlo po kablu sygnalowym neostardy, a szczerze mowiac podejrzewam ze na łącza sygnalowe takich ograniczników nie ma (np kable hdmi z ogranicznikiem ?)

Jesli mieszkanie nie jest wlasne tylko w bloku to mozna sciagac administarcje za niewlasciwy system odgramiania budynku, tps za brak zabezpieczen na lini przesylowej do klienta.

Mysle ze warto zawalczyc o odszkodowanie, tylko wpierw przeczytaj umowy jakie podpisywales, czy czasem nie ma tam wylączeń odpowiedzialności np tpsa od wyladowan atmosferycznych? Sugeruje wizyte u prawnika, tu nikt ci duzo wiecej nie podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też ograniczniki na kable sygnałowe, ale raczej nie na przewody typu HDMI, Firma DEHN produkuje taki sprzet, ale jego cena moze przyprawic o zawót głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Winna temu jest Telekomunikacja Polska. Zakładaj sprawę, i nie pozwól, aby ucichła.
Tak, to oni rzucaja piorunami prosto z nieba.

Niestety chyba bedziesz musial zjesc ta zabe. Czesto w instrukcjach jest wzmianka zeby odlaczac urzadzenia w czasie burzy, a uszkodzenia spowodowane wyladowaniami nie sa brane pod uwage w gwarancji. Jak pisal arab, tylko jakies ubepieczenie by cie ratowalo, a nawet nie jakies, tylko takie od wyladowan atmosferycznych i przepiec nimi powodowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable sygnałowe np. sieciowe telefoniczne itp. można zabezpieczyć ogranicznikiem przepięć produkowanymi przez obo betterman. Koszt takiego ogranicznika to jakieś 140 zł.

Do tego można dołożyć do jakiegoś bardzo wartościowego sprzętu ograniczniki klasy D które są wpinane bezpośrednio w Gniazdko dla danego urządzenia.

Generalnie lepiej raz zainwestować w ogranicznik montowany na główne zasilanie który kosztuje ok. 600 zł niż potem płakać przy spalonym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×