Skocz do zawartości
Bazgan

gitara elektryczna nauka

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku gram na klasyku, więc coś tam umiem...

Teraz chcę kupić elektryka - Washburn WI24 czy Epiphone Les Paul Special II?

Wzmak wybrałem sobie Vox Pathfinder 10.

Kostki oczywiście mam :)

Jaką gitarę byście wybrali? I czy kabel Ibaneza za 20 zł wystarczy do pokoju?

Chcę grać spokojniejsze kawałki Metalliki (vide Hero of the Day, Nothing Else Matters, Fade to Black), Nickelback i Guns N' Roses

w cenie do 500zl nic lepszego nei znajdziesz niz wlasnie epiphone special II, jesli chodzi o wzmak moze byc, ale nie wiem czy sens tyle wydawania pieniedzy na pierdziawke 10watowa. jesli szukasz malego comba to biesz peaveya solo albo backstage. ogolnie podaj ile masz funduszy to ci wynajde wszystko :D

EDIT: Do wszystkich ktorzy zamierzaja kupowac gitarki. Polecam kupowanie używanych bo - uzywana jest rozegrana, drewno brzmi, jesli sie nei popsula przez 5 lat to nie popsuje sie przez nastepne 5. no i oczywiscie jest taniej ;)

Edytowane przez Gothix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voxy mają bardzo dobrą opinię, sam nie grałem na nich więc bazuję na tym co słyszałem/czytałem.

Na kable trzeba uważa, nie sądzę, żeby ibanez zrobił jakąś lipę. Generalnie to do 50zł różnica w kablach jest kolosalna, powyżej słyszą tylko audiofile. Osobiście polecam kable Die Hard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie uczycie grac to i tak nie uslyszycie roznicy na kablu... jak juz kupowac to monstery kable, nie ma lepszy a te sa w miare tanie ~~100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Więc tak - sorki, że dopiero terz piszę, ale nie obserwowałem tematu :(

Chcę grać: lżejsze kawałki Metalliki, Nickelback, Guns N' Roses i Aeromsith

Piec wezmę Peavey Backstage

Myślę nad tymi gitarami:

Washburn X10 (500 zł tylko!!!)

Epiphone Les Paul Special II VS

Washburn WI24

Na gitarę mogę wydać MAKSYMALNIE 600 zł.

Pomożecie? :)

Ewentualnie jaki kabel:

Proel DH100LU1 Die Hard

Ibanez DSC10 

Ever PROFI 1 1M 

Ibanez STC10 

Ever PROFI 1 2M

Edytowane przez Harrolfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - sorki, że dopiero terz piszę, ale nie obserwowałem tematu :(

Chcę grać: lżejsze kawałki Metalliki, Nickelback, Guns N' Roses i Aeromsith

Piec wezmę Peavey Backstage

Myślę nad tymi gitarami:

Washburn X10 (500 zł tylko!!!)

Epiphone Les Paul Special II VS

Washburn WI24

Na gitarę mogę wydać MAKSYMALNIE 600 zł.

Pomożecie? :)

Ewentualnie jaki kabel:

Proel DH100LU1 Die Hard

Ibanez DSC10

Ever PROFI 1 1M

Ibanez STC10

Ever PROFI 1 2M

nie obraź się ale gitara za 500zł to gówno a nie gitara

sam się niestety przekonałem :)

ja bym brał Epiphone albo jakiegoś Ibaneza

super gitarki, bardzo je chwale

a jeśli chodzi o kabel to wież mi najlepszy będzie ProEl

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To podsumujmy:

Epiphone Les Paul Special II VS + Peavey Backstage + kabel Proel + stroik za 50 zł - bedzie ok? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się ale gitara za 500zł to gówno a nie gitara

sam się niestety przekonałem :)

ja bym brał Epiphone albo jakiegoś Ibaneza

super gitarki, bardzo je chwale

a jeśli chodzi o kabel to wież mi najlepszy będzie ProEl

nie przesadzaj z tym gownem...

@down

tak to dobry zestaw, mam nadzieje ze to wszystko uzywki? bo bedzie i lepiej i taniej, i wiecej zostanie na dobry stroik ktory jest totalna podstawa podczas pierwszych krokow stawianych w gitarowym swiecie. Na stoik wydaj jak najwiecej, pozniej i tak za 3 lata go opchniesz, bo wszystko bedziesz stroil ze sluchu :D

apropo, szukaj moze koloru WineRed bo inne kolory na zywo sa troche slabe ze tak powiem.

Edytowane przez Gothix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zmiana planów - zamiast Epiphona wezmę Washburna X10 chyba.

A stroik wezmę Korga za 45 zł.

Ten Wash jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ujdzie ujdzie, wielkiej roznicy pomiedzy tymi gitarami nie ma. jedyne znosne w tej cenie to wlasnie washburny i epiphone'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

co byście zaproponowali do 700zł?

nigdy nie grałem na elektryku, nie chcę wydać więcej. Kolega poleca Cort'a x2. Do tego dokupić nowe struny, kostki i kabel. Tak, tylko kabel, bo sądzi, że podłącze to do głośników zwykłych na początek (logitech z 5500). Później jakby mi się spodobało, to coś sobie dokupić. Stroik tak samo sądzi, że nie potrzebny, bo na kompie można nastroić. Co wy o tym myślicie?

Wygląd też się liczy ^^

czy taki sprzęt jak na allegro - używki - opłaca się kupić bez ogrania?

http://allegro.pl/gi...1370979906.html

http://allegro.pl/co...1371741480.html

tak dokładnie nie wiem co bym chciał grać, czasem coś w stylu Metallica a czasem bullet for my valentine (głównie solówka z hand of blood) co polecacie?

epiphone? wiem, dobra marka, takie coś znalazłem :)

http://allegro.pl/epiphone-les-paul-special-ii-stan-idealny-piec-i1372427331.html

Edytowane przez Fyjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

co byście zaproponowali do 700zł?

nigdy nie grałem na elektryku, nie chcę wydać więcej. Kolega poleca Cort'a x2. Do tego dokupić nowe struny, kostki i kabel. Tak, tylko kabel, bo sądzi, że podłącze to do głośników zwykłych na początek (logitech z 5500). Później jakby mi się spodobało, to coś sobie dokupić. Stroik tak samo sądzi, że nie potrzebny, bo na kompie można nastroić. Co wy o tym myślicie?

Wygląd też się liczy ^^

czy taki sprzęt jak na allegro - używki - opłaca się kupić bez ogrania?

http://allegro.pl/gi...1370979906.html

http://allegro.pl/co...1371741480.html

tak dokładnie nie wiem co bym chciał grać, czasem coś w stylu Metallica a czasem bullet for my valentine (głównie solówka z hand of blood) co polecacie?

epiphone? wiem, dobra marka, takie coś znalazłem :)

http://allegro.pl/ep...1372427331.html

wiesz powiem Ci że na allegro to bym gitary nie kupował

tym bardziej używaną. ( a może ma krzywy gryf )

jedź do jakiegoś sklepu muzycznego tam Ci doradzą

co do stroika to też na początku stroiłem na kompie trzeba tylko ściągnąć dobry stroik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem kilka dni temu epiphone sg special eb w sklepie muzycznym :)

stroję na kompie, i tak narazie nie mam piecyka więc gram na niej jak na akustyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozsądniejszym wyjściem z mojej strony byłoby darowanie sobie na razie elektryka. Teraz nowe pytanie: klasyczna czy akustyczna na początek w celu oswojenia się z szarpaniem strun, by potem przenieść się na elektryczną? =)

Z pewnością klasyk, sam od niego zaczynałem, teraz na Akustyku/czasami Elektryku gra się miodnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up odpowiedziałeś na półtoraroczny post, pewnie AksoN już wymiata na gitarze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na gitarze kilka lat. Szukaj Washburnów, Cortów, Samicków oraz Squierów. Z wzmacniaczy Marshall to największe dziadostwo w serii MG, Line 6 też nie kupuj. Gitary Stagg Ever Play to tylko sklejka która nie zagra. Dziadostwo z jak najniższym kosztem produkcji. Jeśli chodzi o wzmacniacz, jeśli masz mało kasy to polecam Vox Amplug który podpinasz do gitary i do Voxa słuchawki bądź głośniki, gdyż on ich nie ma. Struny to już Twoja sprawa kostki także. Pasek najlepiej jak najszerszy. Nie słuchaj amatorów którzy uważają że Ever Play jest zajebisty. Jeśli masz jakieś pytana, to pytaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic gitarę elektryczna i sam sie nauczyc grac. Czy to jest mozliwe?

-co musze miec razem z gitara?

-czy moge wyregulowac glosnosc tak aby spokojnie grac bez wkurzania sasiadow / domownikow?

Najlepiej uczyć się samemu, gdy yczysz się od kogoś często ta osoba narzuca ci swój styl gry, najlepsi gitarzyści na świecie uczyli się sami, też to robię, uczę się dla siebie, a nie dla nauczyciela, według mnie to jest najlepsza droga do dobrej gry. Ucząc się piosenki z tabów korzystaj ze strony songsterr.com, jak już jako tako się nauczysz zacznij grać z nutką, a gdy już ją wyćwiczysz to z backing trackiem, pozdrawiam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że od lipca 2009 jeżeli Bazgan kupił gitarę to już gra na niej całkiem dobrze :D

Co do nauki na gitarze, to KONIECZNIE potrzebny jest nauczyciel. Przynajmniej przez pierwszy rok może półtora. Już na początku najważniejsze są nawyki w technice. Jak sobie je z początku schrzanisz to będziesz się męczył do końca życia. Wyrób sobie dobre podstawy a dopiero potem idź własną ścieżką. I albo będziesz kontynuował nauki u nauczyciela i robił duże postępy w krótkim czasie albo nie będziesz do niego chodził i efekty będziesz zawdzięczał sobie.

Jednak na początku konieczny jest nauczyciel. Dobrych podstaw nikt nie jest w stanie się nauczyć z książęk czy internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nauki - uczyłem się sam, później brałem lekcje (jednak strata kasy, szybciej uczyłem się sam, jednak wielu osobą może się przydać na początku by nie popełniali podstawowych błędów i nie mieli złych nawyków..), a Tobie polecam RockSmith - gra na PC oraz PS3. Zabawa na całego.

Edytowane przez Aggressiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×