Skocz do zawartości
Bazgan

gitara elektryczna nauka

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupic gitarę elektryczna i sam sie nauczyc grac. Czy to jest mozliwe?

-co musze miec razem z gitara?

-czy moge wyregulowac glosnosc tak aby spokojnie grac bez wkurzania sasiadow / domownikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupic gitarę elektryczna i sam sie nauczyc grac. Czy to jest mozliwe?

-co musze miec razem z gitara?

-czy moge wyregulowac glosnosc tak aby spokojnie grac bez wkurzania sasiadow / domownikow?

Bedzie potrzebny Ci wzmacniacz, na poczatek proponuje 10Watowy, gdyz nada sie on do domu.

Najlepiej marki Marshal, Peavey, Fender, Line 6 jakis dobry, jezeli myslisz o dluzszym terminie jego uzywalnosci i zalezy Ci na jakosci. Takie piec mozna ustrzelic za 150 zl na Allegro. W sklepie muzycznym do 250 za nowke.

Do gitarki bedzie Ci potrzebny jeszcze kabel :piec- gitara. Kabel kup w zaleznosci od potrzeb, jak bedziesz uczyl sie w domu, to 2 M spokojnie wystarczy. Firma kabla: Fender, planet Waves, stagg. Na Kabel radze wydac kase latwa reka, gdyz na wlasnej skorze przekonalem sie, ze warto wydac 40-50 zl, nic co miesiac po 15 zl na jakies psujace sie gowno.

Ewentualnie jakis efekt, w zaleznosci co chcesz grac, mocne miesko, czy raczej cos pod ac/dc czy Red Hotów.

Kostki do gitary kup - to czym grasz, chyba, ze lubisz grac palcami :)

Mozesz kupic zapasowe struny. Tutaj rowniez radze zainwestowac. Jezeli zalezy Ci, by graly kilka lat to kup struny firmy Elixir. Dobre i znacznie tansze sa D'Addario. Kupuj struny na poczatek pod strój E, tj o grubosci 10-46.

Gitare wybieraj dobra, najlepiej Ever Play lub samick. Jest to swietna gitara, wrecz legendarna. Starczy Ci na bardzo dlugo, a duzo nie wydasz

Co do glosnosci, jak mowie, jak kupisz maly piecyk (wzmacniacz) to nie bedzie problemu z ustawieniem na cichą glosnosc.

Obecnie wiekszosc piecy posiada takze wejscie sluchawkowe, wiec wtedy musisz kupic przejsciowke Jack - mini jack, aby podlaczyc zwykle sluchawki... :)

Jak bedziesz mial pytania jeszcze jakies - wal.

pozdroł

Jezeli chcesz pograc kilka lat na tym samym sprzecie to zainwestuj, oplaci sie.

Gitarka - 300-500 zl, w zaleznosci od stanu, modelu dodatkow, czy koloru - taka bedzie dobra na poczatek

Piecyk- koszt 150-250 zl.

Kabel- ok 40-50 zl

Kostku - kilka sztuk na zapas, po okolo 1 zl za sztuke

Efekt gitarowy - (polecam firmy Line 6, Boss, Korg)

Struny - D'addario - 25 zl, Elixir - okolo 80-150 zl

PS: Ja gram na elektryku ok 3 lat, nigdy nie bralem zadnych lekcji nauki, wszystkiego uczylem sie sam, ze sluchu.

Mam swoj zespol, koncertujemy.

Wiec mozliwe jest nauczenie sie samemu :)

Edytowane przez PainKiller_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gitare wybieraj dobra, najlepiej Ever Play lub samick. Jest to swietna gitara, wrecz legendarna. Starczy Ci na bardzo dlugo, a duzo nie wydasz

Cytując pierwszy link z Google po stronie firmy:

według werdyktu 666/2000 ekspertów gitara.pl, firma Ever Play zalicza się to tzw. kału

Z tego, co słyszałem, to to nie jest tylko ich wedykt. Ta firma ma ogólnie taką "Reputację"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupilem cos takiego:

http://www.nevadamusic.co.uk/Guitars/Elect...acks/p6667.aspx

Co prawda w UK ale moze sprzedaja takie zestawy w Polsce albo mozesz sprowadzic. W dobrej cenie masz dobra gitare ze wszystkim co potrzebne zeby sie uczyc grac. Rozpakowujesz, podpinasz wszystko i grasz. Moze nie jakas kosa bo z tych tanszych modeli ale jest Ibanez i mi hula jak zloto. Na pierwsze lata do nauki na 100% wystarczy.

A uczyc sie grac mozesz nawet z internetu, choc jak nigdy nie grales to lepiej jakby Ci ktos pokazal podstawy. W kazdym razie gra na gitarze elektrycznej jest latwa, duuuzo latwiejsza niz na klasycznej bo jakies drobne bledy uchodza plazem a na pudle trzeba byc dokladnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everplay jest dobry do nauki. Do grania na poważnie to raczej nie...

Edytowane przez bolek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chcesz pograc kilka lat na tym samym sprzecie to zainwestuj, oplaci sie.

Gitarka - 300-500 zl, w zaleznosci od stanu, modelu dodatkow, czy koloru - taka bedzie dobra na poczatek

Zainwestowanie 500 zł w gitarę elektryczną, to nie jest inwestycja na "kilka lat" x_X Jeżeli chce porządnie zacząć naukę, a potem grać na TYM SAMYM sprzęcie przez 3-4 lata, to powinien wybrać coś ~1000zł. Epiphony w tej cenie są całkiem przyjemne =]

Gitare wybieraj dobra, najlepiej Ever Play

Chyba mu krzywdę chcesz zrobić. Ograłem parę razy gitary tego producenta. Nawet kijem tego nie dotykać x_X Opinie w internecie nie są wyssane z palca :P

nie mam za dużo kasy na gitare ale takie cos bym chcial kupic http://www.allegro.pl/item670184725_zestaw...cniacz_10w.html To chyba pełen zestaw jaki mi potrzebny.

Generalnie zestawów się nie kupuje, bo są one zrobione po to, aby było tanio, a niekoniecznie dobrze ;/ Jeżeli na prawdę możesz tylko takie fundusze na to przeznaczyć, to kupuj, ale na prawdę gdybyś kupił gitarę z wyższej półki, nauka szła by ci szybciej i przyjemniej.

Chcę tylko zawuażyć, że gitara z tej aukcji jest gitarą "praworęczną", co oznacza, że akordy będziesz chwytał prawą ręką ;d Jednak standardem jest chwytanie akordów lewą ręką (nawet jeśli jesteś praworęczny). Co do tej kwestii, to musiałbyś pójść do sklepu i sprawdzić jak ci się lepiej trzyma xD

Edytowane przez Rater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę tylko zawuażyć, że gitara z tej aukcji jest gitarą "praworęczną", co oznacza, że akordy będziesz chwytał prawą ręką ;d Jednak standardem jest chwytanie akordów lewą ręką (nawet jeśli jesteś praworęczny). Co do tej kwestii, to musiałbyś pójść do sklepu i sprawdzić jak ci się lepiej trzyma xD

ja jestem praworeczny , bedzie mi trudno na tej gitarze ?czy da rade w ogole ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem praworeczny , bedzie mi trudno na tej gitarze ?czy da rade w ogole ? ;]

Też jestem praworęczny, a akordy łapię lewą ręką i nie mam z tym żadnych problemów. Tak jak mówiłem - większość gitarzystów używa gitar "leworęcznych" wyjątkiem jest np. Hendrix ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jestem praworęczny, a akordy łapię lewą ręką i nie mam z tym żadnych problemów. Tak jak mówiłem - większość gitarzystów używa gitar "leworęcznych" wyjątkiem jest np. Hendrix ;]

przegladalem google i tam pisali ze praworeczna dla praworecznych i odwrotnie to juz sam nie wiem.

Edytowane przez Bazgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praworęczna- Lewa ręka grasz akordy a prawą uderzasz w struny(kostką)

Leworęczna- Prawą ręka grasz akordy a lewą uderzasz w struny.

Czyli Praworęczna dla praworęcznych

a lewa dla lewo i tyle.

Pozdro :D

Edytowane przez Melon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli Praworęczna dla praworęcznych

a lewa dla lewo i tyle.

Niekoniecznie ;p Mam kolegę, który jest praworęczny, a gra na leworęcznej gitarze, bo nie miał możliwości zaczęcia nauki na innej i na takiej się przyzwyczaił. Imo można brać w ciemno praworęczne ze względu na to, że są powszedniejsze. No ale niech pójdzie do sklepu i sobie sam sprawdzi ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom tak może grać praworęczny na lewo, ale zazwyczaj jest normalnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na gitarze gram od szkoly podstawowej a niedawno stuknela mi 31 swieczka. Gram sporo nie tylko w zaciszu domowym.

Nie zgadzam sie z paroma rzeczami.

1. Tak, mozna podstaw nauczyc sie samemu, ale fachowe konsultacje sa niezbedne by wykorzenic bledy tak by nie zamienily sie one w trwale przyzwyczajenia. Takie przyzwyczajenia moga znacznie spowolnic i utrudnic nauke gry, a finalnie - zniechecic.

2. Zastanow sie, czy chcesz rzeczywiscie grac i czy czasem nie jest to fala euforii zwiazanej z guitar hero (ktora swoja droga uwazam za swietna gre rozwijajaca separacje palcy, sile i witalnosc lewej reki. Celowo wpominam o tym, bo niestety niczego innego ta gra nas nie nauczy).

Jesli rzeczywiscie chcesz grac wstrzymaj sie z kupnem gitary do momentu az bedzie cie stac na sredniej klasy epiphona. Sam mam epiphona les paul custom i nie mam mu nic do zarzucenia. Dlaczego? Bo znacznie latwiej i szybciej nauczysz sie gry na czyms co nie potnie Ci reki po godzinie smoke on the water. ;)

3. Nie sluchaj "dobrych" glosow podpowiadajach Ci ze najlepszy jest Marshalll itp. Tak sam mam lampowego Marshalla, ale nie jest to zwiazane z firma ale z tonem i muzyka jaka gram. Nie da sie powiedziec co jest lepsze a co gorsze. Wszystko zalezy od Twoich preferencji - oczywiscie danym przedziale cenowym. Mam dla Ciebie rade. Olej kupno wzmacniacza i tak narazie nie potrafisz sie zdefiniowac wiec nie wiesz jakiego tonu szukasz. Kup sobie PODa firmy Line6. To takie male urzadzonko (w zaleznosci od modelu) do ktorego podpinasz gigare i sluchawki albo kolumny. Poszukaj na Youtube. Zaleta jest przede wszystkim uniwersalnosc i to ze nawet jak zdecydujesz sie na zakup piecyka to i tak pod przyda Ci sie do cwiczenia gdy nagle najdzie cie wena o 3 nad ranem ;)

4. Znajdziesz kupe materialow na necie. Chyba najciekawsze sa lekcje wideo z Lick Library. Nie wierz Youtube ;) zazwyczaj traci sie czas ogladajac niz rzetelnie cwiczac.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh jedank na gitare uzbieram w przyszlosci z braku funduszy , wole miec jakas dobra lub srednia niz tani shit .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś coś powiedzieć o tych gitarkach:

http://allegro.pl/item695445932_gitara_elektryczna_epiphone_sg_special_eb_gratis.html

I

http://allegro.pl/item706624808_gitara_el_fender_squier_bullet_awt_pokr_od_ss.html

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z gitarą, nawet klasyczną. Był by to mój pierwszy kontakt i najprawdopodobniej chodziłbym na naukę. Nie wiem czy te gitary to dobry wybór na początek, nie chce od razu gitary za ponad 1000zł, bo może się zniechęcę ale nie chce też kupować gówna. Szukałbym raczej gitary w tym przedziale cenowym. Pozdrawiam i czekam na pomoc

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epi w tej cenie... Darowałbym sobie. Jeśli Squier, to stare japońskie modele.

Poszukaj czegoś używanego, ze stajni Mayones' a na przykład.

Jeśli nowy, to może coś Washburn' a lub Schecter :)

http://allegro.pl/item702201618_wasburn_wr_150_nowa_wysylka_gratis.html

http://allegro.pl/item702420679_schecter_omen_6_wht.html

czy 007 Deluxe

I daruj sobie allegro - to ostateczność, chyba że możesz ograć. Kupuj w sklepach typu Big-Beat czy Guitar Center (choć w tym drugim obsługa to wałkonie).

Edytowane przez osik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, X12 to doskonały stosunek cena-jakość, z resztą jak u większości budżetówek Washburn' a. Jeśli koniecznie czarny, to proponowałbym mat, bo piano strasznie oddaje wszystkie linie papilarne, nie wspominając o śladach po kostce, jeśli gitara nie ma pickguarda. Tego Samick' a ogrywałem. Imitacja blaszanych puszek, humby do wymiany na np. PAF Merlin' a - http://allegro.pl/item702070550_merlin_p_a_f_merlin_pickups.html (oczywiście, jeśli zakładasz dźwięk który ta puszka docelowo wydaje)

Poczekałbym do października. Biorąc pod uwagę obecny kurs ojro, i dostawy zachodnich sąsiadów, ceny gitar podskoczyły nawet o 300 zł (weźmy takiego Dean Vendetta 1.0 FR). Teraz opłaca się sprzedać (sprzęt audio, sprzęt gitarowy), nie kupować.

Edytowane przez osik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno instrumentu to jest niestety masakra. Trzeba pojeździć po sklepach jeśli nie umiesz grać to chociaż potrzymać sprawdzić czy jest wygodna zapytać się sprzedawcy jakie tu są struny i sprawdzić z inną grubością. Początki nie są łatwe a co do wzmacniacza?:) Sam jestem na etapie wyboru wzmacniacza i zielonego pojęcia nie mam co wybrać. Tak jak kolega któryś wcześniej pisał najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie pod od line 6 sam używam póki co wzmacniacza z tej stajni Flextona III i jestem zadowolony. I daj sobie spokój z tanimi gitarami. Poczekaj uzbieraj i wtedy kup. Jeśli jesteś z okolic trójmiasta to obowiązkowo jedz to firmy mayones. Tam maja gitary w przedziale od 1000 do 12000 więc coś wybierzesz a i na raty można kupic i zrobią Ci tak jak będziesz chciał. A co najważniejsze idąc tam i mówiąc że nigdy wcześńiej nie grałeś na gitarze nikt nie zrobi Cię w balona tylko powiedzą Ci wszystko co będziesz chciał wiedzieć. Na spokojnie przy kawie Ci wytłumaczą czemu może lepiej tak a nie inaczej;) Sam w ciągu ostatnich 2 miesięcy kupiłęm u nich 2 setiusy i jestem bardzo zadowolony. Na koniec tylko dodam że ani tam nie pracuję ani nie mam tam nikogo z rodziny żeby nei było;)

A jeszcze co do wypowiedzi jednego człeka że na gitarze klasycznej jest trudniej a na elektryku nie wszystko podobno słychać...Ten człowiek chyba nie grał na tych 2 instrumentach. Jeśli się gra na wzmacniaczu 5 W i jeszcze ściszonym na dodatek to może i faktycznei pewne rzeczy gitara wybaczy. Ale proponuje rozkręcić wzmacniacz i wtedy pomieszać. To zaraz wychodzi szuranie prawej dłoni na strunach, nie tłumienie strun palcami lewej ręki czy prawej, czy poprostu niedociśnięcie struny na progu. Nie ma tak dobrze. Jedyne co to na klasycznej gitarze jest troszkę grubszy gryf i trzeba mocniej dociskać struny a na elektryku trzeba siłe dopasować do gryfu i rodzaju nabitych progów ale ogólnie takiej siły aż nei ptrzeba. Więc kolego daleka droga przed Tobą pełna zniechęcenia i odkładania gitay w kąt ;) ale jeśli będziesz uparty to kto wie może za jakiś czas zobaczymy Cię w telewizji?;) Życzę wytrwałości cierpliwości i zakupów z głową a nie w pośpiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjasnimy sobie cos:

- Sa rozne gitary kierowane do roznych gatunkow muzycznych. Jaka muzykę chcesz grać?

- DA SIE nauczyc grac samemu, wiem to z wlasnego doswiadczenia, gram na gitarze sam, bez niczyjej pomocy i sam staram sie wyeliminowac wszystkie bledy (z pomoca google :D), satysfakcja jest ogromna.

- Moim zdaniem lepiej sie dobrze zastanowic czy naprawde chce sie to robic. Jak tak (jesli chodzi o metal, hard rock) to mozesz wziac uzywke jakiegos fendera. Rock? Jakis Vintage. Ja gram na wiosle stosunkowo mlodej firmy Blade (california classic ca) i powiem szczerze: jest swietna

- Skoro jeszcze nie wiesz czy cie to bedzie krecic to moze zacznij od gitary akustycznej? Byl kiedys taki przypadek, ze koles uczyl sie na elektryku grac dosc dlugo, umial juz jakies lepsze solowki. Wyjazd, ognisko, gitara w lape. I co? I nic. Nie umial zagrac nic klimatowego ogniskowego :)

- Lepiej dozbierac wiecej pieniedzy i kupic cos lepszego co starczy na dluzej.

wybor nalezy do ciebie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozsądniejszym wyjściem z mojej strony byłoby darowanie sobie na razie elektryka. Teraz nowe pytanie: klasyczna czy akustyczna na początek w celu oswojenia się z szarpaniem strun, by potem przenieść się na elektryczną? =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozsądniejszym wyjściem z mojej strony byłoby darowanie sobie na razie elektryka. Teraz nowe pytanie: klasyczna czy akustyczna na początek w celu oswojenia się z szarpaniem strun, by potem przenieść się na elektryczną? =)

Proponuje klasyka, jak już się nauczysz odpowiedniego bicia oraz gry jedno, dwu i trzygłosowej to przyjdzie czas na granie czterogłosowe, kadencje, akordy... potem gra na elektrycznej to sama radość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku gram na klasyku, więc coś tam umiem...

Teraz chcę kupić elektryka - Washburn WI24 czy Epiphone Les Paul Special II?

Wzmak wybrałem sobie Vox Pathfinder 10.

Kostki oczywiście mam :)

Jaką gitarę byście wybrali? I czy kabel Ibaneza za 20 zł wystarczy do pokoju?

Chcę grać spokojniejsze kawałki Metalliki (vide Hero of the Day, Nothing Else Matters, Fade to Black), Nickelback i Guns N' Roses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku gram na klasyku, więc coś tam umiem...

Teraz chcę kupić elektryka - Washburn WI24 czy Epiphone Les Paul Special II?

Wzmak wybrałem sobie Vox Pathfinder 10.

Kostki oczywiście mam :)

Jaką gitarę byście wybrali? I czy kabel Ibaneza za 20 zł wystarczy do pokoju?

Chcę grać spokojniejsze kawałki Metalliki (vide Hero of the Day, Nothing Else Matters, Fade to Black), Nickelback i Guns N' Roses

Epiphone dobra firma jest

jeśli chodzi o wzmaka to Ci nie powiem bo nie słyszałem o takiej firmie Vox

a kabel jak na początek myśle że wystarczy, jeszcze zależy jakiej firmy ma końcówki. Ja kabel sam robiłem na końcówkach neutrik ok. 80zł za sztuke:)

szkoda tylko że od początku nie grałeś na elektryku ale zaległości nadrobisz :)

jeśli chodzi o tą gitarkę to bym brał Epiphone

ja gram na Flame limited production i Fender stratocaster piecyk rolanda

ps: a nie myślałeś o Ibanezach?? też dobre gitarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×