Skocz do zawartości
qlka84

Z HDMI na AV-problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z uzyskaniem sygnału pod AV, po uprzednim odłączeniu z HD. Stosowałem już patent z przytrzymaniem przycisku POWER i kiedy mam pod HD to wynajduje sygnał, niestety pod AV nic takiego się nie dzieje i jest ciągle ciemny obraz.Wszystko powinno być ok, bo grałem już wcześniej na tym telewizorze i dlatego nie mogę tego przeżyć.Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jesteś pod tv HD w ustawieniach ps3 zmień żeby obraz szedł po AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz przycisk POWER w ktorym momencie? WLaczajac konsole? Czy WYLaczajac? Masz podpiety tylko kabel AV czy oba na raz AV+HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec podlaczone dwa naraz i jak jestes na hdmi wchodzisz w ustawienia i przełączasz na av i wtedy przerzucasz tv na kanał z av i akceptujesz ustawienie i po wszystkim mozesz juz hdmi odłaczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa metody chalupnicze i w zasadzie ostatecznosc. Wiodac ze nie zagladaliscie do instrukcji sprzetu. Poza tym na to wpadnie nawet kretyn i nie o takie rozwiazanie chodzi qlce84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa metody chalupnicze i w zasadzie ostatecznosc. Wiodac ze nie zagladaliscie do instrukcji sprzetu. Poza tym na to wpadnie nawet kretyn i nie o takie rozwiazanie chodzi qlce84

jak tamto mu nie wychodzi to dlatego podalem mu krok po kroku , tak to tez bym mu tamto zapodal ,ale jak nie umiesz czytac ze mu nie wychodzi tamto to chyba normalne ze chce inny sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi czytac umiem i spotkalem sie z setkami przypadkow braku obrazu po przesiadce z tv sd na hd i vice versa. 90% !!!! ludzi nmie potrafi przeczytac ze zrozumieniem, ze przycisk POWER trzyma sie 5 sekund podwczas WLACZANIA (zmiana stanu konsoli z czuwania, gdy swieci sie czerwona diodka na stan pracy konsoli --> zielona diodka). Wszyscy WYLACZAJA konsole w ten sposob i narzekaja ze nie dziala, obrazu jak nie bylo tak nie ma. Dlatego ja zadalem pytanie konkretnie o sposob korzystania z "patentu z przyciskiem power". Konsole WLACZA czy WYLACZA trzymajac power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi czytac umiem i spotkalem sie z setkami przypadkow braku obrazu po przesiadce z tv sd na hd i vice versa. 90% !!!! ludzi nmie potrafi przeczytac ze zrozumieniem, ze przycisk POWER trzyma sie 5 sekund podwczas WLACZANIA (zmiana stanu konsoli z czuwania, gdy swieci sie czerwona diodka na stan pracy konsoli --> zielona diodka). Wszyscy WYLACZAJA konsole w ten sposob i narzekaja ze nie dziala, obrazu jak nie bylo tak nie ma. Dlatego ja zadalem pytanie konkretnie o sposob korzystania z "patentu z przyciskiem power". Konsole WLACZA czy WYLACZA trzymajac power.

racja ;) no ja tez sie przesiadam co dzien w sumie raz na hdmi raz na vga , mi to dziala ale jak jemu nie to to nie wiem:) to dalem tamtem sposob ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Power trzymam włączając i myślę ,że robię to dobrze, bo kiedy robię to na HDMI, to resetuje się rozdzielczość i system informuje,że znalazł sygnał i pyta czy użyć tego sygnału itd. Myślałem,że tak samo będzie w przypadku AV, ale tam przy tej samej czynności nic się nie pojawia.Robiłem to mając podłączone kable HDMI i AV jednocześnie i osobno także.W Menu oczywiście tez zmieniałem i po 30 sekundach od potwierdzenia AV wraca mi do HDMI, bo na tv nic nie znajduje.Próbowałem na kilku TV i cały czas dupa.

Dodam jeszcze,że do HDMI, używam kabla HDMI-HDCP i gram na monitorze.Nie wiem, może ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne niedopatrzenie ktore mogles zrobic to zbyt krotkie trzymanie przycisku power na konsoli. Ale to z kolei nie resetowalaqby sie rozdzielczosc. Jezeli konsola podlaczona jest tylko kablem AV i reset nie pomaga to rzeczywiscie nie pozostaje nic innego jak podlaczenie dwoch kabli jednoczesnie i ustawienie z palca na SD (wiem, nie kazdy ma taka mozliwosc). Ewentualnie jezeli komus sie nudzi bo mamy wakacje, moze przedzwonic na infolinie Sony Polska i ich pomeczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do serwisu nie oddawal :) Przez taka pierdolke rozstawac sie z konsola na kilka tygodni i jeszcze nie wiedziec co oni tam beda z nia robic a nie daj boze zainkasuja jakies pieniazki.. Jeszcze nie bedzie im sie chcialo naprawiac to ci nowa dadza. Ale rzeczywiscie konsola powinna ustawiac to wyjscie z ktorego korzystasz po trzymaniu power przez 5sec przy wlaczaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×