Skocz do zawartości
Razo

Wymiana przez allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie wymienic z jednym gosciem grami i jak to wszystko sie odbywa krok po kroku?(Poprzez allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeden robi aukcja wymiana takiej i takiej gry, drugi ja kupuje i sie wymieniacie, tzn wysyłacie sobie gry. Jesli gra nie dojdzie to wszystko masz na allegro. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aukcja potwierdzajaca wymiane gier XXXXXXXXXXXXXXXX pomiędzy uzytkownikami XXXXXXX i (twoj nick) z doplata XX zl ze strony uzytkownika (twoj nick).

Może być taki opis?

a więc to sie robi taka aukcje potwierdzajaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeju no... :P

Wystaw aukcje za złotówkę Kup Teraz. A w opisie napisz "Forma zapłaty - gra [tytuł]

Szybko dajesz linka temu drugiemu i on kupuje. Musicie się zgadać, żeby być w tym samym czasie, bo tak to jeszcze ktoś inny ci przez przypadek zalicytuje.

Allegro nie pośredniczy w wymianie czy innych takich ... Bo zaraz się tu zaczną teorie spiskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeju no... :P

Wystaw aukcje za złotówkę Kup Teraz. A w opisie napisz "Forma zapłaty - gra [tytuł]

Szybko dajesz linka temu drugiemu i on kupuje. Musicie się zgadać, żeby być w tym samym czasie, bo tak to jeszcze ktoś inny ci przez przypadek zalicytuje.

Allegro nie pośredniczy w wymianie czy innych takich ... Bo zaraz się tu zaczną teorie spiskowe.

Heh nie wiem czy to taki dobry pomysł. Mój kumpel kupił kiedyś w taki właśnie sposób xpudło na Allegro i ugadał się z gościem, że ten wystawi za 1zł a on kupi. Tak zrobili, kumpel wygrał aukcję a na konto wpłacił uzgodnioną przez nich sumę (wtedy xshit kosztował ok. 1000zł). Koleś pudła nie wysłał a kiedy sprawą zajęło się allegro oddało kumplowi kasę - 1zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wystawić po prostu gry po normalnej cenie (średnia cena używanego tytułu), ustawić aukcja zamkniętą (o ile się nie mylę to jest taka opcja) i wtedy zaprosić drugą osobę. W razie czego odzyska się kasę, minus taki że trzeba będzie zapłacić prowizję ale te parę groszy chyba nikogo nie uszczypnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem juz aukcje potwierdzajaca 17zl wpisalem cene bo tyle doplacalem jeszcze do wymiany , raczej nie zostane oszukany ^^ (oby)

Edytowane przez Razo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wystawić po prostu gry po normalnej cenie (średnia cena używanego tytułu), ustawić aukcja zamkniętą (o ile się nie mylę to jest taka opcja) i wtedy zaprosić drugą osobę. W razie czego odzyska się kasę, minus taki że trzeba będzie zapłacić prowizję ale te parę groszy chyba nikogo nie uszczypnie.

Najprostsze rozwiązanie. Kilka groszy prowizji, będzie swego rodzaju "opłatą" za komentarz w Allegro :D

Zastanawiam się tylko czy Allegro w przypadku oszustwa zajęło by się sprawą wymiany... trzeba by przeczytać regulamin krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wystawić po prostu gry po normalnej cenie (średnia cena używanego tytułu), ustawić aukcja zamkniętą (o ile się nie mylę to jest taka opcja) i wtedy zaprosić drugą osobę. W razie czego odzyska się kasę, minus taki że trzeba będzie zapłacić prowizję ale te parę groszy chyba nikogo nie uszczypnie.

No więc właśnie o to chodzi panie! Tak byłoby najlepiej. Ale jak ktoś dużo sprzedaje na allegro to ta prowizja w miesiącu jest bardzo duża. Prowizja od sprzedaży gry za powiedzmy 200 pln wyniesie 6,5. Do tego dochodzi samo wystawienia przedmiotu, około 2 złote przy tej kwocie. Wymień teraz 5 gier w miesiącu i masz 5 dych w plecy. Jak dla mnie średni interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy gosc napisal ze juz polecial na poczte wyslac paczke , ja tez bede juz szedl oby mnie nie wyrolowal bo 2 gry to nie przelewki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie o to chodzi panie! Tak byłoby najlepiej. Ale jak ktoś dużo sprzedaje na allegro to ta prowizja w miesiącu jest bardzo duża. Prowizja od sprzedaży gry za powiedzmy 200 pln wyniesie 6,5. Do tego dochodzi samo wystawienia przedmiotu, około 2 złote przy tej kwocie. Wymień teraz 5 gier w miesiącu i masz 5 dych w plecy. Jak dla mnie średni interes.

Masz racje w takiej sytuacji może być to trochę bezsensowne ale jeśli wymieniamy gry tańsze (używki za 120zł) to koszty wymiany 5 tytułów w miesiącu spadają nam do jakichś 25zł a mamy wtedy pewność że w razie czego zwrócą nam kasę. Ale punkt widzenia zależy od punktu patrzenia, jak mam kasę to mi nie żal tej prowizji, jak odkładam na każdy tytuł z trudem no już mnie ten dodatkowy koszt zaczyna boleć. Wszystko jest względne :)

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojeju no... :P

Wystaw aukcje za złotówkę Kup Teraz. A w opisie napisz "Forma zapłaty - gra [tytuł]

Szybko dajesz linka temu drugiemu i on kupuje. Musicie się zgadać, żeby być w tym samym czasie, bo tak to jeszcze ktoś inny ci przez przypadek zalicytuje.

Allegro nie pośredniczy w wymianie czy innych takich ... Bo zaraz się tu zaczną teorie spiskowe.

aukcja potwierdzajaca wymiane gier XXXXXXXXXXXXXXXX pomiędzy uzytkownikami XXXXXXX i (twoj nick) z doplata XX zl ze strony uzytkownika (twoj nick).

Może być taki opis?

a więc to sie robi taka aukcje potwierdzajaca?

Obie aukcje nielegalne wg regulaminu.

Panowie, czegoś nie rozumiecie - allegro jest do sprzedaży i kupna. W regulaminie allegro, który zaakceptowaliście jest wyraźnie napisane, że wymiana jest zabroniona.

Jeśli allegro Wam kont nie zablokuje, to w razie oszustwa nie macie prawa żądać od allegro zwrotu pieniędzy czy pomocy, czytajcie regulaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzieeeeeeeeeeeeeeee!!! Robicie z igły widły.

Sprawa jest prosta. Ja mam Uncharted, Ty Bioshock-a. Ja wystawiam gre za (przykladowo) 150 zl i Ty swoja za 150 zl. Kupujemy od siebie towar i wysylamy gry. Jesli ja wysle a Ty mnie zrobisz w hu** to poprzez Allegro dostane 150 zl. I i tak wyjde na swoje, bo gre sobie kupie. I to cala magia. za 1 zl to bym nie wystawial. Ale za umowiona kwote, zeby w razie co nikt nie byl stratny. Mozna w aukcji dopisac PRYWATNA -NIE LICYTOWAC. I z glowy z podkupywaniem. Cene najlatwiej robic przez KUP TERAZ. W ten sposob omijamy to o czym pisal WACH. Bo oficjalnie za gry placimy. Ale tylko my wiemy ze kasy fizycznie nie ma tylko gry. Teoretycznie mozna sie czepiac braku dowodu wplaty. Ale to jzu na wyrost.

Pomogłem?

Edytowane przez DJ Maxxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×