Skocz do zawartości
hasmurokare

BenQ FP241W ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić ten monitor do ps3 i jestem oczywiście lajkiem w tych sprawach, dlatego mam parę pytań:

a). Czy w tej cenie jest to najlepszy wybór?  :)

b). Monitor wyświetla rozdzielczość 1920x1200, zatem czy obraz wyświetlany z ps3 będzie rozciągnięty, czy wszystko będzie ok ?

c). Czy warto inwestować taką kasę w monitor obsługujacy 1080p, czy lepiej zluzować i kupić coś tańszego co obsługuję 720p. Czy będzie to duża różnica?

d). Benq wypuściło model FP241Wz, czym różni się od FP241W (chodzi mi oczywiście o temat podłączenia do niego ps3)

Z góry dzięki za odpowiedź i sorka, że tak zalatuje ode mnie amatorką w tych sprawach, ale w temacie ps3 obracam się od niedawna

A i oczywiście witam wszystkich na forum  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Nie pomoge ci w sprawach technicznych, ale miałem perypetie z telewizorami i monitorami BenQ.... naprawdę awaryjny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony odradzam monitory, gdyż nie mają one 16:9, a 16:10 przez co niektóre gry są delikatnie rozciągnięte :) ale to już kwestia skalera i oka. Nie wiem jak ma się sprawa skalera w tym benq  ::)  Przy 24" (a właściwie 26" przy TV) wolałbym kupić jakiegoś samsunga czy bravię 26" HD Ready  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez co niektóre gry są delikatnie rozciągnięte

Co to znaczy niektóre i od czego to zależy?

Poza tym jaki konkretnie model telewizorka polecacie, żeby było tanio i fajnie?

Czy będę odczywał dużą różnice przy telewizorze HD Ready, a FULL HD?

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 24"-26" różnica pomiędzy HD Ready a fullHD będzie minimalna. Rozciągnięcie jest niewielkie, ale jednak (różnica rozdziałek... pomiędzy 1920x1080, a 1920x1200 w monitorze jest różnica 120 pixeli na wysokości), mówiąc "niektóre" miałem na myśli to, że w niektórych się to rzuca w oczy. Co do konkretnych modeli TV to poszukaj sobie na ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego monitor do PS3? rozumiem, gdyby był wykorzystywanych również do innych celów, ale monitor <nie> Nie wiem, za ile masz go do zdobycia, ale średnia cena na necie to jakiś 2.5k. Za taką cenę masz już  wystarczająco spory wybór LCD 32 calowych. HD Ready oczywiście, bo FullHD będą droższe, a poza tym, kupno telewizora FullHD poniżej 42 cali mija się z jakimkolwiek celem.  Za 2.5k znajdziesz już dobry telewizor do 32 cali, pozdro i udanych zakupów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele telewizorów jak np. Sony Bravia 26s2030 czy 20s2030 mają wejścia PC i komputery również działają pod nimi świetnie, więc wielozadaniowość monitora też nie jest jakimś super atutem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, tylko chyc jest taki, że mam możliwość kupić ten monitor za jakies 1800zł. i nie wiem czy jest coś lepszego w tej cenie. Radźcie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×