Skocz do zawartości
patjam

PS3 jako media center?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wykorzystać PS3 jako media center. Planuje wymianę dysku. Jednak gnębi mnie jedna rzecz. Mam (legalne) Bluray’e – czy jest możliwość skopiowania ich na dysk konsoli? Jak jest z MP3, audio CD ? Ostatnio próbowałem i nie dało rady. Chodzi mi oczywiście o oryginalne utwory. Jak z innymi typami plików? Jaka jest polityka konsoli na różne rodzaje plików? Czy musi mieć wykryte zabezpieczania, czy zdjęte?

Druga rzecz to połączenie z siecią. Mam w domu sieć, która jednocześnie jest używana do połączenia z Internetem. Gdy po drodze jest połączony powiedzmy komputer z dużą bazą fotografii, to jest możliwość, aby konsola sczytywała z niego fotografie? Jak przebiega konfiguracja?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie można kopiować tych rzeczy.

2. Jest możliwość- Media Server

Również pozwolę sobie numerować:

1. To po co w menu występują takie działy typu movies, music? Tylko dla zakupionych plików w PS Store?

2. A jak zainstaluje Linuxa to się będzie dało to wszystko kopiować?

3. A z plikami z serwera to tylko fotografie, czy muzyka i filmy też będą śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, że można wgrać filmy już zripowane do różnych formatów i trzymać na dysku. Można wgrać też zripowaną muzykę.

Przez media server chodzi wszystko - filmy, zdjęcia, muzyka, raz nawet obraz płyty zarzuciłem i chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzucić Audio CD da się ja swoją zrzuciłem (Kopia zapasowa) oglądam też filmy (niestety nie da się skopiować blue ray chyba nie wiem bo nie mam filmów na tym nośniku) a i te fotografie spoko da się przez media server :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzykę z płyt konsola może ripować. W ustawieniach można wybrać format (AAC, MP3 lub ATRAC) i bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w jednej sieci (ethernet) kompa stacjonarnego i PS3, Czy jest możliwość aby konsola widziała w otoczeniu sieciowym pliki z "Peceta" ???

Z góry dzięki za info :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w jednej sieci (ethernet) kompa stacjonarnego i PS3, Czy jest możliwość aby konsola widziała w otoczeniu sieciowym pliki z "Peceta" ???

Z góry dzięki za info :) :) :)

jest taka mozliwosc.

Zainstaluj na pc "PS3 Media Server"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla malego sprostowania, nie bedzie to widocznosc w otoczeniu sieciowym, a tylko mozliwosc udostepniania na PC wskazanych multimediow aby byly widoczne na ps3. Nie mozna zobaczyc PS3 na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu...

Ostatnio walczę o to by czarnula widziała co kolwiek z mojego laptopa droga bezprzewodową.

Problem w tym, że laptop widzi konsolę a konsola tego co dodaje do PS3 Meda Servera nie....

a już sprawdzałem porty w zaporze i w routerze, konsola ma włączone UPnP, Nat2, Media server jest też włączone w PS3...

Teraz zauważyłem ,że wcześniej udostępnione pliki były z dysku NTFS...więc dziś dodałem coś z FAT32 dysku...lecz bez

rezultatu....

Może ktoś mi opisze jak dodawać pliki do PS3MS...bo ja tylko wybieram katalog który chcę dodać i robię " Zrestartuj serwer HTTP" lub

wyłączam i włączam program....

Za poradę będę wdzięczny bo już pomału tracę nadzieję, że coś w ogóle moja czarnula ujrzy z laptopa...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to wina dodawania plików (nawet gdybyś nie dodał żadnych to widziałbyś ikonkę servera w PS3), rodzaj systemu plików nie ma znaczenia (w komputerze mam wszystkie partycje w NTFS i wszystko widzi). W ustawieniach programu masz ustawione na twoją kartę wifi? Bo mogło automatycznie ustawić na kartę Ethernet - wejdź w zakładkę Konfiguracja ogólna > Wymuś sieć na interfejsie i wybierz kartę wifi

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ustawieniach programu masz ustawione na twoją kartę wifi?
--- to pole było puste ale i tak po zmianie na moja karte wifi nic się nie zmieniło...

Podaje log z programu:

[main] TRACE 10:40:24.062 Starting Java PS3 Media Server v1.10.51

[main] TRACE 10:40:24.062 by shagrath / 2008-2009

[main] TRACE 10:40:24.062 http://ps3mediaserver.blogspot.com

[main] TRACE 10:40:24.062 http://code.google.c.../ps3mediaserver

[main] TRACE 10:40:24.062

[main] TRACE 10:40:24.062 Java 1.6.0_13-Sun Microsystems Inc.

[main] TRACE 10:40:24.062 OS Windows XP x86 5.1

[main] TRACE 10:40:24.062 Encoding: Cp1250

[main] TRACE 10:40:24.078 Temp folder: C:\DOCUME~1\Kristov\USTAWI~1\Temp\javaps3media

[main] TRACE 10:40:24.093 Found AviSynth plugins dir: C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins

[main] TRACE 10:40:24.093 Found VideoLAN version 1.0.1 at: C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine AviSynth/FFmpeg

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine FFmpeg Audio

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine MEncoder

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine Avisynth/MEncoder

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine MPlayer Audio

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine MEncoder Web

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine MPlayer Video Dump

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine MPlayer Web

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine TsMuxer

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine Audio High Fidelity

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine VideoLan Audio Streaming

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine VideoLan Video Streaming

[main] TRACE 10:40:24.140 Registering transcoding engine FFmpeg DVR-MS Remux

[main] TRACE 10:40:24.140 Registering transcoding engine Raws Thumbnailer

[main] TRACE 10:40:24.359 Scanning network interface lo / MS TCP Loopback interface

[main] TRACE 10:40:24.359 Scanning network interface eth0 / Broadcom NetLink ™ Gigabit Ethernet - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów

[main] TRACE 10:40:24.375 Scanning network interface eth1 / Karta sieciowa Broadcom 802.11g - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów

[main] TRACE 10:40:24.375 Using address /192.168.0.156 found on network interface: name:eth1 (Karta sieciowa Broadcom 802.11g - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów) index: 3 addresses: /192.168.0.156;

[main] TRACE 10:40:24.375 Created socket: /192.168.0.156:5001

[main] TRACE 10:40:24.375 Using database located at : C:\Program Files\PS3 Media Server\database

[Thread-4] TRACE 10:40:24.390 Starting DLNA Server on host 192.168.0.156 and port 5001...

[main] TRACE 10:40:24.796 Sending ALIVE...

[main] TRACE 10:40:24.812 Using following UUID: c6814a14-282d-3c68-82c8-d5ed79a5ed5e

[Thread-4] TRACE 10:40:28.125 Receiving a request from: 192.168.0.122

[main] TRACE 10:40:29.078 It's ready! You should see the server appears on XMB

[Thread-12] TRACE 10:40:39.078 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:41:03.296 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:44:07.640 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:47:11.953 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:50:15.828 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:53:20.953 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:56:25.187 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:59:31.734 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 11:02:37.093 Sending ALIVE...

Może coś nadal z portami jest nie tak....teraz usunąłem wszystkie porty i tylko dodałem Ip konsoli w DMZ routera...

Jakieś inne pomysły... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co bawicie sie w jakieś ps media serwer wystarczy odpalić program NERO gdzie znajdziecie zakładkę home media. Wrzucacie pliki które mają być widoczne przez urządzenia wi fi i po krzyku.Sam tak robię i wszystko gra. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi - czy ten PS3 Media Server jest lepszy lub taki sam jak TVersity ? Bo z kolei ten drugi nie chce mi działać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kr!stov a czy po dodaniu plików/katalogow, restarcie (nie wyłączaj programu) dajesz w ps3 ponowne wyszukiwanie media center?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co bawicie sie w jakieś ps media serwer wystarczy odpalić program NERO gdzie znajdziecie zakładkę home media. Wrzucacie pliki które mają być widoczne przez urządzenia wi fi i po krzyku.Sam tak robię i wszystko gra. :thumbsup:

Bo oczekujemy wiekszej funkcjonalnosci niz ta, ktora oferuje zabawka Ahead'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo oczekujemy wiekszej funkcjonalnosci niz ta, ktora oferuje zabawka Ahead'a...

A jakiej funkcjonalności dodatkowej oczekujesz? Kawy ani las... Ci nie zrobi :fool: . Playstation 3 póki co jest zabawką głównie do grania,oglądania filmów oraz ograniczonego przeglądania neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak PS3 media serwer jest trochę "żalowate" wiem "żalować" mogę kolegów z podwórka ale nie dobry program.

Dlaczego dla mnie jest trochę żalowate ? żeby znalazł ps3 muszę w kompie wyłączyć sieć bezprzewodową i jak znajdzie ps3 z powrotem ją włączyć dziwne nie ? a Windows media player nie miał tego problemu (idealny jeśli wszystko masz skonwertowane do formatu który czyta ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no ja nie wiem. Poczytałem temat z media serverami, ściągnąłem jeden, zainstalowałem i nic włączać ani wyłączać nie muszę. Jedno kliknięcie na ikonę na pulpicie i viola: Konsola widzi kompa, komp konsole. 

Ale to i tak bez sensu dla mnie: wolę przekopiować to chcę obejrzeć/posłuchać na Sticka a potem z tego odpalić na konsoli. Nie ma lagów, i jest szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EndarSeth a teraz zrób tak z plikiem mkv. Szkoda tylko, że i tak traci się na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kr!stov a czy po dodaniu plików/katalogow, restarcie (nie wyłączaj programu) dajesz w ps3 ponowne wyszukiwanie media center?

Tak zawsze gdy nie widział po próbie innego ustawienia to próbowałem ręcznie...i bez rezultatu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, te pliki zmieniam z kolei na pliki avi innym programem, który również znalazłem w temacie na forum. No, ale jakość tak jak zauważyłeś, spada drastycznie.

Może firmware 3.0 (ta jasne) wprowadzi możliwość odpalania bez udziwnień prosto z ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak bez sensu dla mnie: wolę przekopiować to chcę obejrzeć/posłuchać na Sticka a potem z tego odpalić na konsoli. Nie ma lagów, i jest szybciej.

Święta prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę ...

Zainstalowałem PS3 Media Serwer i działa od ręki, nic nie konfigurowałem nic nie zmieniałem, udostępniłem na PeCecie 3 katalogi:

Zdjęcia, Muzyka, Filmiki

Wszystkie były od ręki widoczne na Ps3, żadnych lagów, zacięć, zwiech itp,

Konsole mam jednak połączoną z PeCetem poprzez Switch'a w routerze do Neostrady - kablem sieciowym

Wcześniej na Wi-Fi miałem problemy z połączeniem (konsole od routera dzielił strop i kilka ścian)

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×