Skocz do zawartości
TaZ

Zakup konsolki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przez kilka miesięcy byłem posiadaczem Xboxa 360 lecz potem przesiadłem się na ASG i musiałem sprzedać konsolę.

Teraz przerywam na jakiś czas ASG i mam zamiar znowu kupić konsolę.Myślałem znowu nad X360 lecz jest kilka gier na PS3 które nie wyjdą na 360(a te co wychodzą tylko na Xboxa[GoW2] mnie nie interesują).

Tak więc zdecydowałem, że kupię właśnie PS3(muszę jeszcze sprzedać swoje AK47) i tu pojawiają się pytania.

Którą wersję-z jakim dyskiem-wybrać najlepiej?Nie chcę slima bo czytałem, że nie będzie kompatybilności wstecznej na której bardzo mi zależy.

Jakie kable do podłączenia do TV są w zestawie?

Wydawało mi się, że mam tych pytań więcej...jak coś sobie przypomnę to napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilność jest tylko w 60GB PS3, która nie jest już od jakiegoś czasu produkowana więc pozostaje Ci albo Slim albo 80GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 60 gb używana bez gwarancji :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego fata na gwarancji z grami/grą dostaniesz za 1199zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki wchodzą w grę(bo tańsze :P ).Chociaż może w sklepach jeszcze się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 gb na pewno :D w sklepach są a co do 60 i 40 to nie bardzo

nie produkują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o 60GB :P

Chyba się zdecyduję na slim jednak.Większy dysk, mniejsza waga, rozmiary itd.

Tylko jeszcze kasę zdobyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubasek jest ładniejszy :)

Sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Fat będzie tańszy, to dla mnie wybór jest oczywisty :) Po co przepłacać za slima, jeżeli ten różni się praktycznie niczym ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno stałem przed podobnym wyborem, jestem posiadaczem ps3 od raptem 2 tygodni ale teraz bez wahania zrobił bym ten sam krok.

Kupiłem używanego ps3 60gb (jeszcze jest na gwarancji :) ale już końcówka bo został sprzedany w grudniu 2007 więc ostatnie podrygi jej hehe ) ale sprawuje się wyśmienicie, stan żyletka, wsteczna kompatybilność, czytniki kart, jak dla mnie bomba.

Cena? no to minus, 60gb jest rzadka a po obniżce ceny wyszło, że zapłaciłem za używkę tyle co za nową (mnie kosztowała 1300zł + przesyłka) ale za to w zestawie miałem 2 pady, oraz 6 gier (2 z ps2) więc chyba zły dil nie był.

A co do pojemności dysku twardego.

Ja bym na twoim miejscu na to kompletnie nie patrzał, jeśli zacznie ci brakować miejsca na dyziu wymiana to kwestia 4 minut.

Ja wprawdzie na 60 miałem jeszcze parę gb wolnego ale wymieniłem na 250gb i teraz mam na długo spokój (btw. ktoś chce kupić dysk 60gb 2,5 cala :D )

Jeśli tak bardzo zależy ci na wstecznej kompatybilności szukaj wersji 60gb, mi zależało bo mam dużo gier na tą konsolę i dla mnie to było bardzo przydatne.

Jeśli nie masz takiej możliwości bierz zwykłego chlebaczka i wymień sobie dysk na jaki potrzebujesz.

Na temat czy brać slima czy nie już ktoś zapodał linka :) ja wole zdecydowanie grubaskę hehe :) (kochanego "ciała" nigdy za wiele :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fata ale wymieniłbym za silma ponieważ nie rysuje się i jest mniejszy =)

No i co ze jest mniejsza ? wymienił byś Fata na Slim bo jest lżejsza czyli

wnioskuje ze Fata przenosisz hmmm 6 razy dziennie z pokoju do pokoju hehe i jest ci ciężko ?.

A sprawa rysowania obudowy jak nie będziesz :D kładł na nią pada,dbał i wycierał

odpowiednimi ściereczkami :P to nie będziesz miał problemu z ryskami

aaa i sorka za offtop... :rofl:

Edytowane przez Qekon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo 60 albo 80GB :)

Premiera slima za kilka dni więc fat powinno stanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo 60 albo 80GB :)

Premiera slima za kilka dni więc fat powinno stanieć.

Ciut z historii zakupu mojej konsoli,

Przyszedł piękny dzień zakupu 1600 polskich złotych dumnie siedziało u mnie w portfelu. Udałem się do MM w celu zakupu konsoli z promocyjnie dorzuconym Little Big Planet :) Niestety te wersje z grą zostały już wyprzedane i pozostało mi jedynie zakupić za 1550zł wersję z jednym PAD'em i bez żadnej gry. Wziałem więc to pod pachę i stanąłem do kasy

Na szczęście była kolejka dłuuuga i postanowiłem przejść się do EMPIK'u

A tam CUDOOOO !!! Za 1499zł konsola z dyskiem 160Gb i 4 grami (z PS Store: Ratchet &Clank, The Last Guy, GT Prologue, StarDust HD)

Morał: Warto poszukać, poczekać, poszperać w Necie, zawsze można coś lepiej, taniej, ciekawiej.

Na Slim'a bym się nie napalał .... ale to moja opinia

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czego potrzebujesz? Ile razy wykorzystałbyś czytnik kart - czy go potrzebujesz?

Wsteczna kompatybilność to super sprawa, ale z drugiej strony używane PS2 dostaniesz za "grosze". Co prawda będziesz potrzebował miejsce na drugą konsolę, ale zazwyczaj nie jest to problem. Zastanów się w ile gier z PS2 chciałbyś zagrać, jak w niedużo to lepiej kupić PS2, zagrać w gry i sprzedać.

PS3 nie jest najtańsze a wystarczy spojrzeć w temat, w którym są opisane te padnięte, trochę ich jest. Gwarancja mimo wszystko jest bardzo ważna dlatego dobrze mieć nową.

Jak ktoś jest przywiązany do tytułów z PS2 i musi codziennie w jakiś zagrać, lub 2 razy dziennie ogląda zdjęcia z karty,to może dla niego warto kupić wersję 60GB. Większość użytkowników gra w tytuły PS3, a jest ich trochę więc nie ma potrzeby z nudy zaglądania do gier z PS2, więc nie potrzebują wersji 60GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompatybilność wsteczną mogę olać.

PS3 nie jest najtańsze a wystarczy spojrzeć w temat, w którym są opisane te padnięte, trochę ich jest

Ale rozumiem, że PS jest wciąż mniej awaryjny niż X360?

Chyba najlepszym wyborem będzie 80GB bo i nówkę dostanę(gwarancja) i dysk większy(tak wiem można wymienić).

Jednak do zakupu zostało mi kilka tygodni bo muszę jeszcze trochę kasy dozbierać(plus oczywiście sprzedaż "kałacha").

Dzięki za pomoc.

EDYTA:

Możecie mi jeszcze podać kilka powodów dla których lepiej kupić PS3 niż X360?Pomijając oczywiście kwestie finansowe.

Już i tak zdecydowałem, że kupię PlayStation, ale chcę się jeszcze bardziej upewnić, że dobrze wybrałem :)

Edytowane przez TaZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×