Skocz do zawartości
Gość Buson

Samsung LE52F96BD - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Buson

Witam, mam zamiar zamienić mój telewizor na ten model, ale kompletnie nie znam się na tych sprawach, oto specyfikacje:

Cena detaliczna

Specyfikacja produktu

    * Telewizor LCD 52"

    * Format 16:9

    * Panel Super Clear

    * Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)

    * Stopa jasności 450 cd/m2

    * Stopa kontrastu 500.000:1

    * LED Smart Lighting (lokalne podświetlanie)

    * Paleta barw 127% PAL

    * Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia

    * Wide Color Enhancer

    * Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°

    * Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)

    * Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)

    * System dźwięku SRS TruSurround XT

    * Moc akustyczna 2 x 15 W

    * PIP (1 Tuner)

    * Telegazeta 1.000 stron

    * iDTV

    * Złącza: HDMI (1,3) x3 (jedno złącze HDMI-CEC), SCART x2, Component x1

    * Złącza: słuchawkowe x1, S-Video x1, PC D-sub x1

    * Złącze USB 2.0

    * Obrotowa podstawa

    * Menu ekranowe w języku polskim

    * Kompatybilność z automatycznym wieszakiem (Auto Wallmount)

Najważniejsze cechy

    * Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)

    * Stopa kontrastu 500.000:1

    * LED Smart Lighting (lokalne podświetlanie)

Wymiary

1222.3*752.4*319.9/ 1222.4*686.8*111 mm (z podstawą/bez podstawy)

Waga

32.8 / 27.7 kg

Wprowadzenie na rynek

wrzesień 2007

Co myślicie ? jakieś "profesjonalne opinie? z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

well... ma wszystko co mozna zapragnac heh, moze poza 100Hz, ale do PS3 i tak zbedne heh.

pimp z ciebie i tyle!  :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

W tym momencie mam Samsunga LE52M87BD a że mam znajomego który tanio może mi załatwić wymianę telewizora Samsung na lepszy, to się właśnie zastanawiałem, wszystko ma niby lepsze.. a różnica kontrastu.. 500.000:1  - 25.000:1 to jest chyba coś :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię stać i masz możliwość wymiany to nie ma co się zastanawiać.

PS. A może jest możliwośc wymiany 3 miesięcznego LE40M87BD?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Jeśli Cię stać i masz możliwość wymiany to nie ma co się zastanawiać.

PS. A może jest możliwośc wymiany 3 miesięcznego LE40M87BD?  :)

[/quote

Niestety nie, ja mam taką umowę z tym znajomym biorę od niego po hurtowej cenie, nie spisuje dokumentów nic itp, i on to jakoś tam załatwia sam nie wiem jak, że mi może dosyć tanio wymienić... za to że mu hostowałem przez prawie 4 lata serwer w Tam Fortress =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
W tym momencie mam Samsunga LE52M87BD a że mam znajomego który tanio może mi załatwić wymianę telewizora Samsung na lepszy, to się właśnie zastanawiałem, wszystko ma niby lepsze.. a różnica kontrastu.. 500.000:1  - 25.000:1 to jest chyba coś :O
Jeśli zauważysz tą różnicę to znaczy że masz jakieś sztuczne oczy :D rozumiem 500:1 a 10 000:1 ale tu tym bym się nie sugerował na twoim miejscu kupiłbym sobie projektor jeśli masz dużą ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kontrasty to pic na wodę. W moim starym monitorze Samsunga miałem 500:1 i 25ms - teraz mam nowy model też Samsunga - kontrast 1500:1 i chyba 6ms reakcji i różnicy za dużej nie widzę...jednie w podświetleniu i kolorach bo ten stary miał już 5 lat i zaczynał sięgać kresu swojego żywota. Jak chcesz zobaczyć różnicę to kup plazmę - o wiele lepsze kolory i jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
Te kontrasty to pic na wodę. W moim starym monitorze Samsunga miałem 500:1 i 25ms - teraz mam nowy model też Samsunga - kontrast 1500:1 i chyba 6ms reakcji i różnicy za dużej nie widzę...jednie w podświetleniu i kolorach bo ten stary miał już 5 lat i zaczynał sięgać kresu swojego żywota. Jak chcesz zobaczyć różnicę to kup plazmę - o wiele lepsze kolory i jakość obrazu.
Potwierdzam jeśli chodzi o kolory to tylko plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Dobra, ja zrobię tak że znajomy przywiezie TV do mnie podłączymy telewizory i sam na własne oczy zobaczę różnice bo nie wieże że 475,000:1 różnicy nie robi różnicy ^^,  a poza tym ten tv jest pod prawie każdym aspektem lepszy od mojego =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest "chłyt maketingofy" to właśnie jest kontrast w tym telewizorze. Bujda na resorach. Po 1: Twój telewizor ma kontrast 15k:1 a po drugie, nie ma telewizorów które gwarantują tak kosmiczny skok, pół miliona do 1 lol, po 3 nie bój się różnicy nie zobaczysz, istnieje granica ludzkiego oka. Żyjecie ludzie tyle na tym świecie i nie macie wciąż pojęcia, że te literki, cyferki i oznaczenia, mają na celu przyciągnąć tylko klientów nie mających zielonego pojęcia o tym co kupuję. Po co kupujesz tv? po to żeby go oglądać i z niego korzystać, czy siedzieć w łapie z wydrukowaną na kartce specyfikacją i spoglądać co minutę na nią i recytować do lustra, że mój kontrast to ma pieńćset tysiakóf ;x. Uwierz mi, to jest tylko marketing, nie mający żadnego odbicie w rzeczywistości. Różnicy i tak nie zobaczysz, a jeśli dostrzeżesz minimalną, to ludzkie oko po 2 dniach się przyzwyczai do tego stanu rzeczy i nie będzie już żadnych wrażeń robić, a kasa będzie jednak przepłacona. Jakbym chciał to sam poleciałbym do sklepu i kupił nie wiadomo jaki telewizor, mimo, że swój kupiłem 2 miesiące temu. Rozsądek jednak podpowiada, że spece siedzący w tych firmach szukają tylko jeleni, żeby wyciągnąć od nich pieniądze, nie oferując nic praktycznie w zamian, a szczególnie nic adekwatnego do ceny. Ja jeleniem nie jestem i nie będę za byle co nabijał ich konta o następne miliony zielonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Wiesz co to jest "chłyt maketingofy" to właśnie jest kontrast w tym telewizorze. Bujda na resorach. Po 1: Twój telewizor ma kontrast 15k:1 a po drugie, nie ma telewizorów które gwarantują tak kosmiczny skok, pół miliona do 1 lol, po 3 nie bój się różnicy nie zobaczysz, istnieje granica ludzkiego oka. Żyjecie ludzie tyle na tym świecie i nie macie wciąż pojęcia, że te literki, cyferki i oznaczenia, mają na celu przyciągnąć tylko klientów nie mających zielonego pojęcia o tym co kupuję. Po co kupujesz tv? po to żeby go oglądać i z niego korzystać, czy siedzieć w łapie z wydrukowaną na kartce specyfikacją i spoglądać co minutę na nią i recytować do lustra, że mój kontrast to ma pieńćset tysiakóf ;x. Uwierz mi, to jest tylko marketing, nie mający żadnego odbicie w rzeczywistości. Różnicy i tak nie zobaczysz, a jeśli dostrzeżesz minimalną, to ludzkie oko po 2 dniach się przyzwyczai do tego stanu rzeczy i nie będzie już żadnych wrażeń robić, a kasa będzie jednak przepłacona. Jakbym chciał to sam poleciałbym do sklepu i kupił nie wiadomo jaki telewizor, mimo, że swój kupiłem 2 miesiące temu. Rozsądek jednak podpowiada, że spece siedzący w tych firmach szukają tylko jeleni, żeby wyciągnąć od nich pieniądze, nie oferując nic praktycznie w zamian, a szczególnie nic adekwatnego do ceny. Ja jeleniem nie jestem i nie będę za byle co nabijał ich konta o następne miliony zielonych :D

Dobrze nie produkuj się tak, podłącze oba te telewizory obok siebie zobaczę i powiem czy jest różnica, a żeby to porównać do porządnej plazmy to pożyczę jeszcze tv od sąsiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Najwaznijesze zebys byl zadowolony ja zawsze jestem zadowolony z ceny/jakość ale jakby dostał spdek też pewnei bym szalał ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takze Samsunga i jestem bardzo zadowolony! Co do cytowanego modelu - to specjalisci zgodnie twierdza, ze wyznacza nowe standardy w obrazie!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takze Samsunga i jestem bardzo zadowolony! Co do cytowanego modelu - to specjalisci zgodnie twierdza, ze wyznacza nowe standardy w obrazie!

pozdrawiam

To nie jest wyznaczanie nowego standardu, technologia LCD jak i Plazma, nie będą w stanie wyświetlić takiego kontrastu. Ta specyfikacja jest tylko na papierze, chłyt maketingofy. Taki kontrast zapewnia tylko i wyłącznie na razie technologia OLED, która szybkimi krokami będzie wchodziła w życie. Dzisiejsze LCD i Plazmy już powoli zaczynają umierać, a będą je skutecznie wypychać z rynku telewizory właśnie stworzone w technologie OLED. Sony właśnie 1 grudnia zaprezentuje taki telewizorek ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
To nie jest wyznaczanie nowego standardu, technologia LCD jak i Plazma, nie będą w stanie wyświetlić takiego kontrastu. Ta specyfikacja jest tylko na papierze, chłyt maketingofy. Taki kontrast zapewnia tylko i wyłącznie na razie technologia OLED, która szybkimi krokami będzie wchodziła w życie. Dzisiejsze LCD i Plazmy już powoli zaczynają umierać, a będą je skutecznie wypychać z rynku telewizory właśnie stworzone w technologie OLED. Sony właśnie 1 grudnia zaprezentuje taki telewizorek ;x

Proszę już przestań, nic nie będzie umierać bo narazie LCD HDREADY to jest nowość dla polaków... a FULLHD to coś czym może się pochwalić tylko co 30 Polak, wprowadzić mogą nawet rozwijany 1000" telewizor MEGAHD, ale LCD nie zginą przez najbliższe 10 lat, a z chwytem marketingowym przesadzasz, specyfikacje są prawdziwe, tylko nie koniecznie wykorzystuje się je w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×