Skocz do zawartości
ONE

Batman: Arkham Asylum

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że możesz tak zrobić.

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj zacząłem w międzyczasie robić challenge i rzeczywiście Shock and Awe jest masakryczne- meczyłem chyba z 3 godziny, i wydaje mi sie że na tym slabszym poziomie ;/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Challenge mode nie ma poziomu trudności ... jedynie niektóre z wyzwań mają odmianę extreme, tam to już trzeba być perfect knightem żeby je przejść. Shock&awe Extreme to jest istna zemsta wydawców na platynożercach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany poziomu trudności w rozpoczętej grze (z hard na easy), czy pozostaje mi odpalenie gry od nowa na easy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, że temat trochę przedawniony, jednak jako dosyć nowy użytkownik konsoli stałem się posiadaczem tej gry i mam pytanie.

Jestem w fabule w ok 50% gry (albo w całości, bo w tym temacie też coś takiego doczytałem) na poziomie Normal. Chciałbym spróbować wbić platynę, stąd moje pytanie:

Czy mogę zrobić tak, że na poziomie na którym gram aktualnie, mogę probować zebrać wszystkie zagadki itd. a w międzyczasie stworzyć drugiego save'a na hardzie i skupić się tylko i wyłącznie na przejściu gry? Mowa tu również o 2 ważnych trofeach, o których należy pamiętać podczas przechodzenia fabuły (czyli skopania gości przy podejściu do ostatecznej walki i jeszcze jednej której nie pamiętam). Pytam, bo jeśli każdy poziom wymaga zrobienia w nim wszystkiego co możliwe to szkoda czasu na dokończenie na normal i do piero później przejścia na najwyższy poziom. Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam

Mozna tak zrobic, tylko wez pod uwage ile rydli zebrales itp, bo jesli malo, to bardziej oplaca sie zaczac na hard, oszczedzisz sobie czasu.

Challenge mode nie ma poziomu trudności ... jedynie niektóre z wyzwań mają odmianę extreme, tam to już trzeba być perfect knightem żeby je przejść. Shock&awe Extreme to jest istna zemsta wydawców na platynożercach ;)

Challenge nie byl taki zly:) Punktow to mialem 2x tyle co potrzebne, tylko zawsze jakos czasu nie starczylo:) ale za 5 razem poszlo. Wystarczy sie skupic, i pomyslec jak rozegrac runde, bo bezmyslne bicie w przyciski nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riddles zebrałem na pewno ponad połowę, doszedłem już do party popper i w miarę czasu dziś lub jutro postaram się stoczyć ostateczną walkę. Mam problemy ze znalezieniem dwóch zagadek Riddla (tzn zostało ich więcej ale do nich podchodziłem kilka razy i nic nie mogłem wymyślić. Może ktoś pamięta to jakoś podpowie, jedną pamiętam mniej więcej więc od razu o niej napiszę. Jest ona na dziedzińcu chyba tym gdzie idzie się do Jokera. Zagadka mówi że riddler coś widzi a ja nie, więc jest na lepszej pozycji, zagadka jest przy murach uszkodzonego budynku i wchodząc w te ruiny, patrząc na "resztki" sufitu w opcji detective mode widać na nim jakby odcisk. Probując przeszukiwać teren udało mi się tylko patrząc w stronę bluszczu rosnącego na ścianie zdobyć "object too small" i za nic w świecie nie mogę jej odnaleźć. Pamięta ktoś może? Byłbym wdzięczny

P.S.

Już zaczynam szukać na necie Arkham City. Jest tak samo świetna jak AA czy trochę się rozczaruję? W batmanie podoba mi się też to że grę nie da rady przejść w kilka godzin. Jest tam podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znak zapytania musisz znaleźć, wystarczy się dobrze ustawić. Jeśli masz problem to w necie znajdziesz wszystkie riddlesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riddles zebrałem na pewno ponad połowę, doszedłem już do party popper i w miarę czasu dziś lub jutro postaram się stoczyć ostateczną walkę. Mam problemy ze znalezieniem dwóch zagadek Riddla (tzn zostało ich więcej ale do nich podchodziłem kilka razy i nic nie mogłem wymyślić. Może ktoś pamięta to jakoś podpowie, jedną pamiętam mniej więcej więc od razu o niej napiszę. Jest ona na dziedzińcu chyba tym gdzie idzie się do Jokera. Zagadka mówi że riddler coś widzi a ja nie, więc jest na lepszej pozycji, zagadka jest przy murach uszkodzonego budynku i wchodząc w te ruiny, patrząc na "resztki" sufitu w opcji detective mode widać na nim jakby odcisk. Probując przeszukiwać teren udało mi się tylko patrząc w stronę bluszczu rosnącego na ścianie zdobyć "object too small" i za nic w świecie nie mogę jej odnaleźć. Pamięta ktoś może? Byłbym wdzięczny

P.S.

Już zaczynam szukać na necie Arkham City. Jest tak samo świetna jak AA czy trochę się rozczaruję? W batmanie podoba mi się też to że grę nie da rady przejść w kilka godzin. Jest tam podobnie?

Wchodzisz na balkon i jest kropka od znaku zapytania, jak spojrzysz na ziemie pod balkonem to bedziesz widzial reszte znaku zapytania, ustawiasz kamere tak, zeby utworzyl sie caly znak zapytania, robisz fote i gitara:)

Arkham City jest rownie zajebiste jak AA, wiec smialo mozesz kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te znaki zapytania czasem to była masakra jakaś, pamiętam że z jednym się też wyjątkowo męczyłem, widziałem kropkę na ścianie w pomieszczeniu i za nic w świecie nie mogłem się doszukać drugiej części pytajnika :( Trzeba było wejść do innego pomieszczenia, bodajże coś rozwalić i z wewnątrz tego pokoju wyglądać na salę, kropka była na zewnątrz, a zawijas na ścianie w pokoju (czy jakoś tak). Po czasie jednak jak się już coś zobaczyło świecącego w trybie detektywa to szybko szło się pokapować co, gdzie i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to były całkiem przejemne odmiany "znajdziek", dużo ciekawsze niż jakieś setki piór, gołębi czy 1001 kulek energii do zebrania :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mroczas, zaraz będę próbował, bo póki co po obiedzie udało mi się Jokera pokonać. Wspomniania kolegi Tomo chyba też sięprzydadzą bo nie pamiętam abym rozwiązał taką zagadkę :) Pozdrawiam

P.S.

Wiem, że na necie coś znadję, nawet jakiś poradnik ściągnąłem. Chciałbym jednak spróbować ogarnąć sam wszystko, a w ostatecznych sytuacjach (tak jak z tym balkonem co próbowałem kilkanaście razy) posłużyć się Waszą pomocą lub poradnikową,

Rzeczywiście jak ktoś wcześniej wspominał- wcześniej skończyłem grę niż zrobiłem wszystkie zagadki i teraz się męczę biegając po mapie ;/

Edytowane przez ząbek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trofeum Invisible Predator (w challengu mam zdjąć wszystkich przeciwników silent takedownem tak żeby mnie nie zauważyli).

Próbowałem już kilka razy, ale się nie udało.

Ktoś ma jakieś cenne wskazówki?

1. Czy mogę wykonywać vertical takedown tak żeby nikt mnie nie zauważył?

2. Mogę korzystać z sonic batarangów?

3. Gdzieś wyczytałem, że jeśli się zakradnę pod przeciwnika i wcisnę trójkąt a batman najpierw sprzeda mu tubę w brzuch, a dopiero potem zacznie dusić to liczy się to tak jakby mnie zauważyli. Prawda to?

Aaaa... a w jaki sposób mogę wykonywać challenge jokerem, bo czytałem, że nim jest dużo łatwiej zdobyć to trofeum?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje "predatora" to jeden z fajniejszych i jednocześnie upierdliwszych elementów AA, są na szczęście mocno oskryptowane i dzięki temu strategię można skopiować z filmików z youtube'a. Znajdź sobie walkthrough misji z którą masz problem i po prostu krok po kroku powtarzaj to co na niej zobaczysz :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jokera musisz, o ile dobrze pamiętam, ściągnąć z PS store, natomiast czy zaliczy ci nim te czelendże do 100% to pewien nie jestem.

A co do sprzętu to oczywiście możesz korzystać z całego swojego sprzętu jak leci. Nie warto oglądać żadnych solucji na youtubie - silent predatory przy odrobinie pomyślunku nie są trudne, a rozkminienie jak osiagnac wszystkie cele daje mnóstwo frajdy i satysfakcji. Fajnie jest też potem zobaczyć jak co poniektóre, trudniejsze, zadania robili inni - nie raz się łapałem za głowę jak prosto można było coś tam zrobić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje "predatora" to jeden z fajniejszych i jednocześnie upierdliwszych elementów AA, są na szczęście mocno oskryptowane i dzięki temu strategię można skopiować z filmików z youtube'a. Znajdź sobie walkthrough misji z którą masz problem i po prostu krok po kroku powtarzaj to co na niej zobaczysz :)

Ja wiem, ale chciałem sam się trochę pobawić.

Jokera musisz, o ile dobrze pamiętam, ściągnąć z PS store, natomiast czy zaliczy ci nim te czelendże do 100% to pewien nie jestem.

A co do sprzętu to oczywiście możesz korzystać z całego swojego sprzętu jak leci. Nie warto oglądać żadnych solucji na youtubie - silent predatory przy odrobinie pomyślunku nie są trudne, a rozkminienie jak osiagnac wszystkie cele daje mnóstwo frajdy i satysfakcji. Fajnie jest też potem zobaczyć jak co poniektóre, trudniejsze, zadania robili inni - nie raz się łapałem za głowę jak prosto można było coś tam zrobić.

Chodziło mi nie o zrobienie poszczególnych misji na 3 medale, tylko o zdobycie tego konkretnego trofeum;)

@Tomo: a jesteś w stanie odpowiedzieć na te moje 3 pytania wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie doczytałem - myślałem że pytasz ogólniej. No więc tak: Invisible Predator najlepiej chyba robić na pierwszej mapie(albo takiej żeby było dużo gargulców) - sonic batarang nie liczy się jako zauważenie - zauważenie jest tylko wtedy kiedy zbiry zobaczą ciebie - np. jak wykonujesz na ich kumplu inverted takedown. Jeśli masz z tym kłopot to zrób następująco: rzucasz sonica pod gargulca i czekasz aż zwabi zbira, potem NIE detonujesz, tylko IT - w ten sposób możesz powtarzać aż do momentu kiedy każdy gargulec będzie udekorowany. Dodatkowo możesz zrzucać zbirów z krawędzi zdalnie sterowanym batarangiem, a kiedy już zostanie ich mało to łatwo jest zachodzić ich od tyłu i robić silent takedown. Powalenie zbira zdetonowaną ścianą też jest dobrym rozwiązaniem bo pozwala trzymać się na dystans.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo: a jesteś w stanie odpowiedzieć na te moje 3 pytania wyżej?

Hmm, serio to niewiele już pamiętam z Arkham Asylum :( Misje predatora miałem zostawione na deser, combat challenge jednak napsuły mi tyle krwi że chciałem już szybko zapomnieć o Batmanie i wykonywałem je po solidnym prześledzeniu youtube'a. Danny Boy jednak chyba ma lepszą pamięć bo widzę że Ci odpisał na wszystko, zrewanżuj mu się plusem (Lubię to) przy poście, ode mnie już dostał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combat challenge pękły :) na koniec zostawiłem sobie shock and awe extr :) na długo to zapamiętam,jedyny sposób to perfekty w dwóch pierwszych rundach,3 i 4 to żel i eliminacja nożowników jak najszybciej.ale i tak sporo prób.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jedyny problem sprawił ten combat w extreme na elektrycznie podgrzewanej ziemi. :) Chyba z godzinę to męczyłem, a tak to wszystko peklo. Ponoć w AC trudniej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak grypa i zwolnienie l4 od pracy :whistling: Dzisiaj dobiłem wszystkie zagadki Riddleya. Tak jak mówiliście w większości są bardzo fajne, szkoda tylko że się powtarzają, mogli sobie darować na siłę 24o Riddleyów i ich nie dublować. Co do zbierania zagadek ich po fabule to nuda i flaki z olejem, szkoda że nic się już nie dzieje w Arkham po ubiciu Mr J. Mogliby chociaż Ci pomyleńcy się respwanować i nas atakować, zawsze byłoby komu w ryja dać :thumbsup:

Pozostały mi challenge, nie wiem czy coś zdołam na nich zrobić, nawet pierwszego na 3 batarangi nie umiałem przejść smile.gif Idę po kolei i mam pierwsze 4 wymaksowane, ogarnąłem już dobrze metodę walki więc spróbuje je poprzechodzić.

Ktoś gdzieś pisał o trudności pucharku Freeflow Perfection poniżej mniej więcej moja kombinacją której używałem

:square: - dowolna ilość razy, ważne żeby nie oberwać od kogoś

:triangle: - używamy do kontrowania,

:cicle: - ogłuszenie przeciwnika, warto po nim od razu wyprowadzić cios :square:

:l1: - rzut batarangiem,

:r2: :r2: - batclaw - przyciągnięcie i przewrócenie przeciwników liną, od jednego do trzech w zależności od posiadanych ulepszeń

:cicle: :triangle: - takedown, złamanie ręki, nogi i dobicie przeciwnika (dostępny przy odpowiednim mnożniku)

:r2: :triangle: - ten cios róbmy tylko wtedy gdy nie ma nikogo w pobliżu, nie da się wyprowadzić z niego kontry

:square: :x: - rzut przeciwnikiem (dostępny przy odpowiednim mnożniku combo)

:x: :x: - przeskok nad przeciwnikiem z jednoczesnym odepchnięciem, można używać między ciosami,

Powodzenia :thumbsup:

Witam Tomo mam pytanko skąd będę wiedział kiedy jest odpowiedni mnożnik combo żeby rzucić przeciwnikiem lub zrobić takedown jest jakiś przedział liczbowy miedzy tymi ciosami ?

Jambo_Cambo.png

Edytowane przez Tasma_Boss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Hmmm, sporo wody upłynęło od mojego ostatniego spotkania z nietoperkiem. Wydaje mi się że w momencie gdy mogłeś już wykonać takedown'a etc pojawiała się odpowiednia podpowiedź na ekranie. Niech mnie ktoś zbeszta i poprawi jeśli się mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAAAK !!!! :yes:

W 4 rundzie zrobiłem jak w opisie, poleciałem na prawe podwyższenie i od razu położyłem explosive gel, wybuch usunął jakieś 7 przeciwników z areny :biggrin2: na pozostałych spokojnie wykonałem combosa i zdobyłem jakieś 44.000. Dwa dni męczyłem ten challenge i brakowało mi ciągle czasu, przy zastosowaniu patentu zostałem z zapasem jakiś 20 sekund. Po zwycięstwie uzupełniłem wyzwania Predatora, dobiłem brakujące dwa pucharki i wpadła platyna :thumbsup:

batman_arkham_asylum_screen.jpg

Jak dotąd przejście Shock & Awe (Extreme) może równać się jedynie z 350 odłamkiem w Infamous :biggrin2:

Tomo a w którym miejscu dałeś dokładnie ten żel bo ja próbuję i nie wychodzi mi :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze wychodzi bo te ćwoki gonią Cię w zupełnie randomowy sposób, kurde jak to wytłumaczyć, no więc wchodziłem na to podwyższenie przy skrajnej prawej części (patrząc na nią z pozycji dolnej areny), odbiegałem na środkową jej część i nie przy samej barierce ale kawałeczek w głąb kładłem żel. To był czysty fuks ale po którymś razie wyszło. Mimo wszystko później nie popełniłem żadnego błędu. Najgorsi są przeciwnicy z pałkami etc. używaj batarangów, liny i płachty do ogłuszania no i wal takedowny kiedy tylko się uda. Po 4 latach z konsolą, 26 platynach i setkach przegranych godzin mogę spokojnie orzec że ten Shock&Awe Extreme to była najtrudniejsza rzecz jaką miałem okazję zmordować na Ps3 :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×