Skocz do zawartości
dk75

Monitor LCD Acer AL2623W

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się - kupiłem bydlaka. 26 cali to nie w kij dmuchał.

Służy mi i do komputera i do PS3.

desktop01.jpg

desktop02.jpg

desktop03.jpg

Oglądany z odległości 0,6-0,8m obraz jest gigantyczny i gdy monitor jest ustawiony na dużą jasność przy białych tłach po prostu oślepia ;)

Monitor jest wykonany na bazie matrycy PVA co oznacza dość dobre kąty widzenia ale pomimo to delikatne srebrzenia można już zauważyć przy 30 stopniach odchyłki od osi. No cóż tak bliskie oglądanie tak dużej powierzchni ma swoje "zady i walety" jednak nie wyobrażam sobie tego na monitorach TN+ które są tak popularne (bo tanie) nawet przy 22".

Przy kompletnie czarnym obrazie daje się zauważyć nierównomierność podświetlenia jednak w czasie pracy i przy oglądaniu filmów to kompletnie nie przeszkadza i jest niezauważalne.

Monitor "trochę" się nagrzewa więc jest akurat na zimę :P

Monitor posiada wyłącznik sieciowy z tyłu przy gnieździe zasilającym, jedno złącze DVI-D/HDCP i jedno VGA/D-Sub oraz mini-jack stereo do podłączenia dźwięku.

Pod dolną krawędzią ekranu znajduje się 5 przycisków sterowania - środkowy to ON/OFF, dwa po prawej stronie kolejno od ON/OF to "left" i "right", a po lewej stronie kolejno od ON/OFF to "menu" i "Auto".

Pod przyciskiem "Auto" znajduje się szybki menu wyboru trybu pracy w którym można wybrać 5 trybów: User, Text, Standard, Graphics i Movie:

menu01.jpgmenu02.jpg

Pod przyciskiem "Menu" znajduje się okienko z ustawieniami monitora począwszy od jasności i kontrastu poprzez rodzaj wejścia z którego jest pobierany obraz po info na temat aktualnie wyświetlanego obrazu:

menu03.jpgmenu04.jpgmenu05.jpgmenu06.jpgmenu07.jpgmenu08.jpgmenu09.jpgmenu10.jpg

Przy moich ustawieniach trybu "User" z kontrastem na "25" i jasnością na "0" czasami, podczas czytania tekstów kątem oka da się zauważyć okresowe "rozbłyskanie" podświetlenia ale nie częściej niż raz na 3-4 sekundy. Przy wyższych ustawieniach jasności i kontrastu zjawisko nie występuje.

Jak na tak duży panel jakość wykonania jest średnia. Podczas wycierania panelu miękką szmatką czuć jak się przesuwa wgłąb i słychać jest ocieranie się plastiku. Panel powinien być zamocowany tak aby nic się nie przesuwało - no ale cóż chcieć od monitora 26" PVA z HDCP w cenie 2805 razem z przesyłką. Panel Nec 24" kosztuje ok. 3500 i dopiera w nim można oczekiwać super wykonania, tak samo jak w moim starym Eizo L768 19".

Ogólnie wrażenia są znakomite.

Pomimo drobnych wad nie zwraca się na nie uwagi ani podczas czytania tekstów ( maile, forum PS3Site 8) ) ani podczas oglądania filmów a zwłaszcza podczas gry na PS3.

26" calowy obraz z odległości 0,5-0,7m jest... to trudno opisać. Człowiek ma ochotę robić uniki =] żeby w coś głową nie "przyrżnąć".

Na którymś forum zagranicznym przeczytałem, że monitor obsługuje tryb "1:1 pixel mapping" ale sam tego nie stwierdziłem. Obraz zarówno 1920x1080 (XMB, JERICHO) jak i 1280x720 wypełnia cały dostępny obszar o rozmiarze 1920x1200 - tak więc jest skalowany na całość. Jednak skalowanie to jest dobrej jakości gdyż nie zauważa się żadnych zniekształceń geometrycznych. Jedynie obraz 1280x720 nie jest tak ostry jak 1920x1080.

Jeśli chodzi o podłączenie: można na zmianę raz PS3 a raz komputer wpinać do monitora (jedno gniazdo DVI) lub podłączyć PS3 przez DVI a komputer przez VGA (teksty na komputerze będą się "rozlewać") albo... podpiąć do przełącznika HDMI z obsługą trybu 1920x1200. Ja wybrałem to 3 rozwiązanie za pomocą jakiegoś złomu "Made in China". Ogólnie działa i nie ma negatywnego wpływu na grafikę (porównałem z obrazem podpiętym bezpośrednio) tylko ma kłopoty przy przełączaniu z PS3 na komputer - występują "wacky colors" i trzeba przełączyć na jakiś nieużywany port i potem wrócić na komputer aby było dobrze. Jednak cena 145PLN za przełącznik nie pozwala mi narzekać :]

accesories.jpg

OK. Kończę "gadać" i przedstawiam kilka fotek z "prania" (są one przeskalowane - tu można pobrać oryginały z aparatu fotograficznego - 75MB):

graw201.jpg graw202.jpg graw203.jpg graw204.jpg graw205.jpg graw206.jpg graw207.jpg graw208.jpg graw209.jpg jericho01.jpg jericho02.jpg jericho03.jpg jericho04.jpg jericho05.jpg jericho06.jpg jericho07.jpg jericho08.jpg jericho09.jpg jericho10.jpg jericho11.jpg jericho12.jpg jericho13.jpg oblivion01.jpg oblivion02.jpg oblivion03.jpg oblivion04.jpg oblivion05.jpg oblivion06.jpg oblivion07.jpg oblivion08.jpg xmb01.jpg xmb02.jpg xmb03.jpg xmb04.jpg xmb05.jpg xmb06.jpg xmb07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Widać dobrą pracę skalera  ;) Cena jest dość wysoka jak na monitor, ale ujdzie, w końcu otrzymujemy obraz fullHD  :-D~ Jednak ja wolałbym kupić jakąś Bravię czy Samsunga 26" do 2500zł  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie wchodziło w grę. W pokoi dziennym nie miałbym dostępu a u mnie w pokoju mógłbym tylko na ścianie nad monitorem powiesić - 26" oglądane z odległości 1,5m i "pod górkę" to już nie to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły teścik, całkiem fajnego sprzętu. Cena jak za Ful HD jest niezła. Tak jak napisał Dante-również wolałbym TV, po ostatnich spadkach cen można wyjąć niezły ekran za taką kasę. Oczywiście nie Ful HD.

26" oglądane z odległości 1,5m i "pod górkę" to już nie to :/
Szkoda że brak miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tekst. Fajny monitorek. Winszuję zakupu

Ja jednak jako tradycjonalista pozostaję przy moim LCD 32 cale. Odległość od ekranu - 1 metr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co żałować. Padł mi moduł zasilania, wysłałem do serwisu i... zostałem bez komputera. Coś trzeba było zrobić i... kupiłem Sharp 32X20E

Monitor już sprzedany a ja naprawdę jestem zadowolony z zamiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam wziac monitor Samsung t260HD a nie jakies po 2,5k kosztuje on ~1,8k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dk75 widzę tam Ubuntu na PC Sam też dmucham na Windowsa i używam 8.04. Również mam monitor do PS3 i PC jednocześnie. LG Flatron W2242T. Miałbym lepszy, ale tego po prostu wygrałem, a obraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co żałować. Padł mi moduł zasilania, wysłałem do serwisu i... zostałem bez komputera. Coś trzeba było zrobić i... kupiłem Sharp 32X20E

Monitor już sprzedany a ja naprawdę jestem zadowolony z zamiany.

Już miałem pisać, że popełniłeś błąd z zakupem monitora, ale widzę, że stoi już u Ciebie Sharp. Gratuluję. Jak wlazł monitor, to i wejdzie tv w podobnych rozmiarach. A na przyszłośc omijaj firmę Acer szerokim łukiem, swojej ceny to ten monitor nie był warty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×