Skocz do zawartości
Eragon

Źle Działająca Konsola

Rekomendowane odpowiedzi

Przez jakiś czas nie było mnie w domu... Niestety po powrocie odkryłem że z konsolą dzieje się coś złego...

Przy uruchomieniu przywitała mnie jakimś ekranem , i mogłem tylko nacisnąć OK. Następnie pojawił się pasek postępu z którego zapamiętałem jedno złe słowo..."Restore"(chyba file system ). Potem konsola się zresetowała i niby było wszystko ok , ale w oczy rzuciła się jej prędkość działania!!! Samo menu ładuje się z 10s a kolejne ikony kolejne 10,20s . Kolejną jakże miłą niespodzianką było odkrycie że... Zniknęły wszystkie zainstalowane dema!!! A zostały tylko te ściągnięte a nie zainstalowane.... :/ Ale to nic, te dema nie chcą się zaistalować!!! Kod błędu : 8003001 (An error occured ......) . Pocieszające jest to że zostały savy innych gier z płyt... ( I tu kolejne pytanie... jak je zapisać na wypadek "czegoś" ????) . Zauważyłem też że chyba filmiki się nieco dłużej ładują... :( . Aha , i zapomniałem powiedzieć że na początku też mi się zawiesiła...:( . Można ją jakoś przywrócić do pełni świetności? Samemu wolę tego nie sprawdzać....

Info: PS 3 FAT xD , zakupiona w MM , na gwarancji, FM 3.0 .

Dowiedziałem się że w czasie grania na niej wyłączono prąd :/ Ale nie mogę narazie potwierdzić tej inf :D. Proszę o pomoc , bo chciałbym ją jutro oddać do sklepu, niepotrzebna mi ledwo działająca czarnulka...

Edytowane przez Eragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nic dziwnego bo jak dysk pracował i odcieli prąd do dane sie delikatnie mówiąc pocieły i nie da sie ich odzyskać ( no chyba ze zainwestujesz w laboratorium Knollontrack czy jakoś tak ale to tylko w przypadku bardzo cennych danych) a co do szybkości to pewnie kwestja pozostałości na dysku jak możesz to zrób formata (nie wiem czy sie da z menu konsoli bo nie próbowałem), oddanie na gwarancje nic nie da bo ci jej nie uznają bo to była wina dostawcy prądu a nie konsoli. Oczywiście to spowoduje usunięcie wszystkiego ale konsola przyśpieszy, najlepiej zrobić kopie wszystkiego co ważne na pendrive i zrobić format.

Edytowane przez ToMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz robić formatu możesz:

- wyłączyć konsolę

- przytrzymać przycisk power, do czasu aż usłyszysz 3 piknięcia (pozwól się konsoli wyłączyć)

- ponownie przytrzymać przycisk power, aż usłyszysz 3 piknięcia.

Z menu wybierz kolejno:

- Rebuild database

- Restore default settings

- Restart system

Jeżeli to nie pomoże, możesz powtórzyć procedurę, używając opcji Restore File System.

-----Nie biorę za to odpowiedzialności i nie wiem czy pomoże.-----

Edytowane przez Duszol_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]oddanie na gwarancje nic nie da bo ci jej nie uznają bo to była wina dostawcy prądu a nie konsoli

A jak rozpoznają, że system się wysypał przez wyłączenie prądu, a nie np. jakieś błędy na dysku/firmware itp? Raczej nie pobiegnie do sklepu i nie pochwali się prawdziwą przyczyną awarii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznają, że system się wysypał przez wyłączenie prądu, a nie np. jakieś błędy na dysku/firmware itp? Raczej nie pobiegnie do sklepu i nie pochwali się prawdziwą przyczyną awarii ;)

Wlaśnie myślę tak jak irvin... Do końca życia by nie doszli xd Jak myślicie , co by dali zamaist mojej konsoli... Fat or Slim???? Aha , i zrobiłem format.... jednak ciężko jest mi ocenić... :/ Widać że chodzi szybciej , ale nie wiem .... Dobra koniec. O , jeszcze jedno pytanie , korzysta ktoś z was ... z PS3 Media Server??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz firmware 3.0, to wszystko wyjaśnia... ja po zainstalowaniu firmware 3.01 nie mogę odtwarzać dyskow bd, a jak juz sie uda, to po kilku minutach konsola dostaje laga i moge ja tylko zresetowac, po resecie nie widzi juz zadnego dysku bd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz firmware 3.0, to wszystko wyjaśnia... ja po zainstalowaniu firmware 3.01 nie mogę odtwarzać dyskow bd, a jak juz sie uda, to po kilku minutach konsola dostaje laga i moge ja tylko zresetowac, po resecie nie widzi juz zadnego dysku bd :)

Firmware 3.01 trzeba było tylko instalowac gdy występowały jakieś tam problemy.... Ale ja ich nie miałem więc pozostałem przy czystej wersji 3.0. Ale dobra , narazie konsola działa... cieszmy się... do czasu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz firmware 3.0, to wszystko wyjaśnia... ja po zainstalowaniu firmware 3.01 nie mogę odtwarzać dyskow bd, a jak juz sie uda, to po kilku minutach konsola dostaje laga i moge ja tylko zresetowac, po resecie nie widzi juz zadnego dysku bd :)

kolego, to że zaraz po zainstalowaniu nowego FW padł Ci laser, nie znaczy że to wina danej aktualizacji..

sprzet elektroniczny ulega wielu awariom każdego dnia, po każdym Update FW na PS3 są zawsze głosy że zepsuł komuś tam laser, to bzdura i zwyczajny zbieg okolicznosci, nie gadaj głupot i nie strasz ludzi.

Firmware 3.01 jest jak najbardziej bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, każdy szuka jakiegoś racjonalnego wytłumaczenia, co gorsza człowiek jest tak skonstruowany że zawsze będzie szukał jakiejś wymówki na daną okoliczność, zepsuło Ci się coś, nie z Twojej winy więc musisz znalezć winowajce. co w tym dziwnego że w FW 3.0/3.01 znajduje się plik BD firmware patch "BDPT_FIRMWARE_PACKAGE_306R.PKG" ? wiesz w ogóle na czym polega upgrade FW ? właśnie na usprawnianiu danych podzespołów m.in BD aby najnowsze gry działały bez zarzutu, zdarzają się potknięcia ale zostają one niezwłocznie usunięte (3.01)

zrozum - padł Ci napęd, zdarza się ale nie zwalaj tego na FW bo to żałosne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- czy resetowanie konsolki szkodzi jej? Bo mam gre EyePet Move Edition i prawie zawsze po ok. 30 min. gry ekran staje, dźwięk gra dalej a pad mimo że jest włączony to nie działa. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością normalne nie jest odkopanie tematu sprzed 2 lat, podczas gdy na wyciągnięcie reki są odpowiednie tematy przyklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×