Skocz do zawartości
pawel_burzik

Dragon's Age: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to moja pierwsza recenzja, na tym forum a więc proszę o jak najwięcej krytyki obiektywnej z waszej strony :]

Zaczynamy :]

okl_DragonAgeOrigins_PS3_okladka_us.jpg

Wstęp

Grę którą recenzuje Dragon'a Age Origins (niestety PC, pytałem się co do PS3 nie było ale grafika jest podobna :], chodzi o fabułę i budowę gry :D)

Pierwszą rzeczą, jaką chciałem napisać to co mówił Joy, o DA. Więc gra ma mieć niby 100 godzin gry bez dodatków! Naprawdę tak mówił! Z dodatkami gra ma nam zjeść 130 godzin gry :] Dużo? No nie wiem...Biorąc pod uwagę że gra, ma system aktywnych pauz to tak przeciętnie, można dojść do wniosku żę będziemy w walce kilka lub kilkanaście razy wciskać Pauze, w zależności od trudności potyczki, ale o systemie walki później.

Fabuła:

Hmm... Od czego tu zacząć, ogólnie gra się opiera na zasadzie uratuj świat za wszelką cenę, standard :[ Jednak jest coś, co może nas przyciągnąć do tej gry.Pamiętacie Star Wars: Kotor?

Tu tak jak w starszej siostrze DA, nasze poczynania mają duży wpływ na całość świat, oraz na zakończenie całej gry. Wracając do tematu, jesteśmy szarym strażnikiem który dostał misje uratowania świata przed plagą oraz potężnym Demonem bossem, wszystkiego co złe... Jest dużo questów pobocznych, jak i głównych nie zanudzicie się ;] Ale szkoda że gra ma prosty temat rozgrywki "Uratuj świat, czyniąc odpowiednie kroki". Co do Plagi przed, którą nasza postać ma uratować świat. Czy nie przypomina wam to Warcrafta 3?

Rozgrywka:

Tu jest większy problem. No niestety gra za bardzo przypominała mi Neverwinter Night's :[, widok izometryczny wysoki, iście z Wiedźmina, a sterowanie iście z Neverwinter'a... Jest jednak plus w grze masz kilka widoków, przy których zmienia się sterowanie :] z Widoku TPP (Bardziej to przypominało widok z Kotora) sterujemy WSDA, lub analogami :] ale o tym później w sterowaniu. Rozgrywka można powiedzieć nie jest tak dynamiczna jak w innych grach, a to wszytko przez aktywny system pauz, zastosowany w grze. Jeżeli grał ktoś w KOTOR to wie o co chodzi. Gra gdyby nie dynamiczne animacje to gra byłaby turowa, tak dobrze czytacie Turowa. Moim zdaniem jest to minus, ale jak kto woli.

Grafika:

Grafika jest ładna, na FullDetalach. Pytając się o grafikę na PS3, odpiwedziano mi że będą nieznaczne różnice na plus PS3, a oto mały sampel grafiki :] (Silnik graficzny jest od BioWare, nie wiem jak się nazywa :( )

img0016jo.th.jpgimg0017ua.th.jpgimg0018t.th.jpgimg0015gg.th.jpg

Sami Oceńcie grafikę :]

Na PS3, ma być niby lepsza oby bo grafika jest moim zdaniem super :]

Muzyka:

Muzyka w tym tytule jest fajna, choć mogłaby lepiej oddawać klimat gry, ale ja nie ma co do niej zastrzeżeń. I powiem szczerze przez 10 minut słuchania tej muzczki w grze, bardziej sama gra mnie wciągnęła aniżeli muzyczka. Można rzec, że muzyka jest to mały dodatek do gry, żeby nam nudno nie było ;]

Sterowanie:

Co do sterowania, na PC jest fajne. Jednak nie miałem dostępu do tej gry na PS3, gdyż jej nie było a na pytanie czy PS3 w tym tytule będzie obsługiwał Klawiaturę i Mysz, odpowiedzi pracownika były wymijające. Więc co można z tego odczytać? Że na 50% gra na PS3 będzie ten zestaw obsługiwała. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić Tak lub Nie.

Ciekawostki:

Na zadanie przeze mnie pytanie, dlaczego gra na PS3 wychodzi później usłyszałem odpowiedź:

"Gra ta wychodzi na PS3, później ze względów przygotowujących tytułu pod konsole" Kolejna nie wiadoma? Czy może zbywanie, sam nie wiem...

Podsumowanie:

Gra, która miała być hitem roku, jako RPG może nim nie być. Dlaczego? Pamiętacie Trailer, ten bardzo krwawy oraz żwawy? W grze takiego czegoś nie ma... I tu ubolewam. Kiedy mój kolega na PGA powiedział Joy, że nie lubi tej gry ponieważ gra w World of Warcraft, Joy odpowiedział na to tak: "W DA zastosowaliśmy, najlepsza rozwiązanie z najlepszych gier dostępnych na rynku, jak również z WoW'a. Nie ma tam 10 godzinnych rajdów i tzw. Bycie Ninja na raidach tylko 100 godzin czystej rozgrywki [plus dodatki]. Będzie to najlepsza gra roku RPG..." Na co mój kolega odparł: "No fucking way!" Nie wiem czy zapożyczanie patentów z innych gier będzie dobre dla tej gry, ale przekonamy się po premierze :]

Moja ocena jest taka: Gra fajna przyjemnie się gra, jednak ta gra za bardzo mi przypomina inne tytuły takie jak Baldur's Gate, KOTOR oraz Neverwinter.

Grafika --> 8/10 --> Miła i przyjemna, czasami słabe teksturki.

Muzyka --> 6/10 --> Tylko dodatek do gry. Jednak głosy oraz Dubbing jest dobry.

Grywalnośc --> 10/10 --> Mimo, tych zapożyczeń grało mi się fantastycznie :]

Fabuła --> 9/10 --> Nieliniowość fabuły oraz Questy poboczne nadrabiają Standardowy motyw gry "Uratuj świat przed Złem"

Sterowanie --> 8/10 --> Jeśli będzie dostępność oraz sterowniki do klawiatury i myszki na Ps3, to prawie idealne sterowanie.

Plusy:

+Grafika

+Możliwość zmiany świata, oraz nastawieni do nas przez ogól ludności. Poprzedzone naszymi czynami dobrymi bądź złymi.

+Dłuuuuga Rozgrywka, oczywiście z dodatkami.

+Różnorodność Widoków jak i Sterowania, raz Klik myszką a raz chodzimy WSDA :]

Minusy

-Za dużo zapożyczeń z innych gier :[

-Więcej grzechów nie pamiętam :]

PS. Z tego co wychwyciłem z pokazu gra jest bardziej skierowana dla graczy Baldur's Gate, takie małe info :]

Pozdrawiam i proszę o krytykę :] Nawet najgorszą przeboleje :]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taki KotOR, tylko w innym uniwersum. To powinno być wystarczającą rekomendacją dla tych, którzy nad tą grą myślą ;)

btw. czy ta gra nie ma premier w listopadzie 2009 ? :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 listopada jest premiera na Xbox360 oraz PC a bodajże 23 Listopada jest premiera na PS3 :] A dziś można było zagrać :D

PS> Proszę o komentarze, mojej recki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dawno nie czytałem tak słabej recenzji. Najgorsze jest to, że nie dowiedziałem się z niej praktycznie nic ponad to co jest zamieszczane w rozmaitych przedpremierowych artykułach, fragmentach wywiadów ect. Faktem jest, że jestem po lekturze recenzji w CDA, więc już wiem mniej więcej czego się spodziewać, ale zabierając się do czytania powyższego posta miałem nadzieję na jakieś smaczki, którymi profesjonalni recenzencji głowy sobie nie zawracają.

Ale konkrety:

- krótka

- brak spójności - tekst jest rozbity, ciągniesz przez chwilę pewną myś i nagle ją urywasz. Wielce to nieprofesjonalne.

- chaotyczna - np. w jednym akapicie zaczynasz pisać o sterowaniu, by w następnym zdaniu dodać, że więcej o tym aspekcie przeczytamy niżej.

- emotki

Jeśli chcesz się rozwijać w temacie pisania recenzji to wiele pracy przed Tobą - przede wszystkim przemyśl dobrze to co chcesz przekazać, uporzadkuj itd. Podaj jakieś przykłady z gry na poparcie tego o czym piszesz, dbaj o styl i przejrzystość w tekście.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zniechęciłem, tylko przyczynię się do cięższej pracy w przyszłości ;)

Edytowane przez Rotting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ... z recenzji nic sie nie dowiedzialem poza tym ze gra jest podobna do innych topowych tytulow...

Nawet mowiac o muzyce mowisz ze nic specjalnego wg ciebie ale moze moglbys nam powiedziec co nam przygrywa? Na trailerach cos a'le metal lecial ale czy w grze leci cos takiego przez caly czas? Czy moze Japonski Jazz?! Okropna recka xP Nie uwazam ze napisalbym lepsza ale poprostu nic sie nie mozna dowiedziec z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArdzo fajna gra sie zapowiada. Jak naprawde to jest KOTOR w innym uniwersum to biore nie patrzac na cene poniewaz KOTOR to dla mnie najlepsza gra WSZECHCZASOW. Przeszedlem 6 razy i mi sie nie znudzila jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×