Skocz do zawartości
Patricko

Lata 80Te

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że na forum jest sporo ludzi z lat 80tych (a przynajmniej mam taką nadzieję), dlatego postanowiłem założyć wątek poświęcony muzyce z tamtych lat.

W sumie przecież nie trzeba też być z tamtych lat, żeby pokochać tą muzykę, ja jestem z późniejszych lat 80tych.

Mam nadzieję, że nie jestem tutaj jedynym, który uwielbia muzykę z tamtych lat?

Nie ma co ukrywać, ale muzyka z lat 80tych to po prostu same legendy i klasyki, które nigdy się nie znudzą, a swoją oryginalnością powalają dzisiejszy chłam bez dwóch zdań.

Zresztą w przypadku filmów uważam zupełnie tak samo, chociaż dzisiaj zdarzają się od czasu do czasu porządne filmy. No, ale to temat o muzyce.

Zespoły i wykonawcy tacy jak Queen, Bon Jovi, Toto, Duran Duran, Blondie, Modern Talking, Wham, Michael Jakcoson, i wiele innych, są i będą znane.

Co powiecie na podzielenie się tym co najlepsze? :)

Link do przykładowego zestawienia, bo taką muzykę po prostu trzeba usłyszeć:

http://www.youtube.com/watch?v=H5fHsXEEwnU (Część 1 z 3)

(2/3)

http://www.youtube.com/watch?v=tlWEelFF4rM (3/3)

Jeśli macie dostęp do podobnych, nie tylko z YouTube'a to dzielcie się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie przeżyłem na własnej skórze kultury lat osiemdziesiątych, ale bardzo lubie taką muzykę ^_^ Najlepsze: Michael Jackson, Queen, Guns n' roses i Bon Jovi. Tych cenię najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16 lat i Kocham piosenki z lat 80-90 A najbardziej kojarzącą mi się gra z Tą muzyką jest GTA Vice City:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie przeżyłem na własnej skórze kultury lat osiemdziesiątych, ale bardzo lubie taką muzykę ^_^ Najlepsze: Michael Jackson, Queen, Guns n' roses i Bon Jovi. Tych cenię najbardziej.

Guns n' roses to już sama końcówka lat 80 ;) Też bardzo lubię muzykę z tych lat, ale dodał bym jeszcze "trochę" znany zespół Metallica :D

Edytowane przez Ute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam Run Dmc, Bonnie Tyler, Chaka Kahn i James Brown a dla fanów ostrzejszego grania slayer, destruction, anthrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lata 80te mają chyba najwięcej fajnych kawałków. Tuba FM Złote Przeboje 80 lecą u mnie prawie na okrągło :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, muzyka lat 80tych wymiata biggrin.gif Mimo, że mam 15 lat to nie lubię za bardzo słuchać utworów teraźniejszych wykonawców. Zdecydowanie preferuję muzykę lat 80tych wink.gif Czasami są to pojedyncze piosenki poszczególnych wykonawców, ale wpadły mi w ucho i mogę słuchać ich na okrągło ^^ Słuchając takiej muzyki zawsze mam przed oczyma słoneczne plaże i kolorowe światła amerykańskich miast xD Pewnie moje skojarzenia pochodzą z GTA:VC, ale myślę, że wpływ mieli także moi rodzice, którzy również uwielbiają takie klimaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, stara dobra muzyka :)...Ja mam 16 lat i kocham tą muzykę! Parę dobrych kawałków ma Pet Shop Boys, Phil Collins(!), Michael Jackson po prostu wymiata, tak samo Queen i Scorpions. :D

A i podoba mi się kawałek Baltimora-Tarzan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tamtych lat, to zdecydowanie Mettalica i Iron Maiden.

Jeżeli zalicza się zespół, który został rozwiązany w 80, no to powiedzmy, że Led Zeppelin.

Jeżeli rok, 85 się zalicza, to warto wspomnieć o Nirvanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Republika", Lech Janerka ("Klaus Mittfoch")... O tak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Popularny w latach 80 tak zwany glam (aka hair) metal ^^ polecam sprawdzić zespoły takie jak motley crue, cinderella, ratt tak na dobry początek :)

edit: po jednym video na początek może komuś się akurat spodoba

http://www.youtube.com/watch?v=L2ntB0PCjF0

http://www.youtube.com/watch?v=qCzO-DJBC9Y

Edytowane przez Luq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe szalone lata 80^^

Limahl i jego "Never Ending Story"^^ Jednak w pamięci na zawsze pozostanie rok 1986, trzecia klasa podstawówki i skakanie na przerwie po ławkach udając grę na gitarze, nucąc pod nosem nowy przebój Europe - Final Countdown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o Valerie Dore, Fancy, C.C.Catch, a lubiąc lata 80te warto ich posłuchać :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przepadam za muzyką z tych lat

Warto wspomniec również o Savage , ostatnio miał swój koncert w Polsce

No i oczywiście Van Halen !

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda urodziłem się miesiąc przed śmiercią Freddiego Mercury (24.10.91), ale również wolę muzykę nie tyle co z lat 80, ale też z 70. Ulubiony wykonawca to oczywiście Queen, poza tym jest jeszcze Metallica, czasem też inne zespoły, ale jeżeli chodzi o zespoły których dyskografie znam na pamięć to te dwa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×