Skocz do zawartości
Bloody

Źle Mi Z Tobą X-Pudełko 360!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum, tak więc siema wszystkim!

Pod koniec tych wakacji kupiłem sobie xboxa 360. Decydując się na to "cacko" liczyłem na wspaniałe przygody w Fable III, "Gearsach" i Halo, płatny ale dobry internet, granie z kumplami, i wszelkiej maści dodatkowe opcje (measanger'y). Nawet project NATAL wydawał się atrakcyjny.

Niestety zawiodłem się. Gdy już obskoczyłem WW. produkcję a takżę frotzę i PGR-a to najfajniejszymi gierkami stały się multiplatwormowe GTA, FIFA etc. Jednym słowem MAŁO GIER ONLY FOR XBOX!!

Kultura pracy też nie stoi najlepiej. Kupując X-a nie zrażałem się faktem, że konsolka jest głośna, ale gdybym wiedział, że będzie o krok od odkurzacza to bym jej nie kupił, tym bardziej, że na konsole wszelkiej maści mam miejsce na szafce 0.5 metra od mojego ucha!!!

Internet w sumie fajny, ale nie ma go w NWK (Naszym Wspaniałym Kraju), a żeby doładować punkty "mikroszopów" musiałem szukać adresu, (razem z kodem pocztowym!!!) jakiegoś hotelu w Montanie!!

Koniec wyżalania.

Teraz zamierzam kupić ps3 Slim.

Ale teraz pytanie do Was.

Jako, że nie śpie na kasie, a na "iksa" trochę wydałem, to CO Z PUNKTU WIDZENIA ZWOLENNIKA PS3 MOGŁO BY MNIE SKŁONIĆ DO POZOSTANIA PRZY IKS-KLOCU?

Ps.Możliwe, że to nie jest forum, na którym powinienem zadać to pytanie, dlatego też " z punktu widzenia zwolennika ps3"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia przy Xbocie powinna Cię utrzymać jedynie grawitacja i brak kasy na PS3. Dlatego jeśli już zrobiłeś sobie taki ładny rachunek sumienia i wiesz jaki 'grzech' popełniłeś należy w Twoim wypadku czym prędzej zakasać rękawy, Xbota sprzedać na bazarze jakiemuś laikowi, pociągnąć następnie mamę, babcię, wujka za portfel i gnać do sklepu po solidny kawał sprzętu, co do którego nie będziesz miał zastrzeżeń przez kolejne błogo spędzone lata. Rzekłem to jako fanboj SONY i orędownik jedynego słusznego sprzętu do grania obecnej generacji. ;)

Edytowane przez SouL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, na PS3 też nie ma aż tylu gier only ps3. W dodatku często brak dodatków do gier bo wyłączność ma klocek. Chodzą słuchy o napędzie BD do klocka więc to też odpada. Slim, mniejszy, jednym się podoba, drugim nie. Według mnie będzie się bardziej grzał. Plus, Sony wydłużyło gwarancję do dwóch latek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Chodzą słuchy o napędzie BD do klocka więc to też odpada. Slim, mniejszy, jednym się podoba, drugim nie. Według mnie będzie się bardziej grzał. Plus, Sony wydłużyło gwarancję do dwóch latek.

M$ oficjalnie zdementował te pogłoski.

Źródło

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SouL data tego artykułu to marzec 2008. Ja czytałem nie dawno na ten temat czyli w październiku 2009. Chcąc nie chcąc muszą to w końcu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SouL data tego artykułu to marzec 2008. Ja czytałem nie dawno na ten temat czyli w październiku 2009. Chcąc nie chcąc muszą to w końcu zrobić.

To tutaj masz już nie tak stare info, ktore możesz obejrzeć dla jasności (znajomośc ang zalecana).

ign.com

I tyle na temat BD dla Xbota. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że muszę napisać jako, że gdy przesiadałem się z kompa na konsole wolałem zdecydowanie kupić x360(kasa na gry, więcej RPG i Fable) tylko bałem się awaryjności i mniej profesjonalnego wykonania xklocka. Poczytałem w necie i na szczęście kupiłem PS3. Przy xklocku powinny trzymać Cię "darmowe gry" i w sumie jak nie masz TV to możliwość podłączenia do monitora bez większych kłopotów. Oraz niższa cena.

Na PS3 wychodzą teraz niesamowite gry w tym RPGi (nie mówię o wyłącznych na PS3). Z tzw. ekskluzywnych na PS3 (z mojego punktu widzenia) z pewnością świetne są KZ2 (choć to kontrowersyjna gra), Resistance 2 oraz Uncharted 2 (I wiele wiele innych). Po za tym w PS3 jest blu ray. Przeglądarka www przyzwoita, granie w multi też oczywiście w zależności od gry. PS3 pracuje cichutko, grzeczniutko i przez ponad pół roku raz się przegrzała (zamknięte okna, kaloryfery i długie granie). Oczywiście następnego dnia było luksusowo.

Jak nie masz kasy to sprzedaj xklocka i kup PS3 (jest teraz pack z Uncharted 2), lub kup starego fata po niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Temat delikatny. Łatwo tu o bezsensowne spory. Ja również zrobiłem podobnie. Tzn. kupiłem X-boxa a teraz mam ps3. Przed zakupem konsoli MS (chyba we wrześniu ją kupiłem br.) nie zorientowałem się zbytnio w temacie. Informacje jakie udało mi się pobieżnie zebrać przed zakupem mówiły, że to konsole zbliżone możliwościami. Ze względu na cenę kupiłem XB360 Premium z Halo 3 i Halo Wars. Nigdy nie grałem w te gry ale czytałem wiele zachwytów na ich temat. Mnie nie zainteresowały kompletnie. Ale to subiektywne odczucia. Mam sporo fajnych gier na x'a i nie moge powiedzieć, że to zła konsola. Tak naprawdę w konsoli MS a właściwie w polskiej społeczności graczy na tej konsoli wkurzyło mnie piractwo. Co za tym idzie poziom ludzi (przynajmniej tych, których miałem okazję spotkać) na forach kompletnie mi nie odpowiadał. Mam tu na myśli tematy na forum typu "liczymy do miliona" , czy przysłowiowy "PS3 ssie". Nie wiem na ile słusznie ale wydaje mi się, że średnia wieku graczy PS3 w Polsce jest nieco wyższa niż u konkurencji... A to akurat mi nie przeszkadza. Ostatecznie decyzję o zakupie podjąłem po obejrzeniu zapowiedzi HeavyRain. Jeżeli chodzi o możliwości obu konsol nie widzę jakiejś mażdżącej różnicy po żadnej ze stron. Mam jednak przeczucie, że sony utrzyma się na rynku nieco dłużej dlatego warto ją kupić. Poza tym myślę, że nie moc obliczeniowa zadecyduje o atrakcyjności gier a właśnie pojemny nośnik BD. Co do samej mocy obu sprzętów: przeczytałem naprawdę wiele porównań, znam wiekszość argumentów zwolenników zarówno MS jak i Sony. Wszyscy je znamy - w skrócie: X - lepsza grafika, PS3 - tudny do oprogramowania. Mnie zastanawia jedynie to, że skoro xbox ma lepszą grafikę a sony gorszą i jest jeszcze takie niedostępne dla programistów to jakim cudem gry do tej pory wyglądały tak samo ?

Mam obie konsole, obie lubię ale jeśli ktoś by mnie zapytał co kupić to doradziłbym Sony. Żeby jednak podnieść temperaturę dyskusji dodam, że WII ssie.

(Wii też mam i to ssanie rozumiem jako ZALETĘ w tym przypadku) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tutaj masz już nie tak stare info, ktore możesz obejrzeć dla jasności (znajomośc ang zalecana).

ign.com

I tyle na temat BD dla Xbota. EOT.

A ja na to http://konsolowisko.pl/index.php?t=news&id=3167

Nie uważam tego za off topik bo piszemy tutaj za i przeciw. Pada plus, że ps3 ma bd.

Nie miałem klocka za to jako fan Sony i posiadacz ps1 i ps2 kupiłem ps3 i osobiście nie jestem tak tym zachwycony jak przy zakupach poprzednich konsol.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie posiadam dwie konsole i powiem, że PS3 jest o niebo lepsze.

Może na ix0 są piraty i zajebisty Live, ale PSN jest darmowe i jedyne czego mi brakuje to możliwość gadania w grupie cały czas niezależnie od czynności, którą teraz wykonujemy :)

Ps3 może służyć ci jako kino domowe, a niestety X pudło już nie :/

Na Ps3 masz świetne exclusivy w przypadku xbox'a nie jest już tak wesoło bo wiele gier zawodzi :(

Więc sprzedaj x0, zatrudnij się na pół etatu, poproś kogoś o małe wsparcie finansowe i masz Ps3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Forum wszyscy wiedzą co jest lepsze. Nikt nikomu nie musi nic udowadniać. Witamy szeroko otwartymi ramionami byłych użytkowników konkurencyjnej konsoli, ale na prawdę takie dyskusję są tu zbędne ponieważ każdy zna swoją wartość.

post-4812-1257362912,7312.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×