Skocz do zawartości
gajos007

Przesiadka Z Xbox'a Na Ps3.prośba O Porady Ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna PS3.Mam 2x xbox (elite i premium).Kilka pytań:

1.Mam do wyboru ps3 classic 80GB i ps3 slim 250GB.Czy wogóle ten 250GB jest mi potrzeby.

2.Chcę żeby model który wybiorę był cichy (wiadomo że są to odczucia subiektywne,ale jak mam wybrać z tych dwóch wyżej to które)

3.Ile mniej więcej kosztuje teraz na PS Store Battlefield 1943.

4.Czy ta wersja 80GB ma kompatybilność wsteczną (bo przeszukując google różne opinie znalazłem...wiem że 60GB nie miało z tym problemów a jak jest z tą do końca nie wiem)

Na razie tyle.Proszę nie linczujcie od razu.Przeszukałem trochę neta ale konkretnych opinii jak na lekarstwo.Głównie chodzi mi o hałas bo xbox mnie wykończy.Chodzi jak odkurzacz.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to dorzucę swoje 3 grosze :)

Po pierwsze jeśli nie zamierzasz trzymać muzyki ani filmów to obojętnie który model wybierzesz i tak będzie dobrze w końcu to PS3:) a co do głośnej pracy konsoli miałem "Grubą" teraz "Cienką" i z czystym sumieniem polecam slima bo w moim odczuciu chodzi ciszej Wersja 80GB niema wstecznej kompatybilności z PS2 tylko wersja 60GB i kiedyś jeszcze była 20GB (ale to chyba tylko w Stanach i Japoni)Pozdro 4allplayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Mam do wyboru ps3 classic 80GB i ps3 slim 250GB.Czy wogóle ten 250GB jest mi potrzeby.

2.Chcę żeby model który wybiorę był cichy (wiadomo że są to odczucia subiektywne,ale jak mam wybrać z tych dwóch wyżej to które)

3.Ile mniej więcej kosztuje teraz na PS Store Battlefield 1943.

4.Czy ta wersja 80GB ma kompatybilność wsteczną (bo przeszukując google różne opinie znalazłem...wiem że 60GB nie miało z tym problemów a jak jest z tą do końca nie wiem)

Na razie tyle.Proszę nie linczujcie od razu.Przeszukałem trochę neta ale konkretnych opinii jak na lekarstwo.Głównie chodzi mi o hałas bo xbox mnie wykończy.Chodzi jak odkurzacz.

Z góry dzięki.

1. To dwie różne wersje pod względem wyglądu. Wybór może opierać się na podstawie upodobań wyglądu klienta. Na pewno slim ma inna elektronikę pod względem wielkości elementów, jest to produkt nowy więc nie do końca wszystko o nim wiadomo. Wielkość dysku 250GB to już pojęcie względne, ja mam wersję 80gb i dysk na filmy dla mnie za mały. Zawsze jednak istnieje możliwość samodzielnej wymiany dysku.

2. Nie wiem, jak na prawdę z wersją slim ale wydaję mi się, że obie są cichsze niż xklocki. Chociaż tutaj też jest to pojęcie względne, w nocy wszystko buczy :).

3. Nie wiem.

4. Praktycznie dostępne w europie kompatybilność wsteczną miały tylko wersję 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "cichości" sprzętu to naprawdę nikt Ci raczej jednoznacznie nic nie powie

Posiadam PS3 od roku, mam dwóch braci i każdy też ma PS3 - Wszystkie FAT - jedna to 60Gb z wsteczną kompatybilnością i mogę spokojnie powiedzieć że każda jest różna pod względem głośności. Na szczęście moja wypada najciszej - wersja 120Gb - co pewnie wynika z tego że przynajmniej raz w miesiacu robię u siebie w "chlebaku" tzw FANTEST - włączasz przycisk POWER z tyłu konsoli trzymająć palucha na przycisku EJECT i wtedy wszystkie wiatraki włączają się na maximum na około 20 sekund i wydmuchują z konsoli większość kurzu.

Osobiście jestem zwolennikiem wersji FAT - odwołując się do wypowiedzi powyżej że ze SLIM'em to tak naprawdę nie wiadomo bo przecież jest na rynku dopiero kilka tygodni :)

Co do BattleField'a to kosztuje w granicach 30-40zł ale sprawdzę jeszcze dokładnie i napiszę ci konkretną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.Chcę żeby model który wybiorę był cichy (wiadomo że są to odczucia subiektywne,ale jak mam wybrać z tych dwóch wyżej to które)

Ps3 40gb, Ps3 80gb i slim w porównaniu do xbox360 są nie słyszalne. Z każdej będziesz zadowolony jeśli chodzi o cisze. Slim działa tam samo głośno jak inne w przybliżeniu ;)

Mój dekoder cyfry+ z dyskiem działa głośniej od ps3 jak nagrywa dane na dysk ;)

Edytowane przez dariog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za szybką odpowiedź.

resztę powinienem znaleźć na forum.ogólnie czy będę korzystał z filmów....wątpię...no chyba blueray tylko.dysk to do zgrywania gier mi służy w xbox'ie.zostaje tylko kwestia gwarancji ale widzę że jest już wątek na ten temat.jedyna rzecz to że slim jest droższa od fatki o 300zł......hmmm

edit:

Sprawa załatwiona.Przynajmniej na razie.Zamówiłem PS3 Slim 250GB, myślę że będzie dobrze.Od razu little big planet i kilka innych :) Jak będzie z hałasem zobaczymy...konsole będą stały obok siebie więc będę miał porównanie.Zostaje kwestia rejestracji,ściągnięcia battlefield 1943 i paru innych rzeczy,ale to wszystko wyjdzie w praniu.

Edytowane przez gajos007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120 GB slim, kupiona w media za 1150zl. Słychać ją tylko jak się płyta przy uruchamianiu gry kręci, a później? Malinowo :)

Ja gram a żona śpi i nigdy nie mówiła że głośno, burczy, warczy itp a konsola jest w odległości ok 2m od głowy :thumbsup:

jedynie jak ja czasami coś ryknę to się budzi :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial juz swoja konsolke, to zrob male porownanie i chalpnij tu troszke tekstem. W szczegolnosci na temat On-Line. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×