Skocz do zawartości
Gość damon

Wymagania sprzętowe do filmów HD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damon

W związku z tym, że format HD staje się coraz bardziej popularny chciałem Was zapytać jakie mniej więcej sa wymagania sprzętowe do poprawnego wyświetlania filmów HD na PeCecie. Znalazłem coś takiego: [a href=http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/recommendations.html" target="_blank]http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/recommendations.html[/a]

U mnie na kompie (który de facto ma już swoje lata - Athlon XP 2500 Barton, 768MB RAM, Sapphire ATI 9600XT 256MB) np. filmy ściągane z GameTrailers w rozdzielczości 720p (czyli 1280x720) czasami smużą lub przerywają lub też zupełnie nie da się ich oglądać :( Wiem, że potrzeba tutaj kodeka H.264 który wydaje mi się, że mam zainstalowany. Co dziwne czasami połowa filmu potrafi działać bez problemu gdzie nagle wszystko zaczyna się "kaszanić". Macie na to jakąś radę? Może jakieś driverykodeki lub program? Czy po prostu: "kup sobie lepszy sprzęt"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod windowsem - zapomnij. Pod linuksem mógłbyś próbować - jakkolwiek ja swojego proca (Athlon64 2800+) musze kręcić do >2GHz by filmy chodziły poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

na na swoim atlon 1,666ghz gf6600 i 512ram mailem zarywające... jak włączyłem 30 sek demo to odważało sie to 1 min (wypalanie napisu )

mam nadzieje ze ps3 pod Linuksem będą działać filmy HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damon

No to sobie pooglądałem :) Szkoda, że są takie wysokie wymagania sprzętowe bo filmy w takiej rozdziałce są duuużo ładniejsze i bardziej zbliżone do jakości konsolowej (jeśli chodzi oczywiście o jakieś recenzje gier czy trailery). Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damon - jesio tylko 4 dni i kilka godzin ;) Na PS3 pod linuksem oglądniesz wszystko ;) Nawet w EHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damon
damon - jesio tylko 4 dni i kilka godzin ;) Na PS3 pod linuksem oglądniesz wszystko ;) Nawet w EHD.

Fakt - prawie zapomniałem :P Cholernie mi się te dni dłużą... Wam też?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, ja już sekundy odliczam, cholernie dużo ich zostało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehhh, ja już sekundy odliczam, cholernie dużo ich zostało :(

Ech, ja dopiero w poniedziałek idę po konsolę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

a ja hmm mam troche czasu  ;] dopóki sie niepojawi  z 20gb albo do premiery paradoxa :( wiec mysle ze 1-2 tyg :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×