Skocz do zawartości
hellboy242

Denon Avr-1509

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam na oku tenże amplituner ale potrzebuje rzetelnej opinii od was,drodzy gracze,z góry dziekuje za odp.pzdr :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2809, ale to ta sama rodzina z tego co widzę, więc ogólne cechy są podobne, jedynie moc i wejścia różne. Obsługa bardzo prosta, zero problemów ze współpracą z PS3. Oczywiście pasywne chłodzenie (niby banał, ale pare H/K ma wentylatory), ale żadna recenzja nie zastąpi Ci odsłuchu ampa z kolumnami jakie chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem tego amplitunera od marca. Jestem z niego zadowolaony, brzmienie ma fajne, potrafi sygnał stereo przerobic na 5.1. Jedyną rzecz jaka trzeba wziąc pod uwagę to fakt że ten amplituner przyjmuje dźwięk przez złacze hdmi ale przekazuje go dalej bezpośrednio wyjściem hdmi, czyli dźwięk z np konsoli trzeba podłączyć np. kablem optycznym. Te według mnie chyba jedyny minus. Znacznie lepiej by było gdyby dżwięk przekazywany był z hdmi na amplituner.

Myślę nad lepszymi głośnikami bo mam te które były w zestawie z ampkiem więc pewnie jeszcze wszystkiego nie słyszłem. Ogólnie polecam. :thumbsup:

Poleci ktoś jakieś głośniki???

Edytowane przez cvg_1845060380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem tego amplitunera od marca. Jestem z niego zadowolaony, brzmienie ma fajne, potrafi sygnał stereo przerobic na 5.1. Jedyną rzecz jaka trzeba wziąc pod uwagę to fakt że ten amplituner przyjmuje dźwięk przez złacze hdmi ale przekazuje go dalej bezpośrednio wyjściem hdmi, czyli dźwięk z np konsoli trzeba podłączyć np. kablem optycznym. Te według mnie chyba jedyny minus. Znacznie lepiej by było gdyby dżwięk przekazywany był z hdmi na amplituner.

Myślę nad lepszymi głośnikami bo mam te które były w zestawie z ampkiem więc pewnie jeszcze wszystkiego nie słyszłem. Ogólnie polecam. :thumbsup:

Poleci ktoś jakieś głośniki???

skoro dzwiek dalej jest przekazywany przez hdmi, to po co jest ps3 jest w ogole do niego podlaczona? nie lepiej od razu ps3 -> tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć nie tak bo to wręcz niemożliwe by miał wejście i wyjście HDMI i nie wyciągał dźwięku. Szczególnie, że ten amp ma dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD a te idą tylko po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć nie tak bo to wręcz niemożliwe by miał wejście i wyjście HDMI i nie wyciągał dźwięku. Szczególnie, że ten amp ma dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD a te idą tylko po HDMI

ten amp nie ma dekoderów hd,

model (nie wiem czy dobrze pamiętam) 1909 ma takowe dekodery ale nie 1509, zaliczyłem lekkiego zonka kiedy go podłączałem pod ps3 za pomocą hdmi. Nie doczytałem dokładnie o tym ampku, bo pewnie kupiłbym inny model denona. Ogólnie 1509 do dobry sprzęt. Może kiedys kupieę jakiegoś denona z dekoderami źwieku HD, gdy kupowałem 1509 doszedłem do wniosku że nie ma sensu dopłacać skoro Ps3 nie dekoduje tego sygnału.

Odpowiadając na pytanie kolegi kakaroto-songo1 moja ps3 podłączona jest do amplitunera (kablem optycznym) w celu uzyskanie przestrzennego dźwięku, jednak kablem hdmi podłączyłem ją bezpośrednio do telewizora. Według mnie te złącza hdmi są zupełnie niepotrzebne w tym modelu, taki chwyt reklamowy prawdopodobnie.

Jeśli ktoś mysli o amplitunerze to denon jest godny polecenia. Trzeba tylko troche poczytać o różnych modelach żeby dobrać coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Jak komus ciązy w porfelu od 3000 w górę to kupi dobrego denona full opcja

Model 1509 jest chyba najtańszym amplitunerem denona, cena to 1200-1300 zł, więc na dobry początek może być.

Edytowane przez damiangt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie denona ma napisane, że ma wejście 5.1 DTS-HD z odtwarzaczy BD i DVD, ale chyba chodzi jednak o to, że już zdekodowany sygnał czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem PS3 (przynajmniej fat) nie dekoduje DTS -HD samemu do LPCM? Coś tam chyba było, że dopiero w Slimie wysyła tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem PS3 (przynajmniej fat) nie dekoduje DTS -HD samemu do LPCM? Coś tam chyba było, że dopiero w Slimie wysyła tak jak powinno

Dokladnie - tylko slim potrafi - ale chodzi glownie o streamy najwyższej jakości - DD5.1 bez problemu puścisz jako lpcm - niestety nie zrobisz tego z DTS-HD i MA (fkorz chodzi o wersję FAT konsoli - slim nie będzie mial problemu z żadnym formatem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak? FAT w ogóle nie puszcza HD audio, czy po prostu w gorszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak? FAT w ogóle nie puszcza HD audio, czy po prostu w gorszej jakości?

Puszcza wszystkie, jeże|i idą po optyku - nie jest w stanie zdekodować dzwięku DTS HD i DTS MA do lpcm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do denona AVR-1509 jest napisane; " Sygnał wejśćiowy audio podawany na złącze wejściowe HDMI nie może być odtwarzany na AVR-1509. Sygnały audio wprowadź do cyfrowego wejścia audio lub też do analogowego wejścia audio."

Tak jak pisałem wcześniej. :unsure:

Nie wiem po co wogóle pakowali te wejścia HDMI?

Edytowane przez damiangt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszcza wszystkie, jeże|i idą po optyku - nie jest w stanie zdekodować dzwięku DTS HD i DTS MA do lpcm.

Mam ampa z DTS-HD i normalnie filmy po HDMI z DTS-HD idą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ampa z DTS-HD i normalnie filmy po HDMI z DTS-HD idą,

Przesłanie bitstreamu przez HDMI jest możliwe - fkorz. Ale my tu o tym nie rozmawiamy. Mowa była o tym, że 1509 nie jest w stanie zdekodować dzwięku, jeżeli idzie w oryginalnym formacie po HDMI - twój przypadek jest inny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka: Nie rozumiem o czym piszecie szczerze mówiąc. Mam ten amplituner. Podłączony on jest tak: PS3-OPTYK-AMPLITUNER to jest dźwięk, PS3-HDMI-Telewizor obraz.

I teraz pytanie czy kupując super wypasiony koncert dla taty na gwiazdkę z DTS-HD, apmlituner rozpozna mi ten dźwięk i wyświetlacz mi opisze że teraz dźwięk leci DTS-HD i puści go tak jak jest na głośnik. Czy raczej nie będzie tego DTS-HD, jeśli nie to co trzeba będzie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po optyku DTS-HD i Dolby True HD nie idą - tylko po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×