Skocz do zawartości
Karol0211

Podłączenie Ps 3 Do Monitora Z Wejściem Vga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mógłby mi ktoś podać link lub powiedzieć, czy to jest możliwe? Bo mam monitor asus vh222d, jest to fhd, ale wejście mam tylko VGA. Jaki kabel jest mi potrzebny?

Jak już był taki temat to sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko VGA to masz problem.Ja kupiłem kabelek hdmi-vga,i się zdziwiłem dlaczego nie działa.Otóż przyczyną było to że hdmi cyfrowy przekaz a vga analogowy a bez specjalnego konwertera nie pójdzie pójdzie obraz na monitor.Niestety taki konwerter kosztuje od 160-1500 zł,bardziej opłacalne jest kupić monitor za 400 zł z wejściem VGA i DVI.I to tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby mi ktoś podać link lub powiedzieć, czy to jest możliwe? Bo mam monitor asus vh222d, jest to fhd, ale wejście mam tylko VGA. Jaki kabel jest mi potrzebny?

Jak już był taki temat to sorry :)

powiem ci na przykładzie kolegi co ma xboxa dla mnie powinno tak samo dzialać z ps3 on wziął w media za 22 zl kupił kabel HDMI -> VGA i ten kabel podłączyl Xbox -> Monitor w ps3 też powinno pójść tak ale ktoś inny niech się lepiej wypowie w tym ;P

Edit- kurde chyba pomylilem wejścia nei vga tylko jakoś innaczej to się nazywało ;d już nie pamietam xDD najlepiej niech ktoś mojego posta skasuje dzieki :P

Edytowane przez Fuviks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli lipa :D chyba będzie trzeba kupić Xbox'a. Albo monitor nowy :D

Tylko problem w tym, że tego asusa kupiłem miesiąc temu, a nie popatrzyłem jakie ma wejścia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobiłeś dokładnie tak samo jak ja,mam acera dobry monitor tylko te wejście.Ale bardziej się opłaca zainwestować w monitor niż jakieś te konwertery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, miałem kabel vga hd av do ps3 za 150zł i obraz na nim był tragiczny (wyblakły, zbyt jasny), nie mowiąc o tym, ze ucięty lub zniekształcony (zależnie od rozdzialki). Co prawda u Ciebie byc może obraz miałby lepszą jakość (te kable to w sumie loteria, u jednego Ok, u drugiego nie), jednak jeśli możesz kupić lepszy monitor z wyjściem DVI lub HDMI, ja bym brał monitor. Sam tak zrobiłem, kupiłem 22' LG W2261VP z roździałką full hd i wejściem HDMI i jestem mega zadowolony z obrazu. Żyleta po prostu.

Ewentualnie możesz kupić tzw. VGA Box, ale to już wydatek rzędu 200 - 300zł, juz lepiej IMO dołożyć do lepszego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będzie to mój pierwszy post i mam nadzieje, że odmieni straconą pozycję monitorów z wejściem VGA

Kupując kabel VGA-HDMI mamy tzw lotto - będzie nie będzie działać, a na koniec wielkie rozczarowanie (pudło, nie działa), lub też obraz jest fatalnej jakości.

Kupując VGA-Box tańszy z wejściem component( są również z wejściem Hdmi, ale cena jest znacznie droższa) możemy zadowoleni patrzeć na monitor pokazujący menu ps3. Nie posiadam, więc trudno mi wypowiadać się na temat jakości.

Pamiętajmy tylko o jednej ciekawej rzeczy, a mianowicie podłączając konsole jesteśmy zmuszeni odłączyć PC i tak będziemy bawić się aż w końcu zniszczymy wejście w monitorze bądź PC, chyba że kupimy rozdzielacz sygnału ale taki zestaw to już cena monitora którego kupiliśmy.

Posiadam TV plazme 50 cali, tak więc zwróciłem uwagę na rożnice miedzy hdmi a component, różnica jest taka że główne menu jest nieco słabszej jakości, tyle dostrzegłem natomiast w czasie gry trudno jest wychwycić braki, być może są ale nic takiego nie przyciągnęło mej uwagi, być może gdybym podszedł na odległość 1 metra i przyglądał bym się mu krzyknąłbym "mam znalazłem!".

Podłączyłem konsole przez component i działa bez zarzutu w standardzie 1080i, podłączałem ps3 wieloma sposobami- s-video, video, component, hdmi.

wracając jednak do monitora. Każdy ma prawo wyboru, ja poszedłem w ogóle inną stronę. Dokonałem zakupu tunera TV winfast Pro TV 1920.

Tuner jest zewnętrzny pracujący samodzielnie bez potrzeby włączania PC, a więc mam możliwość uruchomienia telewizji analogowej lub PS3 bez potrzeby uruchamiania PC

Posiada on wejścia video, s-video audio oraz component.

różnica podczas grania miedzy tym co widzę na na Plazmie a monitorze jest minimalna lepsza na korzyść plazmy, ale za tv zapłaciłem kilku krotnie więcej. Gorsze jest również menu główne PS3 co da się zauważyć na pierwszy rzut okiem, reszta można powiedzieć jest taka sama o ile nie posiadamy oka cyborga widzącego każdy pixel.

Teraz nasuwa się pytanie dlaczego kupiłem tuner TV za ok 250 zł, skoro za tą cenę mogłem mieć już vga-box? Otóż mam wszystko w zasięgu pilota nie muszę wachlować kablem aby pograć teraz na ps3 a nie na PC, mogę oglądnąć TV, mogę wciskająć jeden guzik na pilocie i cieszyć się obrazem z pc. mogę podłączyć wiele innych rzeczy nie tylko PS3.

Jednak jest wada, mam obraz w 1080i a nie w 1080p. Czym to się różni? nie mam zielonego pojęcia nie bylem w stanie tego odgadnąć na Plazmie, pamiętajmy jednak że jakość pc monitora lcd jest zazwyczaj słabsza, widziałem obraz podlaczonej konsoli pod gateway 24 cale full hd z wejsciem hdmi i jakosc byla rowniez gorsza niz na plazmie(bazuje jedynie na wlasnych odczuciach). Proszę nie mylić mojej wypowiedzi jako bym zachwalał plazmę a negował lcd. Po prostu mam taki tv,gdybym mial TV lcd wypowiadalbym się o nim, i to tyle.

Wadą kolejna jest przejscie kanałow na cyfrowe (podobno 2012r) czy to prawda? nie sądzę że odetną nagle tv dla tych co posiadają starsze odbiorniki, jesli tak się stanie dokupię tuner dvb do ps3 i dalej będę się cieszył.

Ostatnią rzeczą jest fakt że tuner zawsze mogę sprzedać za rozsądne pieniądze i ktoś go kupi, natomiast kabelek vga-hdmi jest dla wybrańców.

Pamiętajmy na koniec że PS3 dzięki Tunerowi, zawsze jesteśmy pewnie że obraz z ps3 będzie działał na naszym monitorze.

Nie chodziło mi o to aby narzucić komuś takie rozwiązanie, natomiast by uświadomić że nie jesteście skazani jedynie na jakieś specjalne komponenty stworzone jedynie dla ludzi chcących podłączyć ps3 pod monitor VGA.

Na koniec dodam abyście nie próbowali podłączać ps3 pod wewnętrzną PC kartę TV z wejsciem video lub d-sub obraz jest koszmarny! tą już różnicę jestem juz w stanie zauważyć.

Liczę również że zaproponujecie swoje własne rozwiązania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×