Skocz do zawartości
TolkWimasz

Problem z dźwiękiem w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z dźwiękiem w grach.

Miałem podłączone PS3 kablem optycznym z głośnikami Logitecha. Było to niewygodne bo przy każdej zmianie źródła sygnału (PS3, SAT, DVD) musiałem zmieniać na głośnikach źródło dźwięku.

Mój TV ma wyjście optyczne, więc podłączyłem głośniki Logitecha do tego wyjścia. Teraz jeśli przełączam źródło sygnału TV wszystko gra. Nie muszę zmieniać na głośnikach źródła dźwięku i o to mi chodziło.

Problem w tym, że w niektórych grach (np. LEGO Indiana Jones i LEGO Star Wars) nie mam teraz dźwięku. W innych grach nie mam tego typu problemu.

Oczywiście po odłączeniu kabla optycznego ustawiłem na PS3, że dźwięk ma być kierowany na HDMI.

Nie chcę kasować ustawień tych nie działających gier (gry już są skończone i mój syn gra w wybrane levele). Czy można jakoś rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Tolk Wimasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne TV nie rozumie wszystkich formatow dzwieku, albo nie umie ich przekodowac na taki format, aby wypluc optykiem do glosnikow. Ja tez tak probowalem bo nie chcialem przelaczac zawsze miedzy ps3 a TV (swoja droga dla mnie nacisniecie przycisku na pilocie to nie jest mordega).

W efekcie u mnie dzwiek ktory leci pierwotnie z ps3 do TV (bravia 40V3000) po HDMI, a nastepnie z TV do Logitech Z-5500 jest wadliwie transkodowany i wrazenie jest takie jakby nie wszystkie kanaly dzwieku byly przepuszczane (np w Gran Turismo w ogole nie slychac silnika w widoku z kabiny, ani tego co jedzie za nami). Probowalem w ustawieniach ps3 wskazywac wybrane formaty dzwieku mozliwe do wypluwania, ale mimo wszystko ciagle byly bledy. Skonczylo sie na tym ze ps3 optykiem polaczone z glosnikami, a TV przez minijacka i nie jest najgorzej. Ale zostaja te katusze zwiazane z naciskaniem przycisku na pilocie gdy zmieniam zrodlo dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem niedawno kupiłem sobie PS3 slim z grą MW2. Mój problem polega na tym że czasami podczas gry w multi szwankuje mi dźwięk podczas gry. Słysze tylko warki, syki, trzaski. Czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami podczas gry w MW2. Czy to wina konsoli czy też samej gry a może problemy na łączu internetowym ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to wina gry ale łącz internetowych tutaj nie mieszaj bo nie ma to nic z tym wspólnego. Być może gra mogła być "ciachnięta" i taki oto efekt mógł powstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w ustawieniach dzwieku cos pozmieniales?

Nie jest to stały problem. Trwa przez jakieś 2-3min podczas grania w multi na kilka godzin gry. Nie wiem jak w innych tytułach bo mam tylko MW2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jak w tytule. Nie mam dźwięku w jednej jedynej gierce, tj. Burnout Paradise. Inne tytuły nie sprawiają problemów. Mam PS3 Slim 250GB, soft 3.10. Konsola jest podłączona kablem HDMI do Sony Bravia. Starałem się coś pokombinowac w ustawieniach dźwięku, ale nic nie wymyśliłem=(<BR><BR><BR><BR><BR>EDIT:<BR><BR>Jak puściłem sygnał przez Composite dźwięk się znalazł. Problem jest więc w tym, że HDMI nie puszcza dźwięku. Przestawiałem cosik w ustawieniach dźwięku i d*upa.<BR><BR>Puszczanie sygnału AV przez Composite to jednak żadne wyjście, bo nie po to sie kupuje HDTV żeby mieć obraz SD >=P<BR><BR><P>Jedyne co mi przychodzi do głowy to puszczenie obrazu przez HDMI a źwięku compositem, ale do tego musiałbym kino wyprowadzić z salonu, bo moja Bravia nie może puszczać jednocześnie obrazu z jednego źródła i dźwięku z drugiego=(</P><P><BR></P><P>PS:<BR></P><P>Podobno o playstation wiecie wszystko, a nikt się nie odezwał od wczoraj. Świetne forum.</P><BR>

Edytowane przez Martil Seltana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupilem gre Red Alert 3 i mam problem z glosem. Problem polega na tym iz w menu jest odpale misje i zapada cisza i pozniej juz nie mam wogule. W innych grach nie mam tego problemu. Ktos wie czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

CZY KTOŚ Z WAS PRZERABIAŁ PROBLEM Z KALIBRACJA MIKROFONÓW Z TV - LCD SAMSUNG Z SERI 7.

GENERALNIE PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE GŁOS Z MIKROFONÓW SIĘ SPÓŹNIA I W ŻADEN SPOSÓB NIE MOGĘ SOBIE Z TYM PORADZIĆ.

PRÓBUJE ZROBIĆ KALIBRACJĘ AUTOMATYCZNĄ Z ODLEGŁOŚCI 10 cm OD PRAWEGO GŁOŚNIKA ALE MIKROFON NIC NIE WYŁAPUJE .

GDZIEŚ WYCZYTAŁEM , ŻE PO ZMIANIE KABLA NA KOMPONENT WSZYSTKO BĘDZIE OK. JA NIESTETY MUSZĘ MIEĆ HDMI BO MAM POD TYNKIEM JAKIEŚ 10 m.

CZY U KOGOŚ DZIAŁAJĄ BEZPRZEWODOWE MIKROFONY NA HDMI ???

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC

POZDRAWIAM NOWOROCZNIE

jacolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

tez mam podobna konfiguracje i po automatycznej kalibracji singstar wkrywa 60ms opoznienia. jednak to za malo

ustaw sobie manualnie na 100 i powinno byc okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

tez mam podobna konfiguracje i po automatycznej kalibracji singstar wkrywa 60ms opoznienia. jednak to za malo

ustaw sobie manualnie na 100 i powinno byc okey.

witam,

właśnie podpiąłem konsole na krótszym 3 m kablu sony i jest już wszystko ok. wychodzi na to że 10 m hdmi jest wszystkiemu winne.

dzięki za odpowiedzi

pozdr

jacolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem, od kilku dni grając w pes 2009 w menu tej gry ledwie slyszalna jest muzyka tu wystepujaca, a pozostale dzwieki sa slyszane normalnie i glosno. Probowalem na innej grze fifa 2010 i to samo. Podlaczenie mam kablem hdmi i dodac musze ze wszystko wczesniej bylo dobrze , a w ustawieniach nic nie mieszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym na wstępie od sprawdzenia na innym przeodzie HDMI ....

to tylko kabel - zawsze mógł się uszkodzić ....

Sprawdź może puszczając Mp3 aby wykluczyć zamieszanie w ustawieniach samej gry ...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatj Gacek666

Ja dziś kupiłem RED ALERT 3 na PS3 i mam ten sam problem!...Wkurza już mnie to, bo to druga gra na PS3, która nie działa prawidłowo (pierwsza to Def JAM ICON przez którą się wiesza konsola)....Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z demkiem GOW III a więc, gry ukazuje się ten wielki "goryl" :turned:  i walczy z Heliosem to dźwięk/efekty dźwiękowe są spóźnione w stosunku do tego co dzieje się na ekranie,przy okazji gra się trochę zacina czy mogę to jakoś samodzielnie naprawić? Czy wy też mieliście takie problemy? Szkoda bo gra się w tą grę wyśmienicie a te problemy psują trochę zabawę, dodam też że na początku nie miałem takich problemów. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie nie miałem takich przypadków. Sorry , miałem , ale w przypadku Uncharted...:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z demkiem GOW III a więc, gry ukazuje się ten wielki "goryl" :turned: i walczy z Heliosem to dźwięk/efekty dźwiękowe są spóźnione w stosunku do tego co dzieje się na ekranie,przy okazji gra się trochę zacina czy mogę to jakoś samodzielnie naprawić? Czy wy też mieliście takie problemy? Szkoda bo gra się w tą grę wyśmienicie a te problemy psują trochę zabawę, dodam też że na początku nie miałem takich problemów. Proszę o pomoc.

Jak bardzo masz zawalony dysk? Pokasuj to co niepotrzebne i wtedy zobacz czy sytuacja uległa poprawie. Nie żałuj też wiadomości z PSN, bo mimo, że mało zajmują jakimś dziwnym trafem dużo potrafią popsuć.

Ja jak na razie nie miałem takich przypadków. Sorry , miałem , ale w przypadku Uncharted...:>

No dobra rada. Muszę się do niej zastosować jak najszybciej. Masz takich więcej czy tylko z przypadku wymyślasz takie banały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gdzieś tak z 8gb wolnego miejsca na dysku, troche tych demek jest... :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko God of Wara jest starsze niż niektórym się wydaje i na tyle niedopracowane, by nie udostępniać go większej rzeszy użytkowników. Gra strasznie dług się ładuje i robi to nawet gdy już mamy kontrole nad Kratosem. Solucja? Po odpaleniu dema nie wciskaj od razu X/start by zacząć grę, lecz odczekaj chwilkę (nawet krócej niż do odpalenia się trailera). Gwarantuje, że przejdziesz demko płynnie bez najmniejszej przycinki. Możesz też przemęczyć demo z "problemami" i po jego ukończeniu zacząć jeszcze raz, też będzie ok. Problem wynika z tego doczytywania. Dlaczego u niektórych ( chyba większości:P) nie występuje? Nie mam pojęcia. Próbowałem odpalić grę na podstawowym themie, ze skręconą rozdziałką w xmb do 720p, z wyłączonym wifi i media serverem, również multi adio out było na off, z wyczyszczona pocztą, +10gb wolnego miejsca na dysku... i wszystkim co mogłoby w jakiś sposób obciążać system, lecz problem był nadal. Może trzeba jeszcze więcej miejsca?:P Niestety nie sprawdzę bo mam 40gb tylko;]

PS: czemu ps3site tak wolno (nie)śmiga? Jak jest jakieś info czy coś to proszę o link, bo z takim speedem to "se mogę" (znaleźć). Chyba że to tylko u mnie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki jest u mnie bardzo podobnie choć ostatnio coraz gorzej;/ i to tylko tak się dzieje na tym właśnie demku które wręcz mnie pochłoneło :biggrin:  Choć tak długo z włączaniem to raczej nie czekałem trzeba zobaczyć...

PS: mi też ps3site coś strasznie wolno chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra rada. Muszę się do niej zastosować jak najszybciej. Masz takich więcej czy tylko z przypadku wymyślasz takie banały?

Ależ jesteś upierdliwy.

Autor tematu zapytał czy nie mieliśmy podobnych problemów. Odpowiedziałem na jego pytanie , aby nie myślał , że jest jakimś odosobnionym przypadkiem , albo że sprzęt się zepsuł. :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem tylko ze ja zakupiłem grę przez ps store i raz mam głos a raz nie mam i też jestem ciekaw czym jest to spowowodane ??

dzienkuje z góry za pomoc

pozdrawiam pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po pierwsze chciałbym się przywitać. To mój pierwszy post :smile:

Mam trochę irytujący problem. W niektórych grach np. Uncharted 2 (demo) i Gran Turismo 5 Prologue dźwięk z telewizora wydostaje się z lekkim opóźnieniem ok 0.5 sek. Ze względu na to że jeżdżę w GT z manualną skrzynią biegów i bez kontroli trakcji trochę mi to przeszkadza. GT chodzi w full HD ale nie wiem jak Uncharted 2, być może ma to jakiś związek z rozdzielczością? W innych grach dźwięk jest ok. Mam tv LG LH4000 32 cale full HD. Niestety brat wyrzucił opakowanie z kabla HDMI i nie jestem w stanie już sprawdzić jego wersji. Z tego co wiem powinien być co najmniej 1.3. Szukałem na forum i w google, ale nie znalazłem nić na ten temat. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o rady.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, u mnie dźwięk idzie z tv i tylko w red alert 3 sie wyłancza - to też kabel ?? w BF3 mam dźwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×