Skocz do zawartości
arek686

3 Pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar na początku następnego miesiąca (około 10 stycznia) zakupić konsolę playstation3 slim 250 gb. I tutaj nasuwają mi się 3 pytania:

1) Mój telewizor to Sharp 32'' HD Ready (modelu nie podam, poniewaz jestem w pracy i nie wiem jaki to model - ewentualnie dziś wieczorem mogę dopisać) - czy jest to odpowiedni TV do PS3 ? Full HD byłby DUŻO lepszy? Jaka jest róznica miedzy Full HD a HD Ready przy 32'' (odległość 1,5 - 2 metrów podczas grania/ogladania) ? Podobno róznica znikoma ale chciałbym się upewnić ;)

2) Czy jest to odpowiedni czas na zakup tej konsoli? Chodzi mi tutaj o to czy przypadkiem za niedługo nie ukaze sie PS4 i gry na PS3 nie beda juz wychodzic i 1500 zł pójdzie w błoto? A tak przy okazji to który "zestaw" PS3 jest najbardziej opłacalny? Chodzi o pojemność HDD, gry i wielkość (preferuję slim 250 GB).

3) Może to strasznie głupie pytanie ;], ale jak wygląda WiFi w PS3? Jest to z twego co wiem internet "nieokablowany", ale czy trzeba za niego cos płacić? Czy musze podłaczac swój domowy net? Mam 2 Mb/s - dialog. Czy zebym grał przez neta z innymi graczami w jakas gre to wystarczy ze popodłaczam PS3 i juz moge grac przez neta? Wiem ze to głupie pytania, ale ja po prostu niewiem :)

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar na początku następnego miesiąca (około 10 stycznia) zakupić konsolę playstation3 slim 250 gb. I tutaj nasuwają mi się 3 pytania:

1) Mój telewizor to Sharp 32'' HD Ready (modelu nie podam, poniewaz jestem w pracy i nie wiem jaki to model - ewentualnie dziś wieczorem mogę dopisać) - czy jest to odpowiedni TV do PS3 ? Full HD byłby DUŻO lepszy? Jaka jest róznica miedzy Full HD a HD Ready przy 32'' (odległość 1,5 - 2 metrów podczas grania/ogladania) ? Podobno róznica znikoma ale chciałbym się upewnić ;)

2) Czy jest to odpowiedni czas na zakup tej konsoli? Chodzi mi tutaj o to czy przypadkiem za niedługo nie ukaze sie PS4 i gry na PS3 nie beda juz wychodzic i 1500 zł pójdzie w błoto? A tak przy okazji to który "zestaw" PS3 jest najbardziej opłacalny? Chodzi o pojemność HDD, gry i wielkość (preferuję slim 250 GB).

3) Może to strasznie głupie pytanie ;], ale jak wygląda WiFi w PS3? Jest to z twego co wiem internet "nieokablowany", ale czy trzeba za niego cos płacić? Czy musze podłaczac swój domowy net? Mam 2 Mb/s - dialog. Czy zebym grał przez neta z innymi graczami w jakas gre to wystarczy ze popodłaczam PS3 i juz moge grac przez neta? Wiem ze to głupie pytania, ale ja po prostu niewiem :)

1) Większość gier jest wydawane w 720p wiec Twój Sharp HD ready jest jak najbardziej odpowiedni. Przy 32 calach różnica między Full HD a HD Ready nie jest widoczna.

2) Kupuj konsole PS4 szybko nie wejdzie do sklepów. Slim 250GB to teraz standard.

3) Najlpiej mieć router i wtedy WiFi w konsoli można będzie się połaczyć no chyba że chcesz kabel pociągąć do czarrnulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Najlpiej mieć router i wtedy WiFi w konsoli można będzie się połaczyć no chyba że chcesz kabel pociągąć do czarrnulki.

Czyli jak podlacze playa to nie bede miał neta od razu? Trzeba cos kombinowac z routerem? Jaka jest szybkosc tego WiFi ?

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podlacze playa to nie bede miał neta od razu? Trzeba cos kombinowac z routerem? Jaka jest szybkosc tego WiFi ?

niby jak? :) są 2 wyjścia albo kabel podłaczysz do PS albo router. Szybkość jest wystarczająca by nie mieć lagów podczas grania. Sam mam 2MB i mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby jak? :) są 2 wyjścia albo kabel podłaczysz do PS albo router. Szybkość jest wystarczająca by nie mieć lagów podczas grania. Sam mam 2MB i mi wystarczy

No ale mi chodzi o to czy ten net WiFi to jest bezprzewodówka czy jak? Np. jezeli moj kolega nie ma w domu ani kompa ani neta to czy moze grac online i przegladac neta w ps3 ?Wiem ze to lamerskie pytanie ale nie znam sie na tym.

Ten WiFi oznacza ze moge podlaczyc sie do neta tylko w hotspotach? Czyli nie bede miał w konsoli dostepu do neta jesli nie podlacze swojego domowego neta do ps3?

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Np. jezeli moj kolega nie ma w domu ani kompa ani neta to czy moze grac online i przegladac neta w ps3 ?Wiem ze to lamerskie pytanie ale nie znam sie na tym

ty tak serio sie pytasz : ,, czy jak ktoś neta niema to może grac online i przeglądać neta ''?? zastanów się co ty napisałeś - niby jak ma przeglądać neta jak go niema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty tak serio sie pytasz : ,, czy jak ktoś neta niema to może grac online i przeglądać neta ''?? zastanów się co ty napisałeś - niby jak ma przeglądać neta jak go niema?

To o co chodzi z tym WiFi ?

A tak w ogóle to mogę sobie pobrac jakis film na bluray z neta, nagrac go na płytkę a potem odpalić na ps3?

Edytowane przez arek686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radził bym najpierw poczytać na Wikipedii co oznacza skrót WiFi „Wireless Fidelity” jest to internet bezprzewodowy (ale oczywiście ma on swój ograniczony zasięg) polega to na tym że nasza konsolka, PC, Telefon, i choj wie co jeszcze, która ma odbiornik WiFi po odpowiednim skonfigurowaniu z dostawcą internetu łaczy sie z nim bezprzewodowo.

Konfiguracja: chodzi mi tutaj o podanie w klucza wep, adresu mac karty w pc, lub adresu IP: routera, są to adresy sieciowe danego urzadzenia, które służy jako modem(wysyła sygnał internet bezprzewodowy) Trzeba się również upewnić czy taka sieć jak już ją nasza konsolka wykryje nie jest zabezpieczona, wtedy bez hasła się z nią nie połączymy.

Jeżeli uda nam się już wszystko skonfigurować możemy cieszyć się bezprzewodowym internetem.

Koledzy mówili takrze o połaczeniu kablem(jest to połączenie LAN) czyli taie jak w PC więc jeżeli kożystamy z WiFi to nie trzeba podłanczać kabla LAN, tak jak i na odwrót, jezeli mamy naszą konsolkę podłączoną kablem Ethernet(LAN) z naszym PC, który ma dostęp do internetu, nie używamy w tedy technologi WiFi, Proste ?!

Jeżeli nadal nie będziesz wiedział co i jak to pisz, prościej by było gdybyś podał jaki masz w domu internet, modem, router, odbiornik, czy co tam masz a my to na forum rozkminimy.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×