Skocz do zawartości
ONE

Final Fantasy Xiii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do bardziej ogarnietych ludzi na temat trofka Loremaster.

Loremaster - Discerned the full attributes of 100 enemies.

Jak mam zbierac te atrybuty bo niebardzo to kumam, czy moze mam oprostu uzyc libry na 100 przeciwnikach. Prosze o pomoc ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do bardziej ogarnietych ludzi na temat trofka Loremaster.

Loremaster - Discerned the full attributes of 100 enemies.

Jak mam zbierac te atrybuty bo niebardzo to kumam, czy moze mam oprostu uzyc libry na 100 przeciwnikach. Prosze o pomoc ;P

dokladnie wystaczy uzyc Libry na 100 roznych przeciwnikach, Trofik sam wpada podczas przechodzenia gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie 2 razy Libry. Jak klikniesz R1 to pokażą Ci się statystyki potworka, Jeśli masz tam jakieś pytajniki to Libra i tak do skutku. Jak będziesz miał 100 w pełni przeskanowanych to trophy wpada. Ale tak jak kolega na wyżej powiedział, Robisz sobie to spokojnie i podczas przechodzenia na pewno Ci wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnicy, z którymi często walczysz i bez LIBRY będą rozszyfrowani, więc nie ma kłopotu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofeum z ekwipunkiem.

Jest jakiś szybki sposób na to? Jak się nie pogubić w swoich zbiorach? Czy muszę tylko zdobyć przedmioty , czy też je założyć na postacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
For this trophy you must have had in your inventory, at one time or another, every weapon and accessory available in the game. You don't need to have them all at once, just at one point or another so I suggest starting a checklist so you can sell items and keep track of what you have had. Some weapons and accessories can only be acquired from upgrading through the save/shop stations. There are eight weapon groups per character, and 8 different Ultimate Weapons HOWEVER You only need to have held one Ultimate Weapon for each character for the trophy. Once you have completed all the requirements speak to Bhakti to receive your trophy. For his location see the Pulsian Pioneer trophy.You will also receive a PS3 theme for Fang with the unlocking of this trophy.Try to finish as much of these upgrades as you can BEFORE you finish the circle of Hunts on the Steppe 56-62, because once you complete these hunts all the Adamanchelids on the Steppe will be replaced by Shaolong Guis and all the Adamantoises with Long Guis except one. The Shaolong Guis give you Dark Matter for upgrades or a Gold Nugget, BUT are a pain to kill and the Adamanchelids give you a Gold Dust worth 15,000. and there will be several Adamantoises on the Steppe to kill instead of Long Guis, with a chance at Platinum Ingots worth 150,000. Finish everthing up to the Dark Matter by farming Adamanchelids and Adamantoises for money, then complete the hunts to activate the Shaolong Guis to get the necessary Dark Matter for upgrading to finish off the trophy.

ogólnie polecam http://www.ps3trophi...ophy-guide.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zdobyciem pucharka treasure hunter (held every weappon & accessory).

Zdobylem wszystkie akcesoria sprawdzilem 10x czy jakiegos nie przeoczylem, wbilem kazdej postaci bron na tier 3 i sellnalem wszystkie akcesoria (lacznie z growth egg, gold watch itd.), by doulepszac pozostale bronie na tier 2. 

Pozniej pomknalem do bhaktiego, ale nie zalicza mi pucharka.

Ma ktos moze pomysl co moglem pominac lub co jeszcze potrzebne jest do tego trophy? -> mialem wszystkie akcesoria wg tej listy  http://uk.faqs.ign.com/articles/108/1081783p1.html#appendix

PS: Mam save ze wczesniejszym stanem gry, gdy jeszcze mam wszystkie akcesoria, moze mam zaczac od niego i zarobic na ulepszenie broni? tylko nie wiem czy to cos da, bo czytalem ze nie musze miec wszystkiego na raz w ekwipunku tylko zebym w ogole je zdobyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda postać ma wymaksowaną broń i na bank nie brakuje Ci żadnego sprzętu? Sprawdź to na spokojnie, bo mogłeś jednak coś przeoczyć. Ja miałem wszystko do końca, tak na wszelki wypadek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda postać ma wymaksowaną broń i na bank nie brakuje Ci żadnego sprzętu? Sprawdź to na spokojnie, bo mogłeś jednak coś przeoczyć. Ja miałem wszystko do końca, tak na wszelki wypadek.

Dzięki, że zmusiłeś mnie po raz kolejny przeglądnąć swój ekwipunek:) w miarę sprawdzania zauważyłem błąd w liście akcesoriów(na tej stronce of course) tj w linijce gdzie pisze:

<073> Auric Amulet 02 Crtcl: Shell Perovskite Acc <074>

<074> Soulfont Talismn 02 Auto Shell --- ---

____________________________________________________________________

<075> Watchman Amulet 02 Crtcl: Veil Perovskite Acc <076>

<076> Shroudng Talismn 02 Auto Veil --- ---

____________________________________________________________________

<077> Hero's Amulet 02 Crtcl: Bravery Perovskite Acc <078>

<078> Soulfont Talismn 02 Auto Bravery --- ---

powtarzają się itemy przeze mnie pogrubione, to pierwsze jest dobrze, ale to drugie źle, bo po ulepszeniu Hero's Amulet dostaje się Morale Talisman, tak więc mam już platynke, mam nadzieje, że komuś kto porównuje swoje zdobycze z tą stronką przyda się to co napisałem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi jak ja mam zebrać te wszystkie itemy, bo mam już 90 godzin i nie mam siły zbierać na DARK MATTER, bo potrzebne mi są 4 jak dobrze pamiętam, a mam 0.

Podobno można itemy sprzedać te, które się już zdobyło, aby szybciej zakupić niezbędne rzeczy do upragowania itemów.

Bo bronie to mam zrobione, ale jak piszę brakuje mi tego DM i zabiłem już kilka razy LIU GAI czy jak oni się nazywają i ani razu nie zrzucili mi DM, a mam w ekwipunku dwa catalogi i pozostałe, które zwiększają szanse na zdobycie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozbić przedmiot, który faktycznie da Ci DM. Sprawdź w poradniku jaki i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem w tym, że poradników to ja mam z pięć, ale w żadnym nie ma, że rozbicie jakiegoś przedmiotu daje DM, więc pozostaje mi bieganie w kółko mając nadzieję, że zdobędę kilkanaście Platinium Ignot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da Ci trapezy i inne przedmioty, które możesz sprzedać i uzbierać odpowiednią kwotę. Ja sprzedałem praktycznie wszystko, co było już "odfajkowane" na maksymalnym poziomie, i zarobiłem w ten sposób dość kasy, żeby zakupić brakujące komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

mam takie pytanie : czy jeżeli podczas robienia tych misji z Hunt po jej skonczeniu nie dostane 5 gwiazdek to bedzie mozna pozniej do niej wrocic czy trzeba wczytac save'a ?

z gory dzieki pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a podpowie ktos jeszcze jak moge wrocic do tych misji HUNt ? po przeszedłem gre wczytałem save i warpnąłem sie pierwszym teleportem do tej zielonej krainy ale latam juz 2dni i zadnego kamienia nie moge aktywowac ;\ wie ktos gdzie mozna wrocic na sam początek tej krainy ?

jeszcze raz z gory dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończysz grę, nadpisujesz stan gry (na ten po napisach końcowych), wychodzisz do GP i tam szukasz SSów (kamieni) i tyle. Pamiętaj, że możesz powtarzać te misje, które już zakończyłeś. Misje odblokowujesz przechodząc wcześniejsze, więc jeśli nie masz żadnego "stojącego SSa", to znaczy, ze nie ukończyłeś wymaganuch do jego aktywacji zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec znów ja i kolejne pytanie ^^ a mianowicie chodzi mi o treasure hunter trophy i moje pytanie brzmi : jezeli np iron bangle zamienie na urshite bangle to zeby zdobyć trofeum potrzebuje wszystkie te itemy ktore wychodzily mi po drodze do tej ostatniej formy czy wystarczy tylko ona ?

z góry dziekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z poradników do Trofków doczytałem się że przy treasure hunter trophy trzeba mieć wszystkie bronie i wszystkie akcesoria w eqp, nie można niczego sprzedawać od początku gry aby uzbierać wszystkie wymagane...

Czy to prawda ? Bo szczerze mówiac jeszcze nie bardzo zagłębiłem się w tajniki gry i nie wiem jak dalej idzie zdobywanie tego trofeum :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KopaczK

A mógłbyś (lub ktoś inny) odpowiedzieć na jeszcze parę pytań. Trochę mnie to trofeum przytłacza a chciałbym przejść grę na 100%

Czy na kolekcjonowaniu sprzętu musze się skupić od początku gry, czy dopiero od jakiegoś momentu gry ?

Czy są itemy na zdobycie których jest szansa tylko w konkretnym etapie, czy w momencie gdy będziemy mogli poruszać się spokojnie można spokojnie zdobyć wszystkie ?

Czy bronie trzeba na maxa levelować po zdobyciu ?

No i czy są jakieś przedmioty które trzeba stworzyć łącząc powiedzmy inne ?

Sorki jeżeli któreś z pytań okaże się wyjątkowo głupie ale przeglądam poradnik w wersji eng i nie jestem pewien czy wszystko dobrze rozumiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×